Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ortodontik Tedavide Analiz

Ortodontik Tedavide Analiz Nedir?

Diş teli tedavisi aşamalarından en önemlilerinden biri de analiz ve teşhis aşamasıdır. Ortodontik tedavide analiz genellikle hastanın muayene geldiği ilk gün yapılmaktadır. Ortodonti tedavide analiz sonuçları çıktıktan sonra da hastanın problemine teşhis konulur. Böylece diş hekimi hastanın istek ve beklentilerine göre bir tedavi planı oluşturur.

Ortodontik tedavide analiz, doğru teşhisin konulması ve doğru tedavi planının oluşturulması açısından en önemli diş teli tedavisi aşamalarındandır. Ortodontik tedavide analiz, kişiye özel tekniklerle uygulanmaktadır. Oluşturulan modeller, fotoğraflar, panoramik ve sefalometrik röntgenlerin analizleri ayrı ayrı yapılır. Teknolojik gelişmelerle 3 boyutlu tomografiler ve MR görüntülemelerle hastanın diş analizini yapmak artık çok kolay.

 

Ortodontik Tedavide Teşhis

Diş teli tedavisinde teşhis, hastanın ortodontik bozukluğunun hangi durumda olduğunu gösteren diş teli tedavisi aşamalarındandır. Ortodonti diş hekimi, hastanın dişlerini çekilen görüntüler doğrultusunda analiz ederek hastalığın boyutunu teşhis eder. Ortodonti tedavisinde teşhisten sonra tedavi planının, tedavi maliyetinin ve tedavi sürecinin ne olacağının bilgileri alınır.

Diş teli tedavisi aşamalarından olan teşhis konulduktan sonra hastanın ağız bakımı gerektiren sorunlarına çözüm bulunur. Öncelikle hastanın ağzında çürüklerin, diş eti kanamaları veya iltihapların olmamasına dikkat edilir. Duruma göre hastanın dolguları, diş taşı temizliği, diş çekimi yapılır ve hasta diş teli taktırmak için hazır hale getirilir. Dişe tel taktırma işlemi teşhisten sonraki diş teli tedavisi aşamalarındandır.

[widget-87]

Doğru Teşhis Doğru Tedavi Getirir

Diş teli tedavisi aşamalarından olan analiz ve teşhis aşamasında hastanın ağız fotoğrafları, çene ölçüleri, kafa ve el – bilek filmi alınır, hastanın ağız içi ve yüz dokuları incelenir ve sonra dişe tel taktırmak için bir tedavi planı oluşturulur. Ortodonti tedavisinin tam sonuç vermesi ve kalıcı olması için tedavi planı oluşturmak en önemli unsurdur.

Ortodontik tedavide analiz, teşhis ve dişe tel taktırma gibi diş teli tedavi aşamalarından hiçbiri atlanmamalıdır. Doğru analiz, doğru teşhisi; doğru teşhis de doğru tedaviyi getirir. Diş teli taktırmak gibi diğer diş teli tedavi aşamaları hakkında bilgi almak için diş hekimlerinden randevu almayı unutmayınız.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173