Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Invisalign mi Diş Teli mi? Sizin İçin En İyisi Hangisi?

Düzgün ve Sağlıklı Dişlere İnvisalign ve Diş Teli Tedavisiyle Kavuşun!

Ortodonti tedavisi, diş diziliminin olması gerektiğinden farklı ve çapraşık olduğu durumunda uygulanması gereken tedavi yöntemidir. Ortodonti tedavisinde diş çapraşıklığını düzeltebilmek için diş telleri ya da şeffaf plaklar kullanılır. 

Ortodonti tedavisinin diş teli ile mi invisalign şeffaf plaklarla mı yapılacağına hasta ile birlikte karar verilir. Sizin için invisalign mi diş teli mi daha iyi öğrenmek için yazımı okuyabilirsiniz. 

Invisalign Şeffaf Plak Tedavisi, Diş Teli Tedavisine Göre Daha Maliyetlidir!

“Invisalign mi diş teli mi?” sorusu ortodonti tedavisine başlamayı düşünen her hastanın kafasını kurcalar. Teknolojinin gelişmesi ve estetik kaygılar, klasik diş teline alternatif olarak invisalign şeffaf plak tedavisini ortaya çıkardı. Invisalign ve diş telinden hangisinin sizin için uygun olacağını merak ediyorsanız bu sorunun cevabı kişisel tercihlerinize ve önceliklerinize göre değişecektir. Invisalign mi diş teli sorusu için invisalign ve diş telini birlikte madde madde inceleyelim.

  • Görünüm: Invisalign ve diş teli arasındaki en önemli fark görünümleridir. Invisalign tedavisinde diş çapraşıklığını düzeltmek için şeffaf plaklar kullanılır. Invisalign şeffaf plak tedavisinin sizin için en büyük avantajlarından biri estetik görünümü olacaktır. Şeffaf plaklar dikkatli bakılmadıkça varlıkları fark edilmeyecektir. Diş teli tedavisinde ise braket ve diş telleri kolayca fark edilebilir. 
  • Fiyat: Invisalign şeffaf plak tedavisi, diş teli tedavisine göre daha maliyetlidir. Bütçeniz sınırlıysa invisalign mi diş teli mi sorusunun cevabı sizin için diş teli olacaktır. Invisalign ve diş teli tedavisi için net bir fiyat yoktur. Her iki tedavi için de ücretlendirme hastanın diş çapraşıklığı seviyesine ve ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterecektir. Invisalign ve diş teli tedavisi için net bir fiyat öğrenmek istiyorsanız kliniğimize gelerek muayene sonucu bilgi alabilirsiniz. 
  • Konfor:Invisalign mi diş teli mi daha kullanışlı?” diyorsanız cevabım ınvisalign şeffaf plak tedavisi olacaktır. Invisalign şeffaf plaklar, diş tellerine göre daha kullanışlıdır. Invisalign şeffaf plak tedavisinde dişlere diş tellerine göre daha az baskı uygulanır. Ayrıca diş telleri alışma sürecinde ağzınızda yara ve tahrişe sebep olabilir. Böyle bir durumda diş mumlarından faydalanabilirsiniz. Invisalign şeffaf plaklar ise ağızda tahriş ya da yaraya sebep olmaz.
  • Etkinlik: Diş teli tedavisi, ileri seviyede diş çapraşıklığını düzeltebilir. Invisalign şeffaf plak tedavisi ise ileri seviye diş çapraşıklığı için uygun bir tedavi olmayacaktır. Diş tellerinin ağızda 7/24 takılı olması diş teli tedavisinin etkinliğini arttırır. Invisalign tedavisinde hasta şeffaf plakları dilediği zaman takıp çıkarabilir. Bu sebeple invisalign şeffaf plak tedavisinde hastanın disiplinli olması ve plakları günde minimum 22 saat takılı tutması tedavinin hızlı ve başarılı sonuç vermesi için çok önemlidir. Hastanın şeffaf plakları düzenli olarak takmaması durumunda invisalign tedavi süresi de uzayacaktır. 
  • Beslenme: Şeffaf plaklar takıp çıkarılabilir oldukları için yemek yerken güçlük çekmez, beslenme düzeninizde değişiklik yapmak zorunda kalmazsınız. Öğünlerden önce şeffaf plakları çıkarabilir, dişlerinizi fırçaladıktan sonra tekrar takabilirsiniz. Diş telleri ise hasta tarafından takıp çıkarılamaz. Braket ve diş tellerine zarar vermemek için beslenme düzeninizde değişiklik yapmanız gerekir. Diş teli tedavisi sırasında katı, yapışkan ve kabuklu gıdalardan uzak durmalısınız.
  • Bakım ve Temizlik: Invisalign ve diş teli tedavisinde diş temizliğini aksatmamak çok önemlidir. Invisalign mi diş teli mi diyorsanız invisalign tedavisinde şeffaf plakların temizliğini sağlamak daha kolaydır. Şeffaf plaklar takıp çıkarılabilir oldukları için dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi kullanmak çok daha kolay olacaktır. Diş teli temizliğinde ise braket ve diş tellerinin aralarını temizlemek için ekstra özen göstermeniz gerekir. Bunun için diş arası fırçalardan faydalanabilirsiniz. 

“Pekiştirme tedavisi invisalign mi diş teli mi için yapılır?” diyorsanız Invisalign ve diş teli tedavisi sonrası her ikisi için de pekiştirme tedavisi yapılmalıdır. Tedavi sonrası dişlerin eski konumlarına dönmemeleri için pekiştirme tedavisi yapılması şarttır. 

[widget-87]

Invisalign mi Diş Teli mi Sorusunun Cevabı Hastanın Diş Çapraşıklığı Seviyesine ve İhtiyaçlarına Göre Değişir!

Invisalign mi diş teli mi sorusunun cevabı diş çapraşıklığı seviyenize göre değişir. Bütçeniz, beklentileriniz ve disiplininiz de invisalign mi diş teli mi sorusunun cevabını etkileyecek olan etmenlerdendir. 

Invisalign ve diş teli tedavilerinden hangisinin sizin için uygun olduğuna tek başınıza karar veremeyebilirsiniz. Düzgün ve sağlıklı dişler için ortodonti tedavisine başlamayı ertelemeyin.Bunun için kliniğimizden randevu alarak muayene olmaya gelebilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173