Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Başarılı Bir Gülüş Tasarımı İçin Bunlara Dikkat!

Kişinin Yüz Yapısına Göre Planlanmayan Gülüş Tasarımı Başarısız Olacaktır!

Gülüş tasarımı; kişiye özel ideal estetik gülüşün tasarlanmasıdır. Kişinin alt ve üst dudak yapısı, burun, gözler ve yüz hatlarına göre planlanan gülüş tasarımında amaç, kişiye özel estetik ve sağlıklı dişler kazandırmaktır. Gülüş planlaması ile estetik bir görüntüye sahip olabilir, özgüveninizi yükseltebilirsiniz.

Gülüş tasarımında önemli olan tamamen kişinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmasıdır. Kişinin yüz yapısına göre planlanmayan gülüş tasarımı maalesef başarısız olacaktır. Başarılı bir gülüş tasarımı için bunlara dikkat etmelisiniz!

1-Doğal Görünmeyen Dişler!

Gülüş tasarımının hastaya doğal bir estetik gülüş kazandırması gerekir. Bunun için tedavinin doğru bir şekilde planlanması, malzemelerin doğru seçilmesi şarttır. Doğal ışık geçirgenliği olmayan tedavi yöntemlerinin seçilmesi başarılı bir gülüş tasarımı için çok yanlış bir tercih olacaktır. Ayrıca doğal dişlerle uyumsuz görünmesi yapay bir görüntü ortaya çıkaracaktır.

2-Fabrikasyon Bir Üretim!

Başarılı gülüş tasarımı, tamamen kişiye özel olarak planlanmalıdır. Estetik gülüş için her hastanın ihtiyacı olan tedavi birbirinden farklıdır. Gülüş tasarımı tek bir tedavi yönteminden ibaret değildir. Hastanın ihtiyaçlarına göre çeşitlendirilebilir. Önemli olan hastanın ihtiyaçlarını doğru bir şekilde belirlemek ve fabrikasyon üretimin dışında tamamen kişiye özel bir gülüş tasarımı yapabilmektir. 

3-Mock-up Yapılmaması!

Başarılı bir gülüş tasarımı için mock-up yapılması şarttır. Mock-up, hastanın tedaviye başlamadan tedavi sonunda nasıl dişlere sahip olacağını görebildiği teknik uygulamadır. Mock-up uygulaması ile hastalar, dişlerine herhangi bir işlem yaptırmadan tedavi sonucunu görüp kararını ona göre verebilmektedir. Mock-up uygulamasının gülüş tasarımındaki önemi oldukça büyüktür. Gülüş tasarımının ilk aşaması mock-up uygulamasıyla başlar. Mock-up uygulaması ile hasta, tasarlanan gülüş tasarımını henüz hiçbir müdahale edilmeden görebilme imkanına sahip olur. Hasta, bu sonuçlara göre isteklerini daha net bir şekilde belirtebilir ve değişiklik yapabilir. Mock-up uygulamasının amacı, hastanın gülüş tasarımı tedavisi sonucundan memnun kalmasını sağlamaktır. Mock-up uygulaması hem zamandan hem maddi açıdan kazanç sağlar.

4-Kalitesiz Malzeme Kullanımı!

Diş beyazlatma, yaprak porselen ya da lamine veneer kaplama, implant, dolgu, diş taşı temizliği, ortodonti tedavisi, pembe estetik ve kanal tedavisi gülüş tasarımı için uygulanabilecek tedavilerden bazılarıdır. Hastanın ihtiyacına göre bu tedavilerden bir veya birkaçı uygulanabilir. Başarılı bir gülüş tasarımı için doğru tedavinin doğru malzemelerle yapılması gerekir. Tedavilerde kullanılan malzemelerin kalitesiz olması kötü bir görünüme yol açabilir. Ayrıca tedavinin başarısız sonuçlanmasına yol açar. Uzun süreli kullanım ve başarılı bir gülüş tasarımı için malzeme kalitesi çok önemlidir. 

5-Tecrübesiz Diş Hekimi Tercihi!

Başarılı bir gülüş tasarımı için diş hekiminizi doğru seçmelisiniz. Başarılı gülüş tasarımı, diş hekiminin tecrübesiyle doğru orantılıdır. Tecrübeli diş hekimi, estetik gülüş için ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde tespit edebilecek ve planlamayı doğru bir şekilde yapabilecektir. Tecrübeli diş hekimi kalitesiz malzeme kullanmaktan da kesinlikle kaçınacaktır. Başarılı bir gülüş tasarımı için tedaviye başlamadan önce mutlaka diş hekiminin eğitimini ve tecrübesini sorgulayın.

[widget-87] 

Başarılı Gülüş Tasarımı, Kişiye Özel Olarak Planlanmalıdır!

Başarılı gülüş tasarımı tamamen sizin ihtiyaçlarınıza yönelik size özel olarak planlanmalıdır. Estetik gülüş, parmak izi gibi herkes için farklı ve biriciktir. Gülüş tasarımı sizi estetik gülüşe ve sağlıklı dişlere kavuşturan uygulamadır. 

Başarılı bir gülüş tasarımı için tedaviye başlamadan önce diş hekiminizi doğru seçmeye dikkat etmelisiniz. Gülüş tasarımı öncesi mock-up yapılmayan kliniklerden kesinlikle uzak durmalısınız.

[widget-130]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173