Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Sabit Ortodonti Tedavisiyle Hayatınız Nasıl Değişir?

Sabit Ortodonti Telleriyle Daha Hızlı Çözüm! Klasik Metal Diş Teli Tedavisi

Sabit ortodonti tedavisi diş çapraşıklıklarını gidermede en etkili yöntemdir. Daimi dişler oluştuktan sonra 11-12 yaşlarından itibaren uygulanan ve sadece hekim tarafın takılıp çıkarılan braketler ve diş teli ile yapılır. Sabit ortodonti tedavisi her yaştan hastaya uygulanabilir ve diş çapraşıklıklarını gidermede en hızlı ve etkili yöntemdir. Ayrıca gelecekte oluşabilecek diş ve çene problemlerinin önüne geçer.

Sabit diş teli tedavisi sonrasında dişlerinizin bakımını diş hekiminizin önerdiği şekilde yaparak ve sert yiyecekler tüketmeyerek düzgün konumlanmış dişlere ve ideal çene görüntüsüne daha hızlı kavuşursunuz. Sabit ortodonti tedavisi ile doğal ve güzel bir gülüşünüz olacak, yaşam kaliteniz fazlasıyla artacak.

Metal diş teli tedavisi olarak da bilinen sabit ortodonti telleri ile hayatınız nasıl değişecek, yakından bakalım...

 [widget-129]

Sabit Ortodonti Tedavisi İçin Hangi Yöntemler Uygulanır?

Çapraşık diş sorunlarında en etkili yöntem olan sabit ortodonti tedavisi sırasında sorunlu dişler uygulamalara kısa sürede cevap vererek hızlı yerleşirler. Sabit ortodonti tedavisinde braketler ve aygıtlar her hasta için özel olarak tasarlanır ve kullanılır. Sabit ortodonti tedavisi için ortodonti hekimi tarafından kullanılan yöntemlerden bazıları şunlardır:

Metal braketler: Sabit ortodonti tedavisi sırasında en çok kullanılan diş teli çeşididir. Dişlerin üzerine yapıştırılan yüksek kalite paslanmaz çelikten üretilen metal braketler eskisine göre oldukça küçük ve estetiktir. İsteğe göre renklendirilerek de uygulanabilirler.

Porselen braketler: Metal braketlere göre daha az görünür olan porselen braketler estetik açıdan iyi bir sabit ortodonti tedavisi seçeneğidir. Metal diş teli estetik olmadığı için tercih edilen bir yöntemdir.

Lingual braketler: Dişlerin iç yüzeyine yapıştırılarak uygulanan lingual braketler görüntü kaygısı taşıyan kişilerde uygulanabilir. Sabit ortodonti tedavisi uygulamalarından biri olarak sabit ortodonti telleri en çok estetik kaygı güdenler için kullanılmaktadır.

Hızlı diş teli tekniği: Geleneksel yöntemlere göre daha kısa bir tedavi sürecini kapsar. Hızlı diş teli uygulaması 5-12 ay arasında sonuçlanmaktadır. Sabit ortodonti tedavisi ile istediğiniz sonucu hemen alırsınız.

Sabit ortodonti tedavisi olan metal diş teli dışında kalan diğer yöntemler de diş yüzeyine sabitlenen braketlerden oluştuğu için sabit ortodonti tedavisi olarak kabul edilir. 

[widget-148]

Sabit ortodonti tedavisi sonrası nelere dikkat etmelisiniz?

Diş teli tedavisi süresini kısaltmak ve en iyi sonucu almak için diş hekimleri tarafından sıklıkla tercih edilen yöntem olan sabit ortodonti tedavisi sürecinde hasta tedavi sonuna kadar tellerini çıkaramaz. Sabit ortodonti tedavisi işleminin en iyi şekilde sonuçlanması için hastaların diş hekiminin önerilerini dikkatle uygulamaları gerekir. Beslenme alışkanlıklarını diş hekiminin önerilerine göre şekillendirmeleri, ağız hijyenlerine dikkat etmeleri, dişlerini ve apareylerini darbelerden korumaları gerekir.

Sabit ortodonti telleri koptuklarında ya da sabit diş teli braketleri düştüklerinde yenileri ile değiştirilebilirler ancak bu durum tedavinin sürecini uzatabileceği için mümkün olan özenin gösterilmesi gerekir. Tüm uyarılara dikkat ettiğinizde ve düzenli kontrollerinizi vaktinde yaptırdığınızda metal braketlerle sağlıklı dişleriniz ve güzel bir gülüşünüz olması mümkündür. Sabit ortodonti tedavisi nasıl yapılır, ortodonti tedavisi fiyatları ne kadardır, porselen braketler nasıldır gibi sorularınıza daha detaylı bilgi almak için en yakın ortodonti kliniği Popüler Dent'e ulaşabilirisiniz.

[widget-87]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173