Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yetişkin Ortodontisinde Tedavi Yöntemleri

Yetişkinlerde Diş Teli Tedavisi Nasıl Yapılır? Yetişkin Ortodonti Tedavisi

Erken yaşlarda tedavi edilmeyen ortodontik bozukluklar sebebiyle meydana gelen diş çapraşıklıkları ve çene sorunlarını ortadan kaldırmak için ortodonti tedavisi uygulanmaktadır. Çocukluk döneminde bir sebeple ertelenmiş ya da yeterli olmamış tedaviler sosyal hayatı etkilediği için yetişkin dönemde tedaviye daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle yetişkin ortodonti tedavisi son yıllarda sıkça tercih edilmektedir. 

Son teknolojik gelişmelerle yetişkin ortodontisinde tedavi yöntemleri oldukça gelişmiştir ve hastaların ihtiyaçlarına yönelik olarak yenilenmiştir. Yetişkinlerde ortodonti için kullanılan yöntemler neler ve yetişkinlerde ortodonti sürecinde hangi adımlar takip edilir, gelin, yakından bakalım...

1. Kapaklı ve Estetik Braketler

Yetişkin ortodonti tedavisi için braketler sıkça kullanılır. Kapaklı braket sistemi özel kapak mekanizmalı olarak üretilmiştir. Bu sayede tel ve braket arasında sürtünme azalır ve diş hareketi daha hızlı olurken, hastalar için de hijyenik ve konforlu hale gelir. Yetişkinlerde ortodonti konforlu geçmektedir.

Metal braket kullanımıyla ilgili estetik kaygısı olan hastalara genellikle diş rengini yansıtan, daha az görünür tamamen şeffaf ve beyaz teflon kaplı tellerden oluşan estetik braketler uygulanır.

2.Lingual Tedavi

Lingual ortodonti tedavisi, dişlerin iç kısmına yapıştırılan braketlerdir. Yetişkinlerde ortodonti tedavi seçeneklerinden en avantajlı olandır. Estetik görünümüne önem veren kişilerin tercih edebileceği bu yöntemle braketler ve teller dişin iç kısmına yani dile bakan lingual yüzeyine yerleştirildiği için görünmezler. Her insanın ağız ve diş yapısı birbirinden farklı olduğu için diş telleri kişiye özel olarak üretilir ve uygulanır. Yetişkin ortodonti yöntemlerinden kullanışlı olanlardandır.

[widget-87]

3. Ortognatik Cerrahi

Yetişkin ortodonti tedavisinde cerrahi uygulama da gerekebilir. Ortognatik cerrahi yetişkin hastalarda alt ya da üst çenenin düzgün konumlanmadığı durumlarda dişlerin çene kemiklerinin ve diğer dokuların doğru yerlerini alabilmesi için uygulanır. Tedavi sonucunda hastanın ısırma ve çiğneme fonksiyonları yerine gelir, nefes alma, konuşma problemleri düzelir, estetik bir görüntü sağlanır ve ortodontik tedavinin süresi kısalır. Yetişkinlerde ortodonti yapılmadan önce çenedeki anomalilerin düzeltilmesi gerekebilir.

4. Invisalign

Invisalign tedavisinde özel malzemelerden yapılmış dişlikler ısıyla şekillendirilirler, diş ve damak yapısını uygun hale getirilerek uygulanırlar. Şeffaf diş teli olarak da bilinen tedavi özellikle sürekli göz önünde olan kişilere tavsiye edilmekte ve belirli aralıklarla değiştirilerek büyük rahatlık sağlamaktadır. Invisalign her yaştan kişiye kolaylıkla uygulanabilmektedir. Yetişkinlerde ortodonti tedavisi için en çok kullanılan malzemelerden biridir.

Yetişkin ortodonti tedavisinde genel olarak son yıllarda şeffaf plak tercihi artmıştır. Şeffaf plaklar sayesinde yetişkinlerde ortodonti tedavisi daha konforlu geçmektedir. Kişi esnek ve estetik bir yetişkin ortodonti tedavisi geçirir. 

Dişlerinizin görüntüsünden memnun değilseniz ve hemen büyük bir değişim istiyorsanız yetişkin ortodonti tedavi yöntemlerini deneyebilirsiniz. Yetişkinlerde ortodonti tedavisi sayesinde yıllardır hayalini kurduğunuz görünüme kavuşabilirsiniz. Gelişen teknolojiyle birlikte yetişkinlerde ortodonti tedavisi sandığınız kadar sancılı bir süreç değil. Yetişkin ortodontisinde tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak, yetişkinlerde ortodonti tedavisi uygulamalarını öğrenmek, yetişkin ortodonti tedavi imkanlarından yararlanmak için bizi arayın.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173