Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Eti Gülümsemesi (Gummy Smile) Tedavisi

Diş Eti Gülümsemesi Anatomik Bir Bozukluktur!

Gummy smile, diş hekimliği alanında estetik olmayan gülümsemeye verilen isimdir. Diğer ismiyle diş eti gülümsemesi anatomik bir bozukluktur. Estetik gülüş için diş etlerinin 1,2 mm görünmesi gerekir. 2 mm ya da daha fazla seviyede diş etlerinin görünmesi durumuna gummy smile denilmektedir. 

Diş eti gülümsemesi başta özgüven eksikliği olmak üzere birçok diş ve diş eti sağlığı problemlerine yol açabilmektedir. Fakat gummy smile tedavi edilemeyecek bir durum değildir. Diş eti gülümsemesi tedavisi nedir? Gummy smile tedavisi nasıl yapılır merak ediyorsanız birlikte inceleyelim.

Hastanın Ağız ve Diş Yapısına, Diş Eti Yoğunluğuna ve Ağız İçindeki Sağlık Problemlerine Göre Gummy Smile Tedavisi Yapılmaktadır!

Diş etlerinin gülümserken gereğinden fazla gözükmesi, istenmeyen bir durumdur. Bu durumun birçok sebebi olabilir. Hastanın ağız ve diş yapısına, diş eti yoğunluğuna ve ağız içinde sağlık problemi olup olmadığına göre gummy smile tedavisi de çeşitlilik göstermektedir. Gummy smile tedavisine başlanmadan önce varsa diş taşları temizlenmesi, ağız sağlığı sorunları giderilmelidir. 

Diş eti gülümsemesi; hastanın ağız, dudak ve diş eti yapısına göre botoks, gingivektomi ya da gingivoplasti tedavileri ile düzeltilebilmektedir. 

[widget-87]

Gummy Smile Dudaklarınızdan Kaynaklanıyorsa Botoks ile Tedavi Edilebilir!

Gummy smile, gülümseme sırasında diş etlerinin gereğinden fazla gözükmesi durumudur. Gummy smile sorununu botoks ile çözüme kavuşturabiliriz. Botoks, dudağı yukarı hareket ettiren kaslara uygulandığında kaslar etkisiz hale gelecektir. Dudağı gereğinden fazla yukarı çeken kasların fonksiyonunun azaltılmasıyla diş etleri daha az gözükecektir. Böylece dudaklarınız ideal ölçüde açılarak ideal gülüşe kavuşabileceksiniz.

Botoks uygulaması hastaya ağrı ya da acı vermemektedir. Fakat gummy smile tedavisi için botoks uygulamasının ortalama 6 ayda bir yenilenmesi gerekebilir. Bu süreye diş hekiminizle birlikte karar verebilirsiniz.

Gingivoplasti ile Diş Etlerinizi Şekillendirin!

Diş eti gülümsemesi tedavisinde kullanılan bir diğer yöntem gingivoplastidir. Gingivoplasti diş etlerinin şekillendirilmesi işlemidir. Diş etlerinin diş çevresinde gerektiğinden fazla bulunması diş temizliğinin yeterli bir şekilde yapılabilmesini engeller. Gingivoplasti tedavisi ile dişler şekillendirilerek doğal bir görünüme kavuşur. Hasta estetik gülüşe gingivoplasti tedavisi ile sahip olabilir. Gingivoplasti tedavisi, bazı durumlarda gingivektomi işleminden sonra uygulanmaktadır. Bu durumu belirleyecek olan hastanın diş eti yoğunluğudur.

Gingivoplasti işleminden önce hastaya lokal anestezi uygulanır. Bu sayede hasta işlem sırasında ağrı ya da acı hissetmez. Gingivoplasti işleminde koter ya da lazer kullanılarak diş etleri şekillendirilir. Gingivoplasti işlemi, maksimum 1 saat sürer.

Gingivektomi İşlemi İle Diş Eti Gülümsemesinden Kurtulun!

Gummy smile tedavisinde kullanılan diğer yöntem gingivektomidir. Gingivektomi, diş etinin cerrahi operasyonla alınarak dişin uzatılması işlemidir. Gingivektomi işlemi ile gülümserken olması gerekenden fazla gözüken diş etleri cerrahi operasyonla alınır. Gingivektomi ile kısa gözüken dişlerin boyu da uzamış olur. Hasta, gingivektomi tedavisi ile estetik gülüşe kavuşabilir. Ayrıca bu işlem sonucu hasta, dişlerinin temizliğini çok daha rahat bir şekilde yapabilir. Böylece oluşabilecek diş sağlığı sorunlarının da önüne geçilmiş olur.

Gingivektomi işleminden önce hastaya anestezi verilir. Dolayısıyla hasta bu işlem sırasında hiçbir şekilde ağrı ya da acı hissetmeyecektir. Gingivektomi işleminin süresi, diş etlerinin durumuna ve tedavi edilecek diş sayısına göre değişecektir. Gingivektomi, zararlı bir işlem değildir. Aksine hastanın diş eti sağlığı ve estetik problemlerini çözer. Gingivektomi tedavisi ile hasta sağlıklı ve estetik gülümseme ile özgüven kazanabilir.

Diş Eti Gülümsemesi Tedavisi ile Özgüveninizi Yükseltin!

Gummy smile ya da diş eti gülümsemesi tedavi edilebilen bir rahatsızlıktır. Gummy smile tedavisi ile hasta estetik gülüşe kavuşturularak oluşabilecek diş sağlığı problemlerinin de önüne geçilmektedir. 

Diş etlerinin gerektiğinden fazla gözükmesi ya da gülerken dudaklarınızın çok fazla açılıyor olması özgüveninizi düşürmesin. Diş eti gülümsemesi denen bu durumu düzeltmek için en yakın zamanda kliniğimize bekleriz.

[widget-135]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173