Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Bonding Nasıl Yapılır?

Diş Çürüklerine Karşı En Güçlü Tedavi! Bonding Nasıl Yapılır?

Bonding nasıl yapılır sorunuzu cevaplamadan önce, bonding nedir ona bakalım. Bonding uygulaması ya da bir diğer adıyla diş onarımı, diş çürüklerinin ve kırıklarının, çentikli ya da renklenmiş dişlerin, kompozit malzeme kullanılarak onarılması ve dişlerin boyutlarının değiştirilmesidir. Doğal diş yüzeyine uygulanan bonding işlemi hazırlanan doğal görünümlü dişlerin özel malzemelerle sabitlenmesi şeklinde yapılmaktadır.

Günümüzde en çok kullanılan koruyucu diş hekimliği uygulamalarından olan bonding uygulaması, dişlerdeki lekeleri de ortadan kaldırmaktadır. En az diş kaybı ile yapılan tedavide acı ve ağrı hissedilmemektedir. Kişinin özgüvenini arttıran bir uygulama olmasıyla da estetik diş tedavileri arasında en çok tercih edilenlerden biridir.

Bonding nedir ve bonding nasıl yapılır, gelin daha yakından bakalım...

 

Bonding Yapılışı ve Dikkat Edilecekler - Bonding Nasıl Yapılır?

Bonding nasıl yapılır sorusunun cevabını verecek olursak tek seansta uygulanan basit bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Bonding uygulaması için herhangi bir yaş sınırının olmaması diş kırıklarında ve kayıplarında bonding işleminin kolayca yapılmasını sağlamaktadır. Dişlerinin renginden, şeklinden ya da boyundan memnun olmayanlar için bonding yapılırken öncelikli olarak diş rengi seçilerek diş yüzeyi pürüzlendirilir. Bonding materyalinin dişe tutunabilmesi için dişe uyumlu bir materyal ile örtülür. Hazırlanan kompozit dişe uygulanır ve lazer ışığı ile materyal sertleştirilir.

Materyallerin yerleştirilmesinin ardından diş hekimi tarafından şekillendirme işlemi yapılır ve cilalama uygulamasından sonra tedavi tamamlanır. Ortalama 30 – 60 dakika süren bonding uygulaması, kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve uzman hekim tarafından yapılması halinde kişiye 5-10 sene herhangi bir sorun çıkarmayacaktır. Ayrıca doğru bir diş bakımı sayesinde de bonding uygulaması sonrası dişleri kullanım süresi uzayacaktır.

[widget-87]

Bonding Tedavisi Avantajları - Bonding İle Dişleriniz Yenilensin!

Bonding uygulaması, hızlıca yapılması ve ekonomik olması nedeniyle her bütçeye hitap etmektedir. Bonding, sadece kaybedilen dişleri değil kişinin özgüvenini de geri kazanmasını sağlamaktadır. Bonding işlemi sonrasında dişlerin lekelenmeye karşı dayanıklılığı arttığı gibi en az diş kaybı bonding uygulaması ile gerçekleşir. Çoğu durumda dişi uyuşturmaya gerek kalmadan tedavi yapma imkanı vermesi de avantajlarındandır.

Kanal tedavisinden sonra rengi değişmiş dişleri de estetik görünümüne kavuşturan bonding, sizlere özgüven ve rahatlık kazandıracaktır. Bonding nedir ya da bonding nasıl yapılır gibi sorularınızı uzmanına sormanızda yarar var. Rahatça gülmek için doktorunuza hemen ulaşın!

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173