Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Üstü Diş Protezi Çeşitleri ve Fiyatları

Hareketli ve Sabit İmplant Protezlerin Özellikleri

Yakın zamana kadar hiç dişi olmayan hastalar için tedavi seçeneği total protezler olmaktaydı. Ancak son yıllarda geliştirilen teknikle birlikte tek diş ya da tam diş eksikliklerinde implant üstü protezler tercih edilmektedir. İmplant üstü diş protez çeşitleri arasından kişiye uygun olan belirlenerek tasarlanmakta ve ağız içine yerleştirilmektedir

İmplant üstü protez dişler takılırken eksik diş sayısına ve implant uygulanacak mizin nitelik ve niceliğine göre implant sayısı belirlenir. Ardından tek kuron, implant destekli köprü veya implant diş destekli köprü olmak üzere sabit protezler veya hassas tutucular kullanılır. Doku destekli yapılan protezler kullanıcısına daha fazla avantaj sağlamaktadır. İmplant üstü protez çeşitleri, geleneksel kaplama ve protezlere göre yüksek fonksiyonlu ve daha estetiktir. Implant üstü protez çeşitleri ve implant üstü protez fiyatları hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edin.

 

İmplantlar Üzerine yapılabilecek Protez Çeşitleri

İmplant üstü protez çeşitleri sabit ve hareketli olmak üzere 2'ye ayrılmaktadır . Diş kayıplarına karşın kullanılan hareketli protezlerden daha avantajlı olan implant üstü protez dişler son yıllarda oldukça talep görmektedir. İmplant üstü diş protez çeşitleri ve özellikleri:

  • Sabit protezler: İmplant üstü protez çeşitleri arasında ilk sırada sabit protezler vardır. Tek kronlar, çeneye yerleştirilen vida ve protezler şeklinde uygulanan sabit protezler, kolay kullanımı ve dayanıklılığı nedeniyle tercih edilir. Ancak implant üstü protezler yapım aşamaları ve kullanımı sırasında protein kırılması gibi problemleri ortaya çıkabilmektedir.
  • Hareketli protezler: İmplant üstü protez çeşitleri olarak bir diğer protez de hareketli olanlardır. Ağzında dişi olmayan hastalar için hareketli protezler daha kolay bir kullanım sunmaktadır. İmplant üstü hareketli protezler, çeneye takılan yapay kökün üzerine yerleştirilen apareylerdir. Porselen ya da zirkonyum malzeme tercih edilmektedir.

implant destekli protez tasarımı mini implantlar veya standart implantlar şeklinde implant üstü top bağlantılı protezler de olabilmektedir. Üst bar bağlantılı diş protezleri de implant üstü hareketli protezler arasındadır. İmplant üstü protez çeşitleri kişinin genel diş ve kemik sağlığına göre belirlenmektedir

İmplant Üstü Diş Protez Fiyatları

İmplant üstü protez fiyatları, öncelikle protezin sabit ya da hareketli olup olmamasına göre değişmektedir. Kişinin kaybettiği diş sayısı, protezin tekli mi yoksa tüm mü olacağı da implant üstü protez fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Protez takılmadan önce kaç tane implant yapılacağı, farklı tedavilere ihtiyaç olup olmadığı, kişinin kemik yapısı ve seçilen protezin malzeme türüne göre implant üstü protez fiyatları farklılık göstermektedir. Diş hekiminiz tedavi planınıza göre implant üstü protez fiyatları hakkında bilgi verecektir.

[widget-136]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173