Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Fiyatları Neye Göre Değişir?

İmplant Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Neler?

İmplant fiyatları bazı diş tedavilerine göre daha maliyetlidir. İlk bakışta implant ücretleri hastalara fazla gelse de uzun yıllar doğal diş fonksiyonunda kullanıldığı ve sağladığı kolaylıklar düşünüldüğünde maliyetini karşıladığı görülmektedir. Son yıllarda gelişen diş tedavisi teknolojileri sayesinde de fiyat seçenekleri artan implant, diş kayıplarının kesin çözümü olarak dikkat çekmektedir.

İmplant fiyatları, bazı faktörlerden etkilenir ve kişiye özel olarak belirlenir. İmplant fiyatları içerisinde malzemeden işçiliğe, yapılacak diş sayısından diş hekiminin profesyonelliğine kadar farklı unsurlar bulunur. Tek diş implant fiyatları ile çoklu implant fiyatları aynı değildir. Aynı zamanda yerli implant fiyatları ile yabancı implant fiyatları değişkenlik gösterir. İmplant fiyatları ve implant ücretleri üzerinde etkili olan hususlar sayfamızda…

Tek ya da Çoklu İmplant Yapımı - İmplant Ücretleri

İmplant fiyatları için ilk belirleyici faktör implant sayısıdır. Çünkü tek diş implant fiyatları ile çoklu implant fiyatları aynı olmaz. Hastanın kaç tane dişine implant uygulaması yapılacağına göre maliyet değişecektir. Tek diş implant fiyatları çoklu implant fiyatları açısından daha ekonomik olacaktır. Tek diş implant fiyatları ya da çoklu implant fiyatları diş hekiminin uygulamasına göre değişiklik gösterir. 

Tedavi Süresi - İmplant Tedavisi Fiyatları

İmplant ücretleri üzerinde tedavi süresi de etkilidir. İmplant tedavi süresi 10 – 30 dakika arasında değişir. Ancak bu diş protezinin kalıbının çıkarılma süresidir. Eski teknolojide implant dişler için üst çenede 6 ay, alt çenede ise 3 ay beklenirdi. Günümüzde ise 1 – 3 ay içerisinde implant tedavisi tamamlanıyor. Dolayısıyla implant fiyatları üzerinde tedavi süresinin etkisi büyük.

Tek diş implant tedavi süresi ile çoklu diş implantının tedavi süresi aynı olmayacaktır. Dolayısıyla daha uzun tedavilerde kullanılan malzeme ve emek artacağı için implant fiyatları da artmaktadır. Tek diş implant fiyatları ve çoklu implant fiyatları bu duruma göre belirlenmektedir. 

Kullanılan Malzeme Kalitesi ve İmplantın Markası

Son yıllarda birbirinden farklı yerli ve yabancı implant markası çıktı. Doktorlar bunlar içerisinde hastası için en uygun ve kaliteli olanını seçiyor elbette. Ancak yine de yerli implant fiyatları ile yabancı implant fiyatları arasında baya fark var. Hastalar daha ekonomik çözümler için yerli implantları tercih edebiliyor. Yerli implant fiyatları daha bütçe dostu olurken yabancı implant fiyatları açısından bu durum söz konusu değil. 

Ekstra Tedavi İhtiyacı - İmplant Ücretleri

İmplant tedavisi uygulanmadan önce hastanın genel ağız ve kemik sağlığına bakılır. İmplantlar için gerekli olan kemik dokusu bulunmadığında bu durumu telafi edecek uygulamalardan yararlanılır. Dolayısıyla implant fiyatları hastanın tam ağız sağlığı için ihtiyaç duyduğu tedavilere göre belirlenir. Ayrıca implant sonrası tamamlayıcı estetik diş hekimliği tedavileri de tercih edilebilir, doğal bir gülüş tasarımı, diş temizliği ve hastanın beklentilerine uygun hizmetler verilir. İmplant ücretleri açısından bu durum da belirleyici etki yapar.

[widget-87]

Doktorun Deneyimi ve Profesyonelliği

İmplant ücretleri için doktorun deneyimi ve profesyonelliği etkili olur mu demeyin, elbette oluyor. Daha çok hasta tedavi ederek kazancını arttırmak isteyen amatör diş hekimleri implant fiyatları düzeyini olması gereken miktarın altına çekebiliyor. Deneyimli ve profesyonel diş hekimleri ise olması gereken standartlarda hizmet verdikleri için implant fiyatları da aşırıya kaçmadan sunuluyor.

Alanında uzman, yıllardır implant doktoru olarak hizmet veren diş hekimleri implant fiyatları açısından baktığımızda yeni mezun ve henüz uzmanlaşmamış isimlerden bir miktar fazla ücret talep edebiliyorlar. Bunun nedeni tedavi öncesi ve sonrasında profesyonel bir ekibin sizinle ilgilenmesi, en iyi malzemenin kullanımı, her türlü sorunda hekiminize ulaşabilmeniz ve implantınızı uzun yıllar sorunsuz kullanmanız nedeniyle gerçekleşiyor.

Kliniğin Fiziksel Şartları ve Konumu

İmplant fiyatları üzerinde tedavi olacağınız diş kliniğinin sahip olduğu imkanlar da etki ediyor. Kompleks ve donanımlı bir klinik ile tek odalı bir klinikte alacağınız hizmetin kalitesi aynı olmadığı gibi implant tedavisi fiyatları da aynı olmuyor. İmplant uygulanacak klinikte kullanılan teknik malzemeler, yerli ve yabancı implant markalarının ekipmanları, tanı ve tedavi teknolojileri implant ücretleri üzerinde etkili oluyor.

İmplant tedavisi fiyatları için ekonomik çözümler isteyenler devlet hastanelerini tercih edebiliyor. Ancak SGK implant fiyatları da malzeme maliyetini karşılamadığı için hemen hemen özel klinik ücretleri ile aynı rakamlara tekabül ediyor.

Sağlıklı Bir Gülüş Kazanmak İçin Doğru Adrestesiniz! Bakırköy İmplant Kliniği Popüler Dent

İmplant tedavilerinde İstanbul’da tavsiye edilen diş klinikleri arasında yer alan Popüler Dent, Türkiye’de ve dünya genelinde ağız ve diş sağlığı sorunu yaşayan hastalara kişisel çözümler sunmak için kuruldu. Amacımız hastalarımızın ağız ve diş sağlığı bilincini geliştirerek, modern tedavi yöntemlerimiz ve kişiye özel metotlarla etik ve güvenilir hizmet sunmaktır. Bakırköy implant kliniği Popüler Dent olarak yüksek hijyen ve konfor şartlarının yanında modern teknolojik tedavi ekipmanlarıyla hastalarımıza ayrıcalıklı ve özelleştirilmiş, eşsiz bir deneyim sunmaktayız. Aynı zamanda implant fiyatları ve tedavi maliyetlerinde hastalarımıza özel ödeme çözümlerimiz var. Tek diş implant fiyatları ve çoklu implant fiyatları açısından ekonomik ödeme imkanları sunuyoruz.

Eksik diş görüntünüzden kurtulmak, yaşam standartlarınızı arttırarak hayatınızı kolaylaştırmak, özgürce gülmek için İstanbul’un en iyi implant doktoru ekiplerinden birine sahip Popüler Dent ile Avrupa standartlarında, kişiye özel ve beklentilerinize uygun implant tedavi hizmetleri alabilirsiniz. Tek diş implant fiyatları ve çoklu implant fiyatları hakkında bilgi almak yerli implant fiyatları ve yabancı implant fiyatları arasındaki farkı öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. Kaliteli hizmet için buradayız…

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173