Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Diş Bakımı Nasıl Yapılır?

İmplant Diş Bakımı Nasıl Yapılır? İmplant Sonrası Bakım Önerileri

Dişleri herhangi bir nedenden eksik olan hastalara uygulanan implant tedavisi, diş köklerinin yerine hastanın çene kemiklerine yerleştirilen yapay diş kökleridir. Peki implant diş bakımı nasıl yapılır? İmplant sırasında kullanılan çivilerin, hastanın çene kemiğiyle uyuşması sonrasında tedavi işlemi tamamlanır ve bu vidaların üstüne protez dişler yerleştirilir.

İmplant protez temizliği çeneye yerleştirildikten sonra büyük önem taşımaktadır. İmplant sonrası diş bakımı aksatılmaz ve implant bakımı düzenli yapılırsa takılan bu protezlerin kullanım süresi oldukça uzar ve hastaya estetik bir görünüm kazandırır. Şimdi gelelim implant bakımı nasıl yapılır, implant sonrası bakım sırasında dikkat edilecekler neler, implant sonrası diş bakımı nasıldır sorularınızı cevaplamaya…

 

İmplant Sonrası Diş Bakımı - İmplant Protez Temizliği

İmplant bakımı ilk olarak protezlerin dişlere yerleştirilmesiyle başlamalıdır. İmplant tedavisi tamamlanan hastaların diş etlerinde kanamalar olabilir bu kanamalar tamponlar yardımıyla durdurulmalıdır. İmplant sonrası bakım için 2 saat boyunca bir şey yenmemelidir ve ilk 48 – 72 saat içinde sıcak yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. İmplant operasyonundan sonra 4 – 5 gün hatta daha fazla sigara içilememelidir. Hastanın diş etlerinde şişlik oluşursa buz tedavisi uygulanmalıdır.

İmplant protez temizliği yapılırken sadece dişleri fırçalamak yetmez. Dişler, diş ipi ve arayüz fırçalarıyla da temizlenmelidir. İmplant sonrası diş bakımı yaparken diş aralarını iyice fırçalamak hastanın herhangi bir sağlık problemi yaşamaması açısından çok önemlidir. İmplant bakımı yaparken ağızın dil ve damak kısımları da temizlenmelidir. Diş taşı ve tartar temizliği için altı ayda bir diş hekiminizden randevu almalısınız. Hastanın kemik erimesi yaşamasına karşı önlem almak için de iki yılda bir 3 boyutlu ağız filmi çekilmelidir. İmplant diş bakımı doğru yapıldığında implantların ömrü de uzar. 

[widget-87]

Sağlıklı ve Estetik Dişlerinizle Gülümseyin! İmplant Sonrası Bakım Sürecini Geçiştirmeyin...

İmplant diş bakımı nasıl yapılır sorusuna özet bir cevap verdikten sonra yemek yerken sert yiyecekler tüketmemeniz gerektiğini de söylemeyi unutmayalım. Sert yiyecekler yenilmesi veya buz çiğnemek protez dişlerin kırılmasına neden olmaktadır. İmplant sonrası bakım sürecinde beslenmenin önemli olduğunu, asitli ve gazlı besinler tüketmemeniz gerektiğini, operasyon bölgesine zarar verecek gıdalardan kaçınmanız gerektiğini unutmayın. 

İmplant bakımı yapmamak ya da implant sonrası bakım için özenli olmamak sağlıklı ve estetik dişlerinizle özgürce gülmenizi kolaylaştıracaktır. İmplant bakımı nasıl yapılır, implant protez temizliği nasıl olmalıdır, implant sonrası bakım neden önemlidir gibi sorularınız varsa diş hekimlerinden randevu alarak bu konular hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173