Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

All On Four İmplant Tekniği Nasıl Uygulanır?

All On Four Tekniği ile Tam Dişsiz Hastalar Doğal ve Estetik Dişlere Yeniden Sahip Olabilir!

All on four implant tekniği, tam dişsiz hastaların sağlıklı ve estetik dişlere sahip olmalarını sağlayan tedavi yöntemidir. All on four implant tedavisinde hastaya tek çene için 4 adet implant uygulanmaktadır. 

All on four implant tekniği, ağzın arka kısımlarına da diş kazandırma imkanı sağlamaktadır. All on four implant tekniği uygulamasının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız birlikte inceleyelim.

All On Four Tekniği İle İmplant Tedavisi Hastanın Arka Dişlere Kavuşmasını Sağlar!

All on four tekniği, dişlerinin tamamını kaybetmiş hastalara doğal ve estetik diş kazandırmak için yapılan tedavi yöntemidir. Tam dişsizlik durumunda çene kemiği de maalesef hasara uğramaktadır. All on four tekniği, çene kemiğinin hasara uğramasına rağmen hastaya tedavi imkanı sunan bir yöntemdir. All on four tekniği ile implant tedavisi, hastanın ağzının arka kısımlarına bile diş kazandırabilmektedir. 

All on four implant tedavisinde hastada alt çenede 4, üst çenede 4 olmak üzere toplam 8 tane implant yapılabilmektedir. Hastaya standart implant tedavisinde yapılamayan arka dişler, all on four implant tekniği uygulaması ile kazandırılmaktadır. Ağzın arka kısmına yapılan implantlar, farklı bir açı ile yerleştirilir.

All on four implant tekniği uygulaması, ileri cerrahi tekniklere gerek kalmadan hastanın yeniden sağlam ve estetik dişlere kavuşmasını sağlar. All on four tekniği ile implant tedavisi hem oldukça pratik ve acısız bir uygulamadır. Tedavi süresi oldukça kısadır.

[widget-87]

All On Four İmplant Tekniği Uygulaması, İleri Cerrahi Müdahale Gerektirmez!

All on four implant tekniği nasıl uygulanır merak ediyorsanız öncelikle hastanın detaylı muayenesi yapılır. Radyolojik muayene ve çekilen tomografi sonuçlarına göre gerekli ölçümler alınır. All on four implant tekniği uygulaması iki aşamada yapılmaktadır. Bunlar cerrahi işlem ve protez hazırlığıdır. All on four tekniği ile implant tedavisi ileri cerrahi müdahalesi gerektirmemektedir. 

All on four implant tekniği uygulamasında yapılan ölçümler sonucu hastanın alt ve üst çenesine dörder tane implant yerleştirilir. Bu işlem sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır. Uygulamanın yapıldığı gün  hastaya geçici diş protezi verilmektedir. Bu sayede daimi diş protezleri hazırlanana kadar hasta dişsiz kalmamaktadır. 

Öndeki implantlar 90 derece açıyla, arkadaki implantlar 45 derece açıyla yerleştirilerek, all on four implant tekniği nasıl uygulanır sorusunun cevabı olacaktır. Bu implantlardan sonra gereken kronlar ve köprüler de implant üzerine yerleştirilmektedir.

All On Four İmplant Uygulaması İle Müdahalenin Yapıldığı Gün Yeni Dişlerinize Kavuşabilirsiniz!

All on four tedavisi ortalama 3 ay içinde tamamlanmaktadır. All on four implant uygulamasının en önemli avantajı hastanın müdahalenin yapıldığı aynı gün yeni dişlerine kavuşuyor olmasıdır. Verilen geçici protez dişler ile hasta, daimi protezler hazırlanana kadar beklemek zorunda kalmamaktadır.

All on four implant tekniği uygulamasından sonra hasta, diş hekiminin vereceği süreye göre çok sıcak ya da çok soğuk yiyecekler tüketmekten kaçınmalıdır. Geçici protezleri korumak amacıyla hasta, katı besinler tüketmemelidir. Daimi protezler yapıldıktan sonra ise böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır. All on four implant tedavisi ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için diş hekiminizden randevu almanızı tavsiye ederiz.

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173