Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

All On Four Nasıl Yapılır?

Dental İmplant Tedavisinde Etkili Yöntemler - All On Four

4 adet dental implant üzerine diş protezlerinin sabitlenmesi şeklinde yapılan All On Four dental implants tekniği, aşırı kemik kaybından dolayı protez kullanamayan kişilerde başarılı bir şekilde uygulanan implant yöntemlerindendir. All on four dental implants tekniği sayesinde her bir çeneye sadece 4 implant apareyi yerleştirilmektedir. İmplant yaptırmak isteyen ancak olması gereken kemik yapısı bulunmayan hastalar için en güvenilir yöntemlerdendir.

All on four tedavi kimlere uygulanır?

All on four dental implants tedavisi çene kemiği yüksekliğinin ve genişliğinin uygun olduğu, çeşitli nedenlerle dişlerini kaybetmiş, genel sağlık durumu iyi olan, kontrol altında olmayan önemli bir sistemik hastalığı olmayan kişilere uygulanmaktadır.

All on four dental implants olarak da tanımlanan implant tedavisi; radyoterapi veya yakın dönemde kemoterapi almayanlara, yeterli kemik yapısı bulunan dişsiz hastalara da uygulanabilir. All on four implants için kişinin tedaviye uygun olup olmadığına hekimi karar verecektir.

 

All On Four Dental İmplants Uygulaması Nasıl Yapılır?

All On Four tedavisi için ilk olarak hastalara detaylı bir klinik ve radyolojik muayene yapılması gerekmektedir. All On Four implant tekniği kullanılırken hastaya en uygun diş yapısı çıkarılır. All on 4 implants tedavisinde öncelikle yeterli kemik dokusu olan yerler belirlenir ve kesiler yapılır. Bu bölgelere implantlar yerleştirildikten sonra geçici diş protezi, dental implantların üstüne sabitlenir. 3 ay sonra ise hastaya daimi diş protezleri yapılır. All on four dental implants sonrası kısa sürede hasta yeni dişlerine alışır.

All on four tedavisinin avantajları

All on four diş tedavisi hem dişsiz hastalar hem de kemik yapısı uygun olmayan kişiler için en gelişmiş implant uygulamasıdır. Diş fonksiyonlarını ve estetik görünümünü kazandırması dışında yararları vardır. Bunlar:

  • All on four dental implant ameliyatı süresi daha kısadır.
  • Herhangi bir ileri cerrahi işleme gerek duyulmadan yapılmaktadır.
  • Kullanılan dental implant sayısı azaldığından maliyeti klasik dental implant tedavisine oranla daha düşüktür.
  • All on four dental implants temizliği ve bakımı, klasik dental implant üstü sabit diş protezlerine göre daha kolaydır.
  • Kişiye özel planlanabildiği için estetik bir görünüm sağlar.
  • All on four implants hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur.
  • All on 4 implants daha az seansta hastayı dişlerine kavuşturmaktadır.

Uzun yıllar yetersiz çene kemiği nedeniyle tedavi olamamış kişiler için ideal yöntem all on four dental implants uygulamasıdır.

[widget-87]

All On Four Dental İmplants Tedavisinin Dezavantajları

All on four implant tedavisi hemen hemen hiçbir dezavantaj ve reaksiyon durumu içermemektedir. Yalnızca ameliyat sonrası yeme ve içme rahatlığınızı kısıtlayacak olan all on four implantlar, bir süre doktor önerileriyle beslenmenize neden olacaktır. Hastanın sigara, alkol, aşırı soğuk ve sıcak yiyecekler tüketmemesi de iyileşme süreci için uyması gereken kurallardan olacaktır.

All on four implants tedavisi ne kadar başarılı?

All On Four implants tekniği yüksek başarı oranına sahip bir tedavidir. Tedavi sonrası düzenli kontrollere katılan hastalar, dişlerini yıllarca sorunsuz şekilde kullanırlar. Siz de all on four tedavisi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz hekiminize ulaşabilirsiniz.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173