Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

All On Four Tekniğiyle Protez Tedavisinin Avantajları

All On Four Tedavisi ile Doğal ve Estetik Görünümlü Dişlere Sahip Olun!

All on four tekniği, dişlerinin tamamını kaybetmiş hastalara doğal ve estetik görünümlü diş kazandırmak için yapılan tedavi yöntemidir. Tam dişsizlik durumunda çene kemiği de maalesef hasara uğramaktadır. All on four tekniği, çene kemiğinin hasara uğramasına rağmen hastaya tedavi imkanı sunan bir yöntemdir.

All on four tedavisinin hastaya estetik görünümlü diş kazandırmasının yanında birçok avantajı bulunmaktadır. All on four tekniğiyle protez tedavisinin avantajlarını merak ediyorsanız birlikte inceleyelim.

Geleneksel İmplant Tedavisi ile Kazandırılamayan Arka Dişler, All On Four Tedavisi ile Yapılabilmektedir!

All on four tedavisinin avantajlarından biri, ağzın arka kısımlarına diş kazandırma imkanı sağlamasıdır. Hastaya geleneksel implant tedavisinde kazandırılamayan arka dişler, all on four tedavisi ile yapılabilmektedir. Ağzın arka kısmına yapılan implantlar, farklı bir açı ile yerleştirilir.

All on four avantajları arasında bahsedebileceğimiz diğer ilgi çekici yararlar ise; 

  • All on four tekniğiyle protez tedavisinin avantajlarından bir diğeri, tam dişsizlik durumunda dahi uygulanabilmesidir. Tam dişsizlik hastalarda çene kemiği de maalesef hasara uğramaktadır. All on four tekniği, çene kemiğinin hasara uğramasına rağmen hastaya tedavi imkanı sunan bir yöntemdir.
  • All on four tedavisinin avantajları arasında hastanın konuşma ve çiğneme fonksiyonlarını iyileştirmesi de bulunur. Diş boşluğu hastanın konuşmasını olumsuz olarak etkileyebilir. All on four tedavisi ile diş boşluğu doldurulmaktadır. Bu sayede hastanın çiğneme yapması da kolaylaşacaktır.
  • İleri cerrahi müdahale gerektirmemesi, all on four avantajları arasındadır. All on four tekniğiyle protez tedavisi oldukça pratik ve acısız bir uygulamadır. 
  • All on four tekniği sayesinde protez tedavilerinin süresi de kısalmıştır. Tek seansta tedavinin tamamlanabilmesi all on four tedavisinin avantajları arasında ilgi çekenlerdendir.
  • Diş boşlukları, çene kemiğine zaman içinde zarar vermektedir. All on four tedavisi ile bu diş boşlukları doldurularak çene kemiğinin zarar görmesi engellenmektedir. All on four tedavisinin avantajlarından biri de çene kemiğinin hasar görmesini ve erimesini engellemesidir. 
  • All on four tedavisi, tam dişsiz hastalarda geleneksel implant tedavisine göre daha ekonomik olacaktır. All on four tekniğiyle protez tedavisinin avantajları listemizde diğer bir madde de, maliyet açısından geleneksel protez tedavisine göre daha uygun olmasıdır.

All on four avantajları olarak son bahsedeceğimiz konu da sağlamlığı sayesinde uzun yıllar kullanılabilir olmasıdır. Protezlerin uzun süreli kullanımı hastanın diş bakımı ile doğru orantılıdır. Dişlerinizi düzenli fırçalayarak ve rutin diş muayenelerinizi aksatmayarak protezlerinizi uzun yıllar kullanabilirsiniz.

[widget-87]

All On Four Tekniğiyle Protez Tedavisi ile Aynı Gün Dişlerinize Kavuşun!

All on four protez uygulamasının en önemli avantajı hastanın müdahalenin yapıldığı aynı gün yeni dişlerine kavuşuyor olmasıdır. Verilen geçici protez dişler ile hasta, daimi protezler hazırlanana kadar beklemek zorunda kalmamaktadır.

All on four protez tedavisi ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak için randevu alarak kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz. Size uygun yöntemlerle sağlıklı dişlerinize kavuşabilirsiniz.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173