Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Çene Kemiğine Zarar Verir Mi?

İmplant Çene Kemiğine Zarar Verir Mi?

Pek çok nedenden dolayı kaybedilen dişlerin yerini doldurmak için en başarılı yöntem olarak implant tedavisi görülmektedir. Ancak pek çok hasta implant çene kemiğine zarar verir mi düşüncesiyle implant yaptırmaktan vazgeçiyor.

İmplant yaptıranlar, öncelikle iyi bir diş hekimi seçmelidir. Aksi takdirde güvenilir diş hekiminin yapmadığı implantlar dokulara zarar verir ve implant sonrası sorunlara yol açar. İmplant tedavisi yaptıranlar iyi bir diş hekimi seçmeli ve tedavinin aşamalarına beraber karar vermelidirler. Bu durumda oluşabilecek implant sonrası sorunlar ortadan kalkar. İmplant çene kemiğine zarar verir mi, implant sonrası çene kemiği erimesi görülür mü gibi sorularınıza yazımızda yanıt verdik.

 

İmplant Tedavisinde Doğru Planlama Önemli!

İmplant tedavisinin hastaya uygun olarak planlanmasıyla implant sonrası sorunlar ortadan kalkacak ve doğru planlama implant tedavisi başarıyla sonuçlanacaktır. İmplant tedavisi yaptıranların öncelikle dişleri çekilir, diş çekimi sonrası hastanın çene kemiği, yapay diş kökleri ile uyum sağladığında protez dişler diş etine yerleştirilmelidir. Bu işleme geç kalınırsa klan çene kemiği incelebilir.

İmplant tedavisi sırasında ince ve erişmiş bir kemik yapısı tedavi için risk oluşturmaktadır. Bu durum çeşitli sorunları da beraberinde getirir. Çene kemiği eriyen hasta diş etlerinin altından çivilerinin gözükmesini istemez ve bu hastada estetik kaygılara yol açar. Bu yüzden hastanın diş çekimi yapılmadan önce veya sonra çene kemiği ölçümleri yapılmalıdır.

[widget-87]

Taklit İmplantlardan Kaçının! İmplant Sonrası Çene Kemiği Erimesi İle Karşılaşmayın!

İmplant sonrası sorunlar oluşturabilecek bir diğer etken de taklit implantlardır. İmplant tedavisi yaptıranların implantın markası hakkında diş hekimlerinden bilgi alması ve taklit implant kullanımını engellemesi gerekir. Taklit implantlar, zamanla kemik erimesi ve enfeksiyona yol açabilirler.

İmplant, doğru uygulandığında herhangi bir zararı olmayan tedavilerden olduğu için implant uygulamasını profesyonel bir ekibe yaptırmak gerekir. İmplant çene kemiğine zarar verir mi, implant sonrası sorunlar neler gibi sorularınız varsa siz de Türkiye’nin en güvenilir diş hekimlerinden randevu alın ve implant tedavisinde geç kalmayın.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173