Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ortodonti Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Ortodonti Tedavisi Gözünüzü Korkutmasın - Ortodonti Hakkında Yanlış Bilinenler

Dişlerdeki yapısal bozuklukları ve çene bozukluklarını düzelten ortodonti tedavisi, diş çapraşıklarını engeller ve ağız sağlığını korur. Ancak kişiler ortodonti hakkında doğru bilinen yanlışlar yüzünden ortodonti tedavisi olmaktan vazgeçerek sağlıklı dişlere veda etmektedirler. Ortodonti hakkında doğru bilinen yanlışlar kişileri korkutmaktadır. Oysa ortodonti tedavisi süreci hastalar için artık çok kolay geçiyor.

Ortodonti Tedavisi Çok Uzun Zamanınızı Almıyor

Ortodonti hakkında doğru bilinen yanlışlar içinde ilki bu tedavinin çocukken yapıldığıdır. Aslında ortodonti tedavisi her yaştan insana uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. Uzman ortodonti doktorlarıyla yapılan diş teli tedavisinde tedavi sürecini yönetebilir ve istediğiniz diş telini seçebilirsiniz.

Ağız ve çene sağlığı üzerinde uzmanlaşmış ortodonti doktorlarının yaptığı ortodontik tedavi, kişinin diş yapısına ve problemin büyüklüğüne göre değişmektedir. 1 – 2,5 yıl süren tedavi süreci hastaya bağlı olarak hızlı veya yavaş sonuç verebilir. Ortodonti hakkında yanlış bilinenler için yazımızı okuyun...

 

Ortodonti Tedavisiyle Sağlığınıza Kavuşun!

Teknolojinin gelişmesiyle şekillenen ortodonti tedavisi, son yıllarda kullanılan teknolojik yöntemlerle artık diş çekimi yapılmadan tedaviler son buluyor. Ortodonti hakkında doğru bilinen yanlışlardan biri de tedaviye başlama yaşıdır. Ortodonti tedavisi daimi dişler çıkınca değil, genetik bir sorun varsa 5 yaşında da başlayabilir.

Ortodonti Tedavilerinin Ağrılı Olduğu Düşüncesi Geride Kaldı!

Ortodonti hakkında doğru bilinen yanlışlar içinde belki de en önemlisi, bu tedavi sürecinin çok ağrılı geçtiğidir. Gelişen teknolojiyle birlikte dişe uygulanan kuvvet azalmış ve böylece ağrılı tedavi süreci geride kalmıştır. Diş teli tedavisinde hafif ve sürekli kuvvetle diş köklerinin erime riski son bulmuştur. Ortodonti hakkında doğru bilinen yanlışlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Ortodonti tedavisi sırasında sadece sıvı alınır,
  • Kullanılan tellerin dişleri çürütür ve dişlerde lekeler bırakır,
  • Takılan braketler dayanıksızdır ve çabuk kırılır,
  • Ortodonti tedavisinden sonra dişler tekrar bozulur.
  • Diş telleri varken dişler fırçalanmaz.

Ortodonti tedavisinde ortodonti doktorlarının önerdiği her yiyeceği yiyebilirsiniz. Diş ve ağız bakımını düzenli yapar ve dişlerinizi düzenli fırçalarsanız dişlerde çürük ve leke oluşmaz. Diş telleri sanıldığı gibi dayanıksız değildir. Son olarak ortodonti tedavisinden sonra pekiştirme tedavisine devam eden hastaların dişleri eski konumuna dönmez. Ortodonti hakkında yanlış bilinenler nedeniyle tedaviden korkmayın.

[widget-87]

Yanlış Bilinenler Yüzünden Sağlığınızı Ertelemeyin!

Ortodonti tedavisi süresi hastanın ağız yapısına, problemin boyutuna, ağız ve diş bakımına verdiği öneme göre değişmektedir. Bu durumda ortodonti doktorunun uygulayacağı tedavi planı da değişmektedir. Her hasta için estetik bir görünüm veren şeffaf plaklar ve lingual tedavi geçerli değildir. Bu tedavileri alabilen vakalar sınırlıdır. Ortodonti hakkında yanlış bilinenler arasında her ortodontik tedavinin her hastaya uygulanabileceği de vardır.

Eğer Ortodontik Problemleriniz Varsa Geç Kalmadan Ortodonti Uzmanına Danışın!

Ağız, diş ve çene yapısı üzerinde uzmanlaşmış ortodonti doktorunuzu dinleyerek hem sorununuzun ne olduğunu öğrenin hem de birlikte tedavi sürecine başlayın. Tedaviler hastaya göre şekillenmekte ve ona göre tedavi planı oluşturulmaktadır. Ancak ortodonti tedavisi sürecinde doktor randevularını aksatmamak hem hızlı bir tedavi için hem de sağlığınız için çok önemlidir. Ortodonti hakkında yanlış bilinenler için de bilgilendirilmiş olursunuz.

Ortodonti hakkında doğru bilinen yanlışlar için doğrularıyla düzeltme yaparken siz de sorununuza çözüm bulmak için size en yakın ortodonti doktorundan randevu alın ve sağlıklı dişlere bir an öne kavuşun. Ortodonti hakkında yanlış bilinenler yüzünden diş sağlığınızı ertelemeyin.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173