Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Üstü Diş Protezi Tedavisi Nasıl Yapılır?

İmplant Üstü Diş Protezi ile Estetik Gülüşe Sahip Olun!

İmplant üstü diş protezi, ağızdaki eksik dişi tamamlamak amacıyla yapılan tedavidir. İmplant üstü diş protezi tam diş eksikliği ya da tek diş eksikliğinde de uygulanabilmektedir. İmplant üstü diş protezi tedavisinde hareketli ya da sabit protezler kullanılabilir.

İmplant üstü diş protezi yapılışı ve implant üstü diş protezi tedavisi ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

İmplant Üstü Diş Protezi Tedavisi, Sindirim Sisteminde Yaşayabileceğiniz Problemlerin Önüne Geçer!

İmplant üstü diş protezi tedavisi ile hasta eksik diş boşluğunu tamamlayabilmekte, estetik gülüşe sahip olabilmektedir. İmplant üstü diş protezi, sabit ya da hareketli olarak tercih edilebilir. Ağızda hiç dişi bulunmayan hastalara hareketli implant üstü diş protezi tedavisi uygulanmaktadır. İmplant üstü diş protezinde hareketli ya da sabit protez tercihi diş hekimi ile birlikte yapılmalıdır.

İmplant üstü diş protezi tedavisi ile hastanın eksik diş boşluğu dolacağından çiğneme fonksiyonlarını çok daha rahat bir şekilde yapacaktır. Eksik diş boşlukları zaman içinde sindirim sistemi problemlerine yol açabilir. İmplant üstü diş protezi ile sindirim sisteminizde yaşayabileceğiniz problemlerin önüne geçebilirsiniz.

[widget-87]

İmplantlar Üzerine Yapılabilecek Protez Çeşitleri

İmplant üstü protez çeşitleri sabit ve hareketli olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. Tek ve total diş kayıplarına karşın kullanılan implant üstü protezler son yıllarda oldukça talep görmektedir. İmplant üstü diş protez çeşitleri ve özellikleri şöyledir: 

  • Sabit protezler: İmplant üstü protez çeşitleri arasında ilk sırada sabit protezler vardır. Çeneye yerleştirilen vida üzerine sabitlenen sabit protezler, kolay kullanımı ve dayanıklılığı nedeniyle tercih edilir. 
  • Hareketli protezler: İmplant üstü protez çeşitleri olarak bir diğer protez de hareketli olanlardır. Ağzında dişi olmayan yani total diş kaybı yaşayan hastalar için hareketli protezler daha kolay bir kullanım sunmaktadır. İmplant üstü hareketli protezler, çeneye takılan yapay kökün üzerine yerleştirilen apareylerdir. 

İmplant destekli protezler mini implantlar veya standart implantlar şeklinde implant üstü top bağlantılı protezler şeklinde de olabilmektedir. Üst bar bağlantılı diş protezleri de implant üstü hareketli protezler arasındadır.

İmplant Üstü Diş Protezi Tedavisi 2 Seans Sürer!

İmplant üstü diş protezi nasıl yapılır diyorsanız öncelikle çeneye yapay kökler yerleştirilir. Protezlerin bu yapay köklere yerleştirilmesi ile implant diş protezi tedavisi yapılmaktadır. Hastanın ağız sağlığı durumuna göre ortalama 2 ile 6 implant yani yapay kök yerleştirilebilmektedir. İmplant sayısı çene kemiğinin durumuna göre değişiklik gösterebilir. Bazı durumlarda üst ve alt çeneye yerleştirilen implant sayısı farklı olabilmektedir. Bunun sebebi alt ve üst çenedeki kemik yapısı farklılığıdır.

İmplant üstü diş protezi yapılışı genellikle iki seansta tamamlanmaktadır. İmplantların çeneyle bütünleşmesi 3-6 ayı bulabilir. Bu sürede hastaya geçici protezler verilir. İyileşme tamamlandıktan sonra hasta için özel olarak hazırlanmış protezler implantlara yerleştirilir.

İmplant Üstü Diş Protezi Tedavisi ile Yaşam Kalitenizi Yükseltmek Mümkün!

İmplant üstü diş protezi tedavisi kişiye; estetik gülüş, konforlu çiğneme ve daha rahat konuşma fonksiyonları kazandırır. Bu sayede hastanın yaşam kalitesi de yükselecektir. Eksik dişten sonra boş kalan çene kemiği zaman içinde bozulabilir. İmplant üstü diş protezi, diş boşluğunu doldurarak çene kemiğinin bozulmasını engeller. Hem sağlamlığı hem doğal görüntüsü ile hastaya büyük bir rahatlık sağlar. 

Eğer eksik dişiniz varsa implant üstü diş protezi tedavisi sizin için uygun bir seçenek olabilir. Eksik diş boşluğunu tamamlamak, diş kemiğinin bozulmasını engellemek ve implant üstü diş protezi tedavisi için uygun olup olmadığınızı öğrenmek için en kısa zamanda kliniğimize bekleriz.

[widget-136]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173