Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lazer İle İmplant Tedavisi

Lazer Kullanılarak Yapılan İmplantların Avantajları - Lazerli İmplant

Lazer implant tedavisi son yıllarda en çok dikkat çeken tedavilerdendir. Diş hekimliğinde implant, çene kemiğine özel olarak tasarlanmış vidaların yerleştirilmesi işlemidir. Normalde günümüzde uygulanan implant operasyonunda, implant uygulanan bölgede, yatay ve dikey dişeti kesileri yapılmakta ve çıkan kemik üzerine implant deliği açılarak metal ekipman yerleştirilmekte ve dişeti dikişle kapatılmaktadır.

Lazerli implant ya da dikişisiz implant operasyonunda ise implant uygulanacak bölgedeki diş eti kapak şeklinde lazerle alınır, ardından implant yuvası özel uçlarla açılır. Birkaç dakika içinde implant yerleştirilerek operasyon tamamlanır. Özellikle implant tedavisinden korkanlar için lazer implant tedavisi yeni nesil tedavi yöntemidir.

 

Lazerle İmplant Nasıl Yapılır? Lazer İmplant Tedavisi

Lazer destekli implant tedavisi ya da dikişisiz implant öncesinde, hastadan üç boyutlu bilgisayarlı tomografi alınarak implantın yerleştirileceği kemik dokusu hakkında detaylı bilgi elde edilir. Kemik dokusu yeterli olmayan hastalara lazer implant tedavisi uygulanmaz.

Minimal invaziv yöntemlerden olan lazer implant tedavisi kemik hacminin uygun olduğu her alanda uygulanabilir. İmplant uygulanacak bölgede erbium, diode, nd-yag veya co2 lazerlerinden herhangi biri kullanılarak hekime çalışma alanı açılır. Kemik dokusuna ulaşıldıktan sonra kemiğin en sert kısmı olan kompakt kısmında, lazerle implant çapında bir frez açılır, implant buraya yerleştirilir. Ardından diode ya da nd-yag lazerlerle biostimulasyon uygulaması yapılır. Lazer implant ya da bir diğer adıyla dikişsiz implant operasyonu sonrası oluşabilecek ağrı da ortadan kaldırılmış olur.

Sadece lazer implant uygulanacak bölgede bir diş eti ve kemik işlemi yapıldığı için hastaların operasyon sonrası konforları maksimum düzeyde olur. Lazer implant tedavisi hem hekimin hem de hastanın tedavi sürecini kolaylaştırmaktadır.

[widget-87]

Lazerli İmplantın Avantajları Nelerdir? Lazerli İmplant Farkı!

Dikişsiz implant olarak da bilinen lazer implant tedavisi, özellikle iyileşme problemi olan şeker hastalarında, kanama problemi olan kan sulandırıcı kullanan kalp hastalarında, enfeksiyona yatkın olan direnci düşük olan bireyler ve belirli seviyedeki kanser hastalarında başarılı olmaktadır. Lazer implant tedavisi aynı zamanda böbrek ve karaciğer problemi olan hastalarda, ağrı eşiği düşük olan hastalarda da uygulanmaktadır.

Dikişsiz implant sonrası iyileşme süreci kısa ve hızlıdır. Lazer implant tekniği kemik dokusunu bozmadan, termal hasar vermeden yapılabilir ve operasyon sonrası kemik kaynaması maksimum düzeyde olur. Risksiz ve yüksek kaliteli operasyon olan lazer implant uygulamasında hekimin bilgi ve becerisi de elde edilen sonuçları etkileyecektir.

Lazer implant fiyatları ise; implant yapılacak diş sayısına, diş hekiminin deneyimine, kliniğin imkanlarına göre değişecektir. Lazer implant tedavisi uygulanışı ve lazer implant fiyatları hakkında detaylı bilgi için diş hekiminize ulaşmayı unutmayın...

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173