Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Hekimliğinde Botoks Uygulamaları

Diş Hekimliğinden Botoks Hangi Tedaviler İçin Kullanılır?

Botoks, özel bir bakteriden üretilen proteindir. Botoks estetik uygulamaların yanı sıra diş hekimliği alanında da tedavi amaçlı kullanılmaktadır. 

Kasları etkileyen sinirsel iletimi belirli bir süre için botoks uygulaması ile durdurulmaktadır. Uygulanan bölgede kas hareketleri durduğundan cilt kırışıksız ve düzgün bir hale gelir. Peki diş hekimliğinde botoks hangi tedaviler için kullanılır? Diş hekimliğinde botoks uygulamaları nelerdir? Bu soruların cevabını sizin için hazırladığım bu yazıda bulabilirsiniz. 

Botoks İle Diş Sıkma ve Diş Gıcırdatma Problemlerinizden Kurtulabilir, Estetik Gülüşe Kavuşabilirsiniz!

Botoks uygulamalarının diş hekimleri tarafından kullanılması tamamen yasaldır. Botoks ile birçok ağız sağlığı sorunu tedavi edilebilmektedir. Diş hekimliğinde botoks hangi tedaviler için kullanılır diyorsanız; çene eklemi bozuklukları, yüz felcine bağlı asimetriler, çene bölgesinde kas hareketi bozuklukları, çiğneme kaslarındaki problemler, bruksizm tedavisi ve clenching tedavisinde botokstan faydalanılmaktadır.

Diş hekimliğinde botoks uygulamaları yaygın olarak bruksizm (diş sıkma), clenching (diş gıcırdatma) ve  gummy smile tedavilerinde kullanılır. Doğru tedavi yöntemi ile botoks sayesinde bu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

[widget-87]

Diş Sıkma ve Diş Gıcırdatma Tedavisinde Botoks Kullanımı

Diş sıkma ve diş gıcırdatma problemleri hastanın günlük yaşamını ve uyku kalitesini olumsuz anlamda etkiler. Bu problemler zamanla çenede ve dişlerde daha büyük sorunlara yol açar. Bunu engellemek için diş sıkma ve diş gıcırdatma problemlerinin mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

Diş sıkma ve diş gıcırdatma tedavisi zor bir işlem değildir. Diş sıkma ve diş gıcırdatma tedavisinde plak uygulamasından sonuç alınamadığı takdirde botokstan faydalanmaktayız. Çene kasına uygulanan botoks ile kasılan ve sertleşen çene kası rahatlamaktadır. Botoks, çene kasındaki sinir iletimini durdurarak diş sıkma ve diş gıcırdatmayı engeller. Bu işlem çene hareketlerini kısıtlamayacaktır.

Gummy Smile Tedavisinde Botoks Kullanımı

Gummy smile, gülümseme sırasında diş etlerinin gereğinden fazla gözükmesi durumudur. Gummy smile sorununu botoks ile çözüme kavuşturabiliriz. Botoks, dudağı yukarı hareket ettiren kasların gerektiği kadarına uygulandığında kaslar etkisiz hale gelecektir. Böylece dudaklarınız ideal ölçüde açılacak ve ideal gülüşünüze kavuşacaksınız.

Diş Hekimliğinde Botoks Uygulamalarında Ağrı ya da Acı Hissetmezsiniz!

Diş hekimliğinde botoks uygulamaları ağrısız ve acısız işlemlerdir. Ortalama 6 ay kadar etkisini korumaktadır. 6 aydan sonra gerektiği takdirde tekrar uygulanabilmektedir. 

Diş hekimliğinde botoks uygulamalarından önce işlem yapılacak bölgeye uyuşukluk sağlayacak krem sürerek o bölgede acı hissetmenize engel oluruz. Botoks uygulaması tedaviye bağlı olarak maksimum 15 dakika kadar sürecektir.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173