Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Estetiği (Gingivoplasti)

Pembe Diş Estetiği İle Daha Sağlıklı Dişlere Kavuşun! Gingivoplasti

Diş eti estetiği ya da pembe estetik, diş eti seviyesini olması gereken standarda ulaştıran tedavi uygulamasıdır. Genellikle estetik sorunlardan kaynaklandığı için bu adı alan diş estetiği, konuşurken fazlaca gözüken diş etlerinin dudak çizgisi ile birleşmesi için yapılır. Gumy smile olarak tabir edilen ve gülümseme esnasında diş etinin fazla göründüğü durumlar pembe estetik ile ortadan kaldırılır.

Fazla görünen diş etlerinin dışında ön dişetlerinde istenemeyen pigmentasyonların (koyu kırmızı renkleşmeler, lekeler) olduğu durumlarda, diş eti seviyelerinin ön bölge dişlerde aynı seviyede olmaması durumunda, diş eti çekilmelerinde estetik görünüm ve kaygı amaçlı pembe estetik uygulanır. Diş estetiği nedir, gingivoplasti nasıl uygulanır, diş boyu uzatma nasıl yapılır diye merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. 

 

Diş Eti Estetiği Tedavisi Nasıl Yapılır? Gingivoplasti Yapılışı

Diş eti estetiği ya da diş boyu uzatma işlerin diş etleri ile belirli bir formda olması için yapılır. Bazı durumlarda ise sadece diş etlerinde değil, dişlerin dizilişi sorunlu olabilir. Bu durumda önce diş etleri düzeltilir, sonrasında ise dişlerin dizilişi tamamlanır. Gingivoplasti olarak da bilinen diş eti estetiği ya da pembe estetik, uzman hekim muayenesinden sonra hastanın dişeti yapısına göre planlanır. Diş estetiği ya da diş eti estetiği için kullanılan yöntemler ise şunlardır:

  • Rejeneratif: Diş estetiği yöntemlerinden olan rejeneratif, dişlerde tahrip olan dokuların uzaklaştırılması sonrasında kemik grefti kullanılıp yeni destek yapıların oluşturulmasıdır.
  • Gingivektomi: Diş eti estetiği yöntemleri arasındaki gingivektomi ile diş eti büyümesinde ve derin ceplerin oluştuğu bölgelerde fazlalık olan diş eti çıkarılır. Diş eti konturları düzeltilir ve diş etine estetik görünüm kazandırılır.
  • Gingivoplasti: Pembe estetik olarak bildiğimiz ingivoplasti, fazla görünen dişeti ya da asimetrik dişeti seviyelerini düzeltmek için uygulanır.
  • Kron boyu uzatma: Dişlerde meydana gelen doku kaybını gidermek için fazla olan diş eti dokusunun çıkarılmasıdır. Diş estetiği yöntemi olarak en çok kullanılanlardan biridir. 

Pembe estetik minör cerrahi uygulamaları arasında olduğu için lokal anestezi altında yapılmaktadır. Dolayısıyla tedavi sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir. Diş eti estetiği ya da pembe diş estetiği yapılırken herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.

[widget-87]

Diş Eti Estetiği Tedavisinin Avantajları - Pembe Estetik Avantajları

Diş eti ameliyatı olan pembe estetik, sosyal ve mesleki kaygıları gidermesinin yanında diş eti hastalıkları için de avantajlı bir uygulamadır. Diş yapılarının olması gereken dizilişine ulaşması, diş uzunluklarını diğer dişlere göre düzenlemeyi sağlaması, diş iltihaplarının önüne geçmesi, gülüş sorunları ve estetik görünüm kaygılarını ortadan kaldırması, dişleri destekleyen dokuların sağlığına kavuşması diş estetiğinin dikkat çeken yararlarındandır. Diş estetiği ya da diş boyu uzatma sayesinde tüm estetik sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Pembe diş estetiği sayesinde diş etlerinde meydana gelen kanamalar ile ağızda oluşan yaralar da ortadan kalkmaktadır. Hastanın dişleri estetik görünümüne kavuşmaktadır. Diş estetiği fiyatları neler, pembe estetik nasıl yapılır, diş estetiği fiyatları neye göre belirlenir merak ediyorsanız diş hekimlerimize ulaşabilirsiniz. 

[widget-135]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173