Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Mı Köprü Mü Tercih Edilmeli?

Diş Tedavisinde İmplant Mı Köprü Mü Tercih Edilmeli?

Ağız içinde bir ya da birden fazla dişin eksik olması durumunda hastalar, implant mı köprü mü yaptırmalı diye düşünmektedir. Köprü mü implant mı yapılmalı sorusuna iksinin de avantajları ve dezavantajlarını sıralayarak cevap verebiliriz…

İmplant mı köprü mü? İkisinin de kendine özgü zararları ve yararları vardır. İmplant tedavisinde genellikle implantın tutup tutmayacağı konusu hastaya endişe verir. Köprü tedavisi yaptıracak olan hastalar da yapılan işlem sırasında diğer dişlerin zarar görüp görmeyeceği konusunda endişelenmektedirler. İmplant mı köprü mü sorusuna cevap verebilmek için köprü tedvisinin ve implantın zararları ve yararlarına bakalım…

 

İmplant ve Köprü Tedavisi

Eksik dişleri olan hastaların ön ve arka dişleri sağlamsa bunları bozmak istemezler ve bu durumda diğer dişlere zarar vermeyecek olan implant tedavisi seçilir. İmplantın yararlarından biri de köprü olarak ağızda kullanılacak başka diş olmaması durumudur. İmplant tedavisini tercih eden hastaların dişlerinde doğal ve estetik bir görünüm de oluşması da implantın yararlarındandır.

İmplantın dezavantajları arasında çene kemiğinde implant yerleştirilmesi için yeteri kadar yer olmaması durumu vardır. İmplantın zararlarından biri de ekonomik açıdan köprü tedavisine göre daha maliyetli olmasıdır. Ancak köprü tedavisi yapılırken diş en z 1 mm kesilmektedir. Bu durumu yaşamak istemeyen hastalar implantın zararlarını bir kenara bırakarak implant tedavisini tercih etmektedirler.

[widget-87]

İmplant Tedavisini Seçerek Estetik Bir Görünüme Kavuşun

İmplantın zararları ve yararları ile köprü tedavisinin yararları ve zararları karşılaştırdığımızda köprü tedavisi hastaya sadece ekonomik açıdan yarar sağlamaktadır. Bunun dışında hastanın çene kemiği yeterince gelişmemişse ve hasta kemik erimesi sorunu yaşıyorsa hastanın köprü tedavisini tercih etmesinde yarar vardır.

Köprü mü implant mı sorusuna cevap verecek en etkili kişinin diş hekiminizdir. Sizin sağlığınız için en doğru tedavi şeklini ve en doğru tedavi planını oluşturacak diş hekimlerine implant mı köprü mü tercih edilmeli diye sormak için randevu almayı unutmayınız.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173