Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Nedir?

İmplant Nedir? İmplant Tedavisi Nasıl Olur?

İmplant nedir, dental implant nedir veya implant diş nedir soruları son dönemde en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. İmplant nedir sorusuna dışarıdan alınan bilgiler hastanın gözünü korkutmakta ve hastanın ameliyat olmasını engellemektedir. İmplant diş tedavisi olamayan hastalar da sağlıklı bir ağıza kavuşmayı ertelemektelerdir.

İmplant diş nedir, dental implant nedir ve implant nedir sorularına cevap verecek olursak, diş implantı çene kemiklerinin içine yerleştirilen ve çene kemiğin iyileşerek kendisinden bir parçaymış gibi kabul etmesi sağlanan titanyumdan yapılmış vida veya kök formundaki yapılardır. İmplant nedir sorusuna cevap verdikten sonra neden diş hekimlerinin implant uygulamasını tercih ettiklerini anlatalım…

 

İmplant Tedavisinde Tanı Nasıl Konur?

Gelişen teknolojiyle 20. yüzyıldan itibaren diş hekimleri tarafından tercih edilen bu yöntemle hastalar, diş eksiklerini implant tedavisiyle tamamlayarak kısa sürede sağlıklarına kavuşuyorlar. Çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köklerinin üzerine yeni diş konulur ve bu yeni dişler diğer dişlerden ayırt edilemezler. Bu yüzden kişinin olmayan dişleri yerine implant diş yaptırmak hem hastanın hem de diş hekiminin tercihidir.

İmplant tedavisinde tanı görüntüleme cihazlarıyla konulmaktadır. Tıpkı diğer diş hastalıklarında olduğu gibi implant tedavisinin doğru ve hızlı bir şekilde olması için röntgen cihazları kullanılır. Röntgen cihazlarıyla kişinin çene kemiğinin durumu, kemiklerinin yoğunluğu ve kalınlığı gibi anatomik unsurlar ölçülür ve implant tedavisinin yapılıp yapılmayacağına karar verilir. İmplant diş nedir ve tanısı kanıl konur sorusuna cevap verdikten sonra implant ne kadar sürer vaya implant diş ne kadar sürer ona bakalım…

[widget-87]

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

İmplant tedavisi ne kadar sürer sorusunun cevabı kişiden kişiye değişmektedir. Ancak implant tedavisi ne kadar sürer sorusunu ortalama 1 hafta şeklinde cevaplayabiliriz. İmplant tedavisinde kullanılan kendinden eriyen dikişlerle iyileşme süreci 1 gün de olabilir ancak kendinden eriyen dikişler üreine geçici protez diş yerleştirilemez.

İmplant ne kadar sürer sorusunun ikinci aşaması implatın kemiğe kaynaşması aşamasıdır. Bu durum da 3 – 6 ay arasında değişmektedir. İmplant kemiğe kaynadıktan sonra da yapay kökün üstüne porselen diş yerleştirilir böylece hasta estetik bir ağıza kavuşur. İmplant nedir, implant diş tedaisi ne kadar sürer gibi sorularınız için diş hekiminden randevu alabilirsiniz.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173