Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ortodonti Süreci Nasıl Kısalır?

Ortodonti Tedavi Süresini Etkileyen Nedenler - Ortodonti Tedavisini Hızlandırma

Bozulan diş yapısını düzeltmek isteyen hastalar, ortodonti tedavisiyle ideal gülüşlerine kavuşuyorlar. Ortodonti tedavi süresi hastanın zamanını ve sabrını isteyen bir süreçtir. Peki bu ortodonti süreci nasıl kısalır? Diş teli takma süresini kısaltmak pek çok etmene bağlı olarak değişmektedir.

Ortodonti Tedavi Süresini Kısaltmak Mümkün!

Hastaların ideal diş yapılarına kavuşmak için taktırdıkları diş tellerinin uzun süreler kullanılması, hastaları ortodonti tedavisi olmaktan vazgeçiren etkenlerden biridir. Bu yüzden ortodonti süreci nasıl kısalır sorusuna yanıt vererek hastaları diş teli tedavisi olmaya ikna edebiliriz.

Diş teli tedavi süreci hastanın yaşına, hastayla diş telinin uyumun, diş yapısı bozukluğunun şiddetine bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanında ortodonti süresinin etkileyen faktörlerden biri de kullanıcıdır. Hastanın randevularını aksatmaması, diş tellerini özenli ve dikkatli kullanması ortodonti tedavi süresini kısaltan etmenlerdendir. Ortodonti sürecini nasıl kısaltırız, diş teli takma süresi nasıl azaltılır, bakalım...

 

Diş Teli Tedavi Süreci Ne Kadardır? Ortodonti Tedavi Süresi Kısaltılabilir mi?

Ortodonti tedavisi, dişlerin yapısından kaynaklanan konum bozukluğunu düzelten uzun soluklu diş teli tedavisidir. Ortodonti tedavi süresi de sorunun türüne göre 1 ay ile 2 yıl arasında değişebiliyor. Bu diş teli tedavisi zaman zaman ağız içinde yaralara neden olup ağızda ağrı yapmaktadır. Ortodonti tedavisinde kullanılan tellerin de temizliğinin zor olması hastaları, ortodonti süreci nasıl kısalır sorusuna çözüm bulmaya yönlendiriyor.

Diş Teli Takma Süresini Kısaltmaya Yarayacak Önlemler

Hastadan hastaya göre değişebilen ortodonti tedavi süresi, kullanıcının diş teli tedavisi aşamalarına göstereceği özene bağlı olarak da değişmektedir. Ortodonti tedavi süresi, doktor ve hastanın uyumuna, diş hekiminin deneyimine, hastanın ağız bakımını özenle yapmasına ve aksatmamasına bağlı olarak kısalacak ve diş teli tedavisi başarıyla sonuçlanacaktır. Kısaca iş teli tedavi sürecini kısaltacak önerilere bakalım:

  • Ortodonti tedavisinde diş hekimi seanslarını aksatmamak,
  • Diş teli tedavisinin tam yapılabilmesi için diş fırçalama alışkanlığı kazanmak,
  • Yiyecek ve içecek alışkanlığını değiştirmek,
  • Ortodontik elastikleri gereken düzende kullanmak.

Ortodonti tedavisi sırasında hastanın bu önerileri dikkate alması gerekir. Ortodonti süreci nasıl kısalır sorusuna verdiğimiz bu önerilerle diş teli tedavi süresi 24 aydan 15 aya düşebilir.

[widget-87]

Ortodonti Tedavisi Sonrası Sağlıkla Gülümseyin

Ortodonti tedavi süresi nasıl kısalır sorusunun önemli yanıtlarından olan yiyecek ve içecek alışkanlıklarının değiştirilmesi; sakız, lokum, çikolata, cips, fındık, fıstık gibi yiyeceklerin ve kola, gazoz gibi asitli içeceklerin tüketilmemesiyle şekillenir. Diş teli takma süresi, diş tellerine zarar vermeyecek şekilde yapılan uygun beslenmeyle de kısalmaktadır.

Ortodonti Tedavisinde Diş Hekimi Kontrollerinizi Aksatmayın!

Kendinize uygun olan ortodonti tedavisini seçmek için diş hekiminize danışmalı ve birlikte bir tedavi planı oluşturmalısınız. Ortodonti tedavi süresinde hızlı ve güvenilir bir sonuç almak için randevularınızı aksatmamalısınız.

Ortodonti süresi nasıl kısalır sorusuna en doğru cevabı diş hekiminizin vereceğini unutmamalısınız. Ortodonti sürecini nasıl kısaltırız, diş teli takma süresi azaltılabilir mi, ortodonti tedavisini hızlandırma nasıl olur, ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız diş hekimlerimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173