Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Tedavisinde İyileşme Süreci

İmplant İyileşme Süreci Nasıldır? İmplant Ne Kadar Sürede İyileşir?

Diş implantı tedavisinde implantların hastanın çene kemiğine yerleştirilmesinden sonra implant iyileşme sürecine geçilir. İmplant iyileşme süreci, tedavide kullanılan çivilerin kemiğe yerleşmesiyle oldukça kısalır. Ancak kemik dokusunda gerçekleşen implant iyileşme süreci pek çok etkene bağlı olarak değişir.

Peki implant ne kadar sürede iyileşir, implant diş ne kadar sürede takılır? İmplant tedavisi ne kadar sürüyor sorusunun pek çok etkene bağlı olarak değiştiğini söyledik. Bu etkenler, hastanın yaşı, kemik dokusunun kalitesi ve gelişimine bağlıdır. İmplantın uygulandığı bölgedeki kemiğin kaynaması sonucu implant iyileşme süreci akışında gerçekleşmektedir. 

 

Diş Hekiminizin Uyarılarına Kulak Verin - İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

İmplant ne kadar sürede iyileşir? Hastaya implant tedavisi uygulandıktan sonra diş hekimi, hastaya gereken uyarıları yapar ve hastanın bu implant iyileşme sürecinde kullanması gereken ilaçları yazar. İmplant dişlerin takılması sırasında lokal anesteziyle bayıltılan hastalar, anestezinin etkisi geçtikten sonra normal hayatlarına dönebilir ve yemek yemeye başlayabilirler.

İmplant diş yapımı sırasında ağızda dikiş atılmaktadır. Bu bölge ağız yapısı itibari ile çok çabuk iyileşmektedir. Ancak implant iyileşme sürecinde diş hekimlerinin istediği iyileşme bu değildir. İmplant iyileşme sürecinde çene kemiğine takılan vidaların kemik ile uyum sağlaması asıl iyileşme sürecini oluşturur. Peki implant ne kadar sürede takılır? Bu süreç hastaya bağlı olarak 4 – 5 hafta veya 8 – 12 hafta arasında değişmektedir.

İmplant iyileşme süreci de hastanın ağız ve diş sağlığına gösterdiği özene, doğru beslenmesine, doğru diş temizliği yapmasına, dişine gelebilecek darbelerden kaçınmasına, diş sağlığı için uygun olmayan tüm durumlardan uzak durmasına göre değişir. 

[widget-87]

İmplant İyileşme Sürecine Etki Eden Faktörler - İmplant Nasıl İyileşir?

İmplant ne kadar sürede takılır, implant ne kadar sürede iyileşir sorularına cevap verdikten sonra birkaç uyarıda bulunmakta fayda vardır. İmplant iyileşme süreci kısalmasında implant diş yapımının doğru planlanması, implantın kalitesi, kullanılan metot, kemiğin iyileşme süreci gibi faktörler etkilidir.

İmplant takıldıktan sonra 1 – 2 ay gibi bir sürede dişler iyileşir ancak diş protezlerinin takılması 2 – 3 ay sürebilir, implant iyileşme süreci zarfında diş hekimi randevularınızı aksatmamanızı ve diş hekiminizin uyarılarını dinlemenizi tavsiye ederiz. 

İmplant iyileşme süreci nasıldır, implant ne kadar sürede iyileşir gibi sorularınızı diş hekimlerimize sorabilirsiniz. 

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173