Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Teli Tedavisinden Sonra Diş Beyazlatma Yapılmalı mı?

Diş Teli Tedavisinden Sonra Diş Beyazlatma İşleminin Gerekli Olup Olmadığı, Hastanın Tedavi Sürecindeki Diş Bakımına Bağlıdır!

Diş teli tedavisi, uzun ve emek isteyen bir süreçtir. Bu süreçte hastanın diş teli temizliğine ve diş bakımına büyük özen göstermesi gerekir. Hasta, diş teli tedavisi sonrası düzgün dişler kadar beyaz dişlere de sahip olmak istiyorsa bu süreçte tükettiği gıdalara ve diş temizliğine önem vermelidir.

Diş teli tedavisinden sonra diş beyazlatma yapılmalı mı sorusunun cevabı hastanın bu süreçte ağız ve diş bakımını ne kadar iyi yaptığına bağlıdır. Tel tedavisi süresince dişlerine iyi bakmayan, bakımı ve temizliğini aksatan hastaların elbette diş beyazlatma uygulamasına ihtiyacı olacaktır. Diş teli sonrası diş beyazlatma ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımı okuyabilirsiniz.

Evde Yapılan Diş Beyazlatma Yöntemleri ile Diş Sağlığınıza Zarar Verebilirsiniz!

Diş teli tedavisi sırasında ağız bakımına yeteri kadar önem vermemek diş yüzeylerinde lekeler oluşmasına sebep olabilmektedir. Braketler arasında kalan besin artıkları diş sağlığını tehdit etmesinin yanında diş sararmalarına da yol açar. Böyle bir durumda diş teli tedavisinden sonra diş beyazlatma işlemi yapılması gerekli olacaktır.

Evde yapılan diş beyazlatma yöntemleri, diş sağlığına zarar verebilmektedir. Bu sebeple diş teli tedavisinden sonra diş beyazlatma istiyorsanız mutlaka uzman bir diş hekimine danışmalısınız. Diş beyazlatma; oldukça kolay, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Diş beyazlatma işlemi ile daha beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. 

[widget-87]

Diş Telinden Sonra Diş Beyazlatma İşlemi ile Işıldayan Dişlere Sahip Olun!

Diş teli tedavisinden sonra diş beyazlatma işlemi ile braketlerin sebep olduğu kalıntı ve lekeler giderilebilmektedir. Bazı durumlarda diş teli tedavisinden sonra dişlerde renk eşitsizlikleri olabilmektedir. Diş beyazlatma işlemi, dişlerdeki renk eşitliğini de sağlayacaktır. Hatta diş teli varken aksatılan diş bakımı nedeniyle oluşan diş çürüklerinin de tedavi edilerek dişlerin beyazlığına kavuşturulmasıyla ışıldayan bir gülüş elde edilecektir.

Hasta düzgün dişlerle birlikte daha beyaz ve estetik dişlere diş beyazlatma işlemi ile sahip olabilir. Diş beyazlatma hastanın özgüvenini yükselten, estetik gülüşe sahip olmasını sağlayan bir uygulamadır.

Diş Beyazlatma İşlemi Dişlerde Aşınmaya Sebep Olmaz!

Diş telinden sonra diş beyazlatma işlemi oldukça kolay bir işlemdir. İşlemden önce hasta ile birlikte dişlerin kaç ton beyazlatılacağına karar verilir. Cihaz dişlere yerleştirilerek istenen beyazlık seviyesine göre ortalama 20-60 dakika kadar ağızda bekletilir. Diş beyazlatma işlemi tek seansta tamamlanabileceği gibi, dişlerin hassasiyet durumuna göre iki seansa da yayılabilmektedir. Diş beyazlatma işlemi, diş minesinde aşınmaya sebep olmaz. Dişlere herhangi bir zararı bulunmayan diş beyazlatma işlemi, diş teli tedavisinden sonra kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. 

Diş teli tedavisinden sonra diş beyazlatma işlemi ile beyaz dişlere kavuşabilirsiniz. Fakat bu beyazlığı korumak yine sizin elinizdedir. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamayı, diş teli kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Ayrıca sigara, kahve ve çay tüketiminizi sınırlandırmak tedavi sonrası elde edeceğiniz beyazlığı korumanıza yardımcı olacaktır.

[widget-138]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173