Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

All On Four Tekniği

İmplant ve Protez Tedavisinde En Yeni Uygulama

2003 yılında geliştirilen bir tedavi şekli olan all on four tekniği, aşırı kemik kaybı nedeniyle protez kullanamayan hastalara uygulanan, cerrahi operasyonla aynı günde 4 -6 implant üzerine sabit tam çene protetik restorasyonun yapıldığı tekniktir. Hastanın aynı gün geçici sabit protezlerini kullanabilmesini sağlayan all on four tedavisi, fonksiyon ve estetik açıdan da hasta memnuniyetini sağlar.

All On Four dental implants, implant ameliyatına engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip tüm tam dişsiz hastalara uygulanabilmektedir.

 

All On 4 Tedavisi Nasıl Gerçekleştirilir?

All on four dental implants yapılırken standart implantlardaki titanyum vida mekanizması kullanılmaktadır. Geleneksel implant uygulamalarıyla all on four implant tekniği arasındaki en büyük fark daha az implant malzemesi kullanılarak yapılmasıdır. Tamamen dişsiz olan bir çenede kayıp dişlerin yerine 8 ya da 10 implant kullanılırken bu yeni teknikle sadece 4 implant yeterli olmaktadır.

All on four dental implants uygulanırken kemiğin en kalın olduğu yere 2 implant, çene kemiğinin arka kısmında ise 2 implant yerleştirilir. Öndeki implantlar 90 derecelik açıyla yerleştirilirken, maksimum sağlamlık sağlamak için arkadaki implantlar 45 derecelik açıyla yerleştirilmektedir. Ardından implantlar üzerine köprü ya da kuronlar yerleştirilmektedir. All on four implants teknolojisiyle dişler daha güçlü ve sağlıklı olur.

All on four dental implants tedavisinden önce hastadan alınan ölçülere göre geçici protezler hazırlanır. Çekilecek dişler varsa çekildikten sonra implantlar yerleştirilir. Geçici dişler 3 ay sonra yerini kalıcı protezlere bırakır.

[widget-87]

All On Four Tekniği Avantajları Nelerdir?

All on four tekniği tam dişsiz hastalara aynı gün diş protezi yapma imkanı verdiği için sıklıkla tercih edilmektedir. Dental implant ameliyatı süresini de kısaltan all on four tekniği avantajları şunlardır:

  • All on four kolay bir operasyondur.
  • Kullanılan dental implant sayısı azaldığından ve ilave cerrahi işlem gerektirmediğinden maliyeti klasik implant tedavisine göre daha düşüktür.
  • All on four dental implants kişiye özel planlandığı için estetik bir gülüş kazandırır.
  • Temizliği ve bakımı, klasik dental implant üstü sabit diş protezlerine göre daha kolaydır.
  • Hastanın damak kısmını kaplamadığından alışması ve kullanımı daha kolaydır.
  • All on four implant tekniği hareketli protez kullanamayanlar için uygundur.
  • All on four tedavisi kısa sürede tamamlanır.

All on four tedavisi, başarı oranı yüksek, iyileşme süresi kısa ve estetik kaygıları sonlandıran bir operasyondur. Bu nedenle günümüzün en avantajlı implant ve protez tedavi yöntemleri arasındadır. All on four dental implants tekniği hakkında bilgi almak ve tedavi planınızı oluşturmak için diş hekiminize ulaşınız.

[widget-140]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173