Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ortodontik Tedavide Diş Çekilir Mi?

Ortodonti Tedavisinde Diş Çekimi - Ortodontide Diş Çekilir mi?

Ortodontik tedavi, ağız, diş ve çenedeki yapısal bozuklukları düzelten bir tedavidir. Bu bozulukları düzeltmek isteyen hastaların pek çoğu ortodontik tedavide diş çekilir mi diye düşünmektedir. Hastadan hastaya ve hastanın yaşadığı probleme göre değişen ortodontik tedavide diş çekimi işlemi de değişmektedir.

Ortodontik tedavide diş çekilir mi diye soranların öncelikle bir diş hekimine başvurmaları gerekmektedir. Diş hekimiyle beraber oluşturulacak tedavi planı sırasında diş çekilmesi yapılmasının gerekli olup olmadığı anlaşılır. Diş teli tedavisi sırasında doğru bir planlama yapıldığında ortodonti diş çekimi, tedavinin zamanını kısaltmak ve ağız içinde daha fazla yer kazanmak için önemlidir. Ortodonti tedavisinde diş çekimi yapılır mı, ortodontide diş çekilir mi, sorularınızın yanıtı yazımızda...

 

Ortodontik Tedavide Diş Çekimi Neden Yapılır? Ortodonti Tedavisinde Diş Çekimi Gerekli mi?

Ortodontik tedavide diş çekilir mi diye düşünenlerin çoğu olumsuz bir cevap alacaklarından endişelenmektedir. Ancak ortodonti diş hekimleri, diş teli için diş çekiminin, diş sağlığını daha kısa zamanda sağlaması ve diş pozisyonunu düzeltmesini kolaylaştırması açısından gerekli olduğunu düşünmektedir.

Ortodontik tedavide diş çekimi, çene darlığını gidermek, diş kavsinde yer kazanmak, diş dizilişini düzeltmek, iskelet yapısını normal boyutlara getirmek için amaçları doğrultusunda yapılmaktadır. Ortodonti diş çekimi yapılması bu ihtiyaç durumları için gereklidir. Hastanın dişlerindeki çapraşıklığa ve kemik yapısına yönelik yapılan analiz ve röntgenlere göre ortodonti diş çekimi yapılmaktadır.

Günümüz teknolojisinde ortodonti tedavisi diş çekilmesine gerek kalmadan rahatlıkla yapılabilmektedir. Dolayısıyla hasta, sağlıklı dişlerini kaybetmemektedir. Ortodonti tedavisinde diş çekimi çok zorunlu durumlar halinde yapılmaktadır.

[widget-87]

Ortodonti Tedavisinde Diş Çekimi Diş Aralarını Açar Mı?

Ortodontik tedavide diş çekilir mi diye merak edip soranların en çok endişelendikleri durum diş aralarında boşluk kalmasıdır. Takılacak diş teli için diş çekimi işlemi yapılması, dişlerdeki ve çenedeki yapısal bozukluklarının önüne geçerek dişlere sağlıklı ve estetik bir görünüm kazandırmak amacını taşır.

Ortodontik tedavide diş çekimi, dünya çapında %30 – 40 oranlarında yapılmaktadır. Bu oranın yüksek olması nedeniyle ortodontik tedavisinde diş çekimi sizi endişelendirmesin. Ortodonti diş çekimi endişe duymanızı gerektiren bir konu mu, ortodonti diş çeker mi, ortodontide diş çekilir mi sorularınızı bize sorabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173