Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Periimplantitis Nedir?

Periimplantitis Nedir?

Çeşitli nedenlerle dişlerini kaybetmiş olan hastalar, estetik kaygılar ve çiğneme fonksiyonu bozukluğu nedeniyle implant tedavisine başvuruyorlar. Ancak bazı hastalarda implant sonrası periimplantitis denilen durum söz konusu olmaktadır. Peki periimplantitis nedir? Periimplantitis, implant çevresinde oluşan bir enfeksiyondur.

Periimplantitis, implantın yanlış uygulanması sonucunda implant çevresindeki dokularda oluşur ve bu dokularda kemik erimesine yol açar. İmplant bölgesinde iltihaplanma veya implant sonrası iltihaplanma olarak bilinen periimplantitis, bakterilerin implant çevresinde birikmesi sonucunda meydana gelmektedir. Periimplantitis nedir sorusuna cevap verdikten sonra periimplantitis belirtilerinin ne olduğundan bahsedelim…

 

Periimplantitis Belirtileri Nelerdir?

Çene kemiğinin kalitesinin iyi olmaması, kemikte yeterli yumuşak doku bulunmaması, diş hekiminin tecrübesi, implantın materyal özellikleri, vücut direncinin düşük olması, uzun süreli sigara kullanımı implant bölgesinde iltihaplanma yani periimplantitis oluşturur. İmplant sonrası iltihaplanma olarak bilinen periimplantitis, implant tedavisinin başarılı olmadığını göstermektedir. İmplant sonrası sıkıntıları ortadan kaldırmak için uzman diş hekimlerinin tavsiyelerine uyulmalıdır.

Gelelim periimplantitis belirtilerine. İmplant sonrası sıkıntıların en büyüğü olan periimplantitis, ağız içi muayene sırasında kızarıklık, kanama, diş eti apsesi şeklinde ortaya çıkmaktadır. Diş hekiminin hastaya çektiği 3 boyutlu röntgende kemik erimesi görmesi de bu hastalığın ilerlediğini göstermektedir. Periimplantitis belirtileri ileri boyuttaysa implantın çıkarılması gerekmektedir.

[widget-87]

Periimplantitis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Periimplantitis nedir, periimplantitis belirtileri nelerdir sorularına yanıt verdikten sonra periimplantitis tedavisinin nasıl yapıldığından bahsedelim. Periimplantitis tedavisinde temel amaç, litihaplı dokuların implant bölgesinden uzaklaştırılmasıdır. Periimplantitis tedavisi sırasında hastanın çene kemiğine destek doku oluşturulabilir bu durum implantın da ömrünü uzatır. Periimplantitis tedavisinin en etkili yolu doku lazeri kullanılarak yapılan bakterileri temizlemektir.

İmplant sonrası iltihaplanma, implant bölgesinde iltihaplanma hakkında bilgi almak ve periimplantitis nedir, periimplantitis belirtileri nelerdir, periimplantitis tedavisi nasıl yapılır, implant sonrası sıkıntılar ne olabilir gibi sorularınıza cevap bulmak için diş hekiminize danışmayı unutmayınız.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173