Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant İyileşme Başlığı Nedir?

İmplant İyileşme Başlığı Nedir?

Kişilerin eksik dişlerini tamamlama için yaptırdıkları implant tedavisi sırasında çene kemiğinin içine yapay diş kökleri yerleştirilir. Bu yapay diş köklerinin uyum sağlaması halinde implant iyileşme başlıkları vidalara takılır. Peki implant iyileşme başlığı nedir detaylı bakalım…

İmplant iyileştirme başlığı, protez olarak kullanılacak dişin diş etinden geliyormuş zannedilmesini sağlayan başlıklardır. İmplant iyileşme başlığıyla hastalar doğal ve sağlıklı bir diş görünümüne kavuşurlar. İmplant iyileşme başlığı nedir ve niçin kullanılır sorusunu yanıtladıktan sonra implant iyilieştime başlığı ne zaman takılır sorusunu yanıtlayalım…

 

İmplant İyileşme Başlığı Ne Zaman Takılır?

İmplant tedavisi sırasında takılan yapay köklerin çene kemiğiyle uyumlu olması ve hastanın iyileşme süresini tamamlaması halinde implant iyileştirme başlıkları takılmaktadır. İmplant iyileşma başlığı takılırken hastaya klinik ortamında lokal anestezi verilir. Anestezi işleminin tamamlanmasından sonra çene kemiğine küçük bir cerrahi operasyonla ufak bir delik açılır.

Diş hekiminin açtığı bu delik, yavaş yavaş genişletilir ve işlem yapılacak boyuta getirilir. Diş etinde açılan deliğin yavaşça büyütülmesi çene kemiğinde ani bir baskı oluşturmamak içindir. Diş etindeki bu deliğe implant vidasını yerleştirmek için bir implant parçası yerleştirilir. Vidanın yerleşmesiyle de koruyucu kapak denilen implant iyileşme başlığı takılır. Ardından diş iyileşme sürecine bırakılır. 1 hafta sonrasında da diş etleri iyileşir ve hasta protez diş takılmasına hazır hale gelir.

[widget-87]

İmplant İyileşme Başlığı Ne İşe Yarar?

İmplant iyileştirme başlığı implant tedavisi sırasında diş etlerinin protezin şeklini alması ve proteze doğal bir görünüm kazandırması için kullanılmaktadır. İmplant iyileşme başlıkları kişinin diş eti kalınlığına göre ayarlanabilmektedir.

İmplant iyileşme başlığı hakkında İmplant iyileşme başlığı nedir, implant iyileşme başlığı ne zaman takılır gibi sorularınız varsa size en yakın diş hekiminden randevu almanızı tavsiye ediyoruz.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173