Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Elektrikli Diş Fırçası mı Klasik Diş Fırçası mı?

Ağız Hijyenini Sağlayabilmek İçin Doğru Diş Fırçası Tercihi Hangisi?

Ağız ve diş sağlığını koruyabilmek için dişleri düzenli olarak fırçalamak şarttır. Diş temizliğini sağlayabilmek için doğru diş fırçası seçiminin önemi büyüktür. Diş fırçası, ağız içindeki bakterileri temizleyerek diş taşı oluşumunun önüne geçer. 

Teknolojinin gelişmesi ile ağız ve diş temizliğini daha iyi yapabilmek amacıyla elektrikli diş fırçaları da hayatımıza girmiş oldu. Peki elektrikli diş fırçası avantajları neler? Ağız hijyenini sağlayabilmek için elektrikli diş fırçası mı klasik diş fırçası mı tercih edilmeli? Doğru diş fırçası tercihi hangisi? Bu sorular aklınızı kurcalıyorsa yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Elektrikli Diş Fırçasının ve Klasik Diş Fırçasının Avantajları Neler?

Ağız hijyenini sağlamak öncelikle dişleri düzenli olarak fırçalamaya bağlıdır. Teknolojinin gelişmesi ile ağız ve diş temizliğini yapabilmek için gereken materyaller de giderek çeşitlenmektedir. Elektrikli diş fırçası diş temizliğini daha iyi yapabilmek amacıyla klasik diş fırçasına alternatif olarak üretilmiştir. Peki ağız temizliği için elektrikli diş fırçası mı klasik diş fırçası mı tercih edilmeli? Birlikte inceleyelim.

  • Klasik diş fırçası avantajları arasında fiyatının şarjlı diş fırçasına göre çok daha uygun olması bulunur. Diş fırçasının sıklıkla değiştirilmesi gerektiği düşünüldüğünde bu klasik diş fırçası için önemli bir avantajdır. 
  • Klasik diş fırçası avantajlarından bir diğeri taşınabilirliğinin elektrikli diş fırçasına göre daha kolaydır. Elektrikli diş fırçaları için özellikle seyahat ederken yanınızda pil, şarjlı diş fırçası için şarj aleti bulundurmanız gerekir. Bunun için elektrikli diş fırçalarının ayrı olarak taşıma kapları bulunur. 
  • Elektrikli diş fırçası avantajlarından biri, fırça otomatik olarak döndüğünden diş temizliği için daha az çaba sarf edilir. Başlıkların küçük olması sayesinde ağız içinde zor bölgelere de çok daha kolay ulaşılır. Elektrikli diş fırçası mı klasik diş fırçası mı diye soruyorsanız, elektrikli diş fırçalarının diş eti iltihaplarını ve diş taşlarını klasik fırçalara göre azalttığı bazı çalışmalarla kanıtlanmıştır.
  • Uyarı sensörlerinin ve zamanlayıcının olması, elektrikli diş fırçası avantajlarından bir diğeridir. Uyarı sensörü sayesinde elektrikli diş fırçasıyla dişlerinizi sert fırçalarsanız fırça ötmeye başlayacaktır. Bu sayede diş minesi aşınmalarının önüne geçilebilir. Ayrıca zamanlayıcının olması dişlerinizi tam olarak 2 dakika boyunca fırçalamanızı sağlamaktadır.

Hassas diş etlerine sahip olan hastalar için masaj özelliğinin olması, elektrikli diş fırçası avantajlarından biridir. Doğru diş fırçası seçimi bu sebeple kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Diş eti rahatsızlığı ve hassasiyeti yaşıyorsanız elektrikli diş fırçası mı klasik diş fırçası mı sorusunun cevabı sizin için elektrikli ya da şarjlı diş fırçası olacaktır.

[widget-87]

Doğru Diş Fırçası Seçimi ile Ağız Temizliğini Daha Keyifli Bir Hale Getirin!

Doğru diş fırçası, kişiden kişiye göre değişebilmektedir. Ağız ve diş sağlığınızda bazı problemler yaşıyorsanız elektrikli diş fırçası mı klasik diş fırçası mı sorusunun cevabı diş hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz.

İhtiyaçlarınıza göre elektrikli diş fırçası ya da klasik diş fırçası sizin için daha konforlu olabilir. İster klasik diş fırçası olsun ister şarjlı diş fırçası, önemli olan dişlerinizi düzenli olarak fırçalamanızdır.

[widget-142]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173