Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Eti Estetiği Neden Yapılır?

Diş Eti Estetiği Öncesi ve Sonrası Farkları - Diş Eti Estetiği İle Farkı Yaşayın!

Pembe estetik olarak da bilinen diş eti estetiği, diş eti seviyesinin kişinin ağız yapısına uygun olarak şekillendirilmesi işlemidir. Genellikle gülerken ya da konuşurken gözüken diş etlerinden rahatsız olanlar için estetik kaynaklı yapılan tedavilerdir. Gumy smile olarak tabir edilen ve gülümseme esnasında diş etinin fazla göründüğü durumlar diş eti estetiği sayesinde ortadan kaldırılmaktadır.

Lazer uygulaması ile gerçekleştirilen diş eti estetiği neden yapılır sorusuna genel olarak estetik kaynaklı cevaplar verilse de bazı hastalarda diş sağlığı açısından da diş etlerine müdahale etmek gerekebilir. Sağlıklı bir diş eti açık pembe renkte olur ve kemiğe sıkı bir şekilde yapışır. Dolayısıyla bu görünüme sahip olmayanlar için diş eti estetiği yapmak gerekir. Diş eti estetiği neden yapılır, diş eti estetiği ne kazandırır, birlikte bakalım...

 

Diş Eti Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Sağlıklı bir gülümseme için diş etinin, dişlerin, dudakların ve çenenin uyumlu bir görünüm içerisinde olması gerekmektedir. Bu görünüm yakalanmadığında diş eti estetiği ile duruma müdahale etmek gerekir. Pembe estetik neden yapılır sorunuza ayrıca cevap olarak:

  • Gülümsemede fazla gözüken diş eti olduğunda,
  • Ön dişetlerinde istenemeyen pigmentasyonların (koyu kırmızı renkleşmeler, lekeler) olduğu durumlarda,
  • Diş eti seviyelerinin ön bölge dişlerde aynı seviyede olmaması durumunda,
  • Diş eti çekilmelerinde,
  • Estetik görünüm ve kaygı amaçlı uygulanır, diyebiliriz.

Diş eti estetiği yapılmadan önce mutlaka diş etlerinin sağlıklı olması gerekir. Öncelikli olarak diş eti tedavisi yapılır ve sağlığına kavuşan dişlerde estetik görünüm düzenlenir. Diş etlerinde şişlik, kızarıklık ve kanama var ise diş eti estetiği öncesinde diş etlerinin tedavisinin yapılması gereklidir. Ardından sorunun varlığına göre diş eti estetiği yöntemleri kullanılmaktadır.

[widget-87]

Diş Eti Estetiğinin Yararları ve Zararları

Diş eti estetiği neden yapılır sorunuza yanıt verdikten sonra bu tedavinin risklerinin olup olmadığı hakkında da aklınıza takılanları yanıtlayabiliriz. Genel olarak diş eti şekillendirilmesinin çok fazla bir riski olmadığını diş hekimleri belirtmektedir. Ancak fazla miktarda diş eti kesilmesi veya kemik dokusu uzaklaştırılması gereken durumlarda iyileşme süresi biraz uzayabilir. Ayrıca diş eti estetiği sonrası kanama görülebilir, bu durumun geçici olduğun bilmeniz gerekir. Yaklaşık 24 ile 48 saat arasında kanama durmaktadır.

Diş eti estetiği sonrasında bazı hastalarda ise nadir olarak enfeksiyon görülebilir. Uygulamanın uzun sürmesi ve hastanın sigara kullanması nedeniyle komplikasyon oluşma ihtimali daha yüksektir. Hastalar tedavi bölgesini fırçalamama ve diş ipi ile temizlememe konusunda uyarılırlar. Dokular ilk etapta kanayabilir ancak diş etleri bir ay içinde normale dönüp, üç ay içinde tamamıyla iyileşmiş olurlar.

Diş eti estetiği öncesi sonrası farklarını görmek, diş eti estetiği neden yapılır öğrenmek ve diş eti estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için diş hekiminize ulaşın, sağlıklı ve mutlu gülümseyin…

[widget-135]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173