Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Invisalign Şeffaf Plak Tedavisi Hakkında Merak Edilenler

Invisalign Şeffaf Plaklar Her Hasta İçin Özel Olarak Tasarlanır!

Invisalign şeffaf plak tedavisi, diş teli yerine şeffaf plaklar kullanılarak diş çapraşıklığının düzeltildiği ortodonti tedavi yöntemidir. Invisalign şeffaf plak tedavisinde dijital ortodonti tedavi teknolojisi ile hastanın ağız ölçülerine göre özel olarak tasarlanmış şeffaf plaklar kullanılır.

Invisalign şeffaf plak tedavisi, diş teli kullanmadan diş çapraşıklığının düzeltilmesini mümkün kılar. Bu tedavide şeffaf plaklar, dişleri olması gereken konumlarına yönlendirmek için kullanılır. Invisalign şeffaf plak tedavisi hakkında merak edilenleri ve şeffaf plak tedavisinin avantajlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Invisalign Şeffaf Plak Tedavisi Sırasında Kaç Plak Kullanılacağı Tedavi Başında Netleştirilir!

Invisalign şeffaf plak tedavisi hakkında merak edilenlerden biri diş çapraşıklığını nasıl düzelttiğidir. Invisalign şeffaf plak tedavisinde öncelikle CAD-CAM sistemi ile ağız, çene ve diş ölçüleriniz alınır. Bu ölçüler 3 boyutlu tarama yöntemi ile bilgisayar ortamına aktarılır. Aktarılan ağız içi ve ağız dışı fotoğraflarınız sayesinde sanal ortama aktarılan dişler bilgisayar simülasyonuyla hareket ettirilir.

Bilgisayar ortamında dişler hareket etmesi istenen pozisyonlara getirilir. Buna göre kişiye özel, seri olarak şeffaf plaklar üretilir. Her plak dişler için ortalama 0.5 mm ya da 1 mmlik hareket alanı yaratır. Şeffaf plaklar ortalama 15 günde bir değiştirilmektedir. İşlevini tamamlayan plaktan sonra tedavinin başında size özel hazırlanmış yeni plağı kullanabilirsiniz. Tedavi süresince kaç plak kullanılacağı hastadan hastaya göre değişecektir.

Şeffaf plaklar dişlerin gereken hareketi sağlaması için belli bir güç uygular. Bu büyük bir ağrıya yol açmayacaktır. Sadece şeffaf plağın takıldığı ilk gün sızı şeklinde hareketi hissedebilirsiniz. Ortalama 1-2 gün içinde dişleriniz şeffaf plağa uyum sağlayacaktır.

[widget-87]

Şeffaf Plaklar Günde Minimum 20 Saat Takılmalıdır!

Şeffaf plakların ne sıklıkla değişeceği şeffaf plak tedavisi hakkında merak edilenlerden bir başkasıdır. Invisalign şeffaf plak tedavisinde hastanın kaç tane şeffaf plak kullanacağı ve bu plakların ne sıklıkla değişeceği tedavi başında belirlenir. İnvisalign şeffaf plak tedavisi sürecinin nasıl ilerleyeceği hastadan hastaya değişecektir. Önemli olan hastanın şeffaf plakları ortodonti uzmanının önerdiği şekilde günde minimum 20 saat takılı tutmasıdır. Şeffaf plakların takılmaması tedavi süresini uzatmaya sebep olabilir.

Her hastanın tedavi planlaması farklı olacağından toplam tedavi süresi de değişkenlik gösterir. Invisalign şeffaf plak tedavinizin hedeflenen sürede tamamlanması için şeffaf plaklarınızı takmayı ihmal etmemelisiniz.

Şeffaf Plaklar, Hem Görünüm Hem De Kullanım Açısından Birçok Avantaja Sahiptir!

Invisalign şeffaf plak tedavisi, hem görünüm hem de kullanım açısından birçok avantaja sahiptir. Invisalign şeffaf plak tedavisinin avantajlarından biri, kullanılan apareylerin hastanın kendisi tarafından takıp çıkarılabilmesidir. Bu da diş tellerine göre daha hijyenik bir kullanım sağlamaktadır. Invisalign şeffaf plaklar çıkarılabilir olduğu için yemek keyfinizden de bir şey kaybetmeyeceksiniz. Diş teli tedavisinde olduğu gibi yiyecek konusunda kısıtlama yapmanız gerekmeyecek. Yemek yemek istediğinizde şeffaf plakları çıkarabilir, yemek sonrasında dişlerinizi fırçalayıp plakları tekrar takabilirsiniz.

Invisalign şeffaf plak tedavisinin avantajlarından bir diğeri, estetik görünümüdür. Şeffaf oldukları için dikkatli bakılmadıkça ağzınızdaki varlıkları asla fark edilmeyecektir. Invisalign şeffaf plaklar tedavi boyunca yenilenecekleri için saydamlığını yitirmeden yenisine geçmiş olursunuz. 

Invisalign şeffaf plak tedavisi hakkında merak edilenlerden biri de ağız içinde tahrişe sebep olup olmayacağıdır. Şeffaf plaklar bu anlamda diş teli tedavisine göre hastaya büyük konfor sağlar. Ağız içi yara olma ihtimali yok denecek kadar azdır. Ağız içinde herhangi bir tel ve metal bulunmayacağından ağızda yara, batma, sürtünme gibi sorunlar yaşamazsınız.

Şeffaf Plak Kullanımı Günlük Rutininizi Çok Fazla Etkilemez!

Invisalign şeffaf plak tedavisi ile kısa zamanla gözle görülür sonuçlar elde edersiniz. Invisalign şeffaf plaklar günlük rutininizi çok fazla etkilemeyeceğinden tedaviniz çok daha kolay bir şekilde geçecektir.

Invisalign şeffaf plak tedavisi ile diş çapraşıklığı sorunundan kolayca kurtulabilirsiniz. Invisalign şeffaf plak tedavisinin size uygun olup olmayacağını netleştirmek için kliniğimizden randevu alarak muayene olmaya gelebilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173