Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ağız Duşu Tedavisi

Diş Beyazlatma Uygulamalarında Ağız Duşu

Ağız duşu tedavisi ya da ağız duşu uygulaması, diş fırçası ve diş iplerinin ulaşamadığı bölgelerin temizlenmesini sağlayan, hava ve su püskürtme özelliği olan bir cihaz ile uygulanan diş hekimliği yöntemidir. Özellikle dişlerini temizlemekte diş yapıları gereği zorluk çeken hastalar için kullanılmaktadır. Ev ve ofis ortamında da kullanılabilen ağız duşu, diş beyazlatma ya da diş taşı temizliği sonrasında uygulanmaktadır.

İmplant üstü protezleri, sabit kronları ve köprüleri olan hastalarda kolaylıkla diş temizliği yapılmasını sağlayan ağız duşu kullanımı, ağız kokusu ve diş eti kanamaları gibi şikayetlerinin de önüne geçmektedir. Hidromasaj da yapan diş duşu, ağız içinde fark edilir bir rahatlama sağlarken aynı zamanda sağlıklı dişlere sahip olma avantajı vermektedir.

Ağız duşu kullanımı nasıl olur, ağız duşu nedir ya da ağız duşu ne işe yarar sorularınıza cevap bulmak için yazımızı okumaya devam edin. 

 

Ağız Duşu Nasıl Kullanılır?

Ağız duşu nedir sorunuza yanıt verdikten sonra ağız duşu nasıl kullanılır bahsedelim. Ağız duşu uygulaması yapılırken su haznesine ılık su eklenir. Diş yapısına ve minesine zarar vermeyen ilaçlı su kullanımı da olabilir. Ağız duşu su ve havayı aynı anda basınçlı şekilde püskürterek diş aralarını ve ağzı temizler.

Diş tedavilerinde de etkili olan ağız duşu kullanımı, hekim tavsiyesi olmadan yapılmamalıdır. 360 derece dönme özelliğine sahip olan ağız duşu sayesinde ayrıntılı diş temizliği kişiye rahatlık sağlamaktadır.

Ağız duşu kullanımı evde de yapılabilir. Ağız duşu nasıl kullanılır sorunuza detaylı yanıt verirsek piyasada bulunan birçok diş duşu markasını önerebiliriz. Hepsi aynı çalışma sistemine sahip olup normal diş fırçasından daha etkili bir şekilde dişlerinizi temizlemektedir.

[widget-87]

Ağız Duşu Avantajları İle Tanışın!

Her yaşta uygulanabilen ağız duşu, hem doktor hem de hasta tarafından kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Diş fırçası ile yapılan ağız temizliğinin yeterli kalmadığı durumlarda uygulanan ağız duşu diş plaklarını ve diş eti iltihaplarını engellemektedir. Aynı zamanda ağızdaki tüm bakterileri yok ederek ağız kokusu gibi sorunların önüne geçmektedir.

Diş eti kanamalarını da minimuma indiren ve doğru ağız temizliği sayesinde zamanla ortadan kaldıran ağız duşu ile siz de tanışın. Çapraşık ya da sağlıksız dişler nedeniyle ağız hijyeninizi aksatmayın, olası diş problemlerinin önüne geçin. Ağız duşu nasıl kullanılır, ağız duşu kullanımı zararlı mıdır ya da ağız duşu nedir gibi sorularınızı diş hekimlerimize sorabilirsiniz.

[widget-138]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173