Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Hareketli Diş Protezi Nasıl Kullanılır?

Hareketli Diş Protezi Takarken Nelere Dikkat Edilir? Hareketli Protez Diş Nasıl Kullanılır?

Hareketli diş protezleri, bir ya da daha fazla diş eksikliklerinin tedavisinde kullanılan, kişinin istediği zaman kolayca çıkarıp takabildiği apareylerdir. Hem tam dişsizlik hem kısmi dişsizlikte kullanılan hareketli protezler aynı zamanda arka dişleri olmayan hastalarda köprü bağlantısı yani sabit porselen yapılamayan hastalarda uygulanan tedavidir.

Hareketli diş protezi nasıl kullanılır sorusu ise daha önce protez kullanmamış kişilerin yanıtını merak ettikleri sorulardandır. Hareketli protez diş nasıl takılır ve hareketli protez diş kullanımı sırasında nelere dikkat edilir merak konusudur. Öncelikli olarak hareketli protez diş çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Tam ya da bölümlü olmak üzere 2 çeşidi olan hareketli protez dişleri doktorunuzun belirttiği şekilde kullanmanız sağlıklı olacaktır.

Hareketli diş protezi nasıl kullanılır, hareketli protez diş nasıl takılır, hareketli protez diş çeşitleri neler merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. 

 

Protezlerin Bakımını ve Temizliğini Nasıl Yapmalıyız? Hareketli Protez Diş Kullanımı

Hareketli diş protezi nasıl kullanır sorunuza gelelim. Hareketli protez diş kullanımı deneyimi olmayan, ilk kez hareketli protez diş kullanacakların en çok dikkat etmesi gereken konu protezleri yatarken çıkarıp suya koymak ve düzenli olarak bakım yaptırmaktır. Diş etine uygun kalıplara göre yapılan hareketli protezleri damağa oturtarak arkaya doğru itmek sağlıklı bir kullanım için yeterli olacaktır.

Hareketli diş protezi nasıl kullanılır ya da hareketli protez diş nasıl takılır diyenler için aynı zamanda diş ve ağız temizliğine de dikkat etmelerini söyleyelim. Ağız için ilk başta yabancı gelecek hareketli protezleri kullanırken yumuşak gıdalar tüketmek sağlıklı olacak. Doğru kullanım ile belli bir zaman sonra protez kullanmak kolaylaşacak.

Hareketli protez diş kullanımı sırasında protezlerin ağız dışında temizlenmesi doğru olandır. Su içine atılarak kullanılan temizleme tabletlerinin yanında en iyi protez temizliği fırça kullanarak yapılmaktadır. Hareketli protez diş kullanımı sırasında protez dişleri kaynatmak ya da çamaşır suyu kullanarak temizlemek kesinlikle yanlıştır.

Hareketli diş protezi nasıl kullanılır ya da hareketli protez diş nasıl takılır sorusunun genel olarak cevabı budur. Diş hekiminiz hareketli protez diş nasıl kullanılır sorunuzu daha detaylı cevaplandıracaktır.

[widget-87]

Protezlerin İdeal Ömrü Ne Kadardır? Ömür Boyu Kullanılabilir Mi?

Hareketli protez diş kullanımı için uzmanlar gün boyu protez takılmasını doğru bulmamaktadır. Özellikle tam dişsiz hastalar için damağın tamamının kapalı olması hava almasını güçleştireceğinden ağız sağlığı için olumsuzdur.

Hareketli diş protezleri yaklaşık 5 sene kullanılabilir. Zamanla aşınmalar, mevcut dişlerde meydana gelen değişiklikler, yiyeceklerin bıraktığı etkiler nedeniyle değiştirilmesi gerekmektedir. Hareketli protezlerin kullanılmasında ağız hijyenine dikkat edilse de ağız içi dokularda meydana gelen zararların önlenmesi açısından diş hekimine yıllık kontrole gidilmesinde fayda vardır.

Hareketli diş protezi nasıl kullanılır ya da hareketli protez diş nasıl takılır sorularınızı diş hekiminize sorabilirsiniz. Hareketli protez diş çeşitleri arasından sizin için en uygun olanının seçilmesini sağlayabilirsiniz.

[widget-136]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173