Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Eti Bakımının Yararları

Diş Eti Hastalıklarından Korunmanın En Etkili Yolu!

Diş etleri, ağzınızın zayıf bölgelerindendir. Dişleriniz ve diş etleriniz gün içerisinde pek çok bakteri tarafından saldırıya uğradığı için iltihap oluşumları oldukça normaldir. Diş eti iltihapları tedavi edilmediğinde ise diş etleri zarar görebilir ve dişlerinizi kaybedebilirsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız diş eti bakımı ve ağız temizliğinizi düzenli yaptırmalısınız.

Diş eti bakımı yaptırdığınızda diş çürüklerinin önüne geçer, diş taşlarınızdan kurtulur, ağız kokusu ve sararmış dişler gibi sosyal hayatta sizi rahatsız edecek durumlarla karşılaşmazsınız. Ayrıca çürüklere bağlı olarak zayıflayan diş kökleriniz nedeniyle dişlerinizi kaybetmek gibi bir durumda kalmazsınız. Dişetlerinize bakım yaptığınız sürece özgürce gülersiniz. Diş eti bakımının yararları saymakla bitmez...

 

Dişeti Hastalığı Oluştuğunu Nasıl Anlarım?

Diş eti bakımının yararları olduğu kadar diş eti bakımı yaptırılmadığında can sıkıcı sorunlarla da karşılaşılacaktır. Diş eti hastalıkları bunların başında gelmektedir. Diş eti bakımı için yapılacaklar ihmal edildiğinde diş eti kanamaları ve iltihapları görülmektedir. Bu nedenle semptomları önceden fark etmek ve diş hekiminden destek almak gerekir.

Kırmızı, şişkin veya hassas diş etleri, fırçalama sırasında veya diş ipi kullanırken kanayan diş etleri, diş eti çekilmesi nedeni ile daha uzun görünen dişler, şişmiş diş etleri, ağzınızı kapadığınızda diş hizasındaki değişiklikler, diş ve diş etleriniz arasındaki iltihap, sürekli kötü ağız kokusu veya ağzınızda kötü tat gibi şikayetleriniz varsa mutlaka diş eti bakımı ve tedavisi yaptırmanız gerekmektedir.

Diş eti hastalıkları nedeniyle dişlerinizi kaybetmek istemiyorsanız diş eti bakımı nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Diş eti bakımı bitkisel ve genel ağız temizliği malzemeleri ile kolayca yapılabilir.

Diş eti bakımı sayesinde de özgür bir gülüş sizi beklemektedir. Diş eti bakımının yararları arasında dişlerin çürümesinin önüne geçilmesi en önemlisidir. Diş eti bakımının yararları aynı zamanda sosyal hayatta da karşınıza çıkmaktadır. Diş etlerinizin kanamaması, ağız kokusundan kurtulmanız da diş eti bakımının yararları olmaktadır.

[widget-87]

Dişeti Bakımı Nasıl Yaptırılır?

Diş eti bakımı nasıl yapılır diyenler için evde uygulayabilecekleri birkaç yöntem bulunmaktadır. Doğru diş fırçalama ve diş ipi kullanımı, iyi bir ağız temizleme suyu sayesinde dişlerin ve diş etlerinin bakımını yapmak kolaydır. Diş yüzeyi ve aralarında plak oluşumu engellendiği sürece sağlıklı bir ağız yapısı oluşturulacaktır. Evde diş eti bakımı öncelikli olarak bilinçli diş macunu satın almakla başlamalıdır. Ardından diş eti bakımı için kullanılan gargaralar işinizi görecektir.

Evde yapılamayan diş eti bakımı ise diş hekimleri tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Profesyonel diş eti bakımı sırasıdna diş eti çizgisinin üzerindeki ve altındaki tartarlar yok edilerek dişler mikroorganizmalardan tamamen arındırılmaktadır. Diş eti bakımı düzenli yapıldığında diş eti hastalıklarının önüne geçmektedir. Sağlıklı bir gülüş için diş etlerine özen göstermek gerekir. Diş eti bakımının yararları ve yapılışı hakkında diş hekiminizden bilgi alabilirsiniz.

[widget-138]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173