Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Teli İle Diş İpi Nasıl Kullanılır?

Diş Teli Temizliği İçin Diş İpi Kullanımı Şart!

Diş ipi kullanmak, ağız hijyenini sağlamak için oldukça önemli diş bakımı adımıdır. Ortodonti tedavisi ile diş teli temizliği daha fazla özen göstermeyi gerektirmektedir. Diş teli temizliğinde diş ipi kullanımının önemi büyüktür.

Diş ipi kullanımı, ağız hijyeninin tam olarak sağlanabilmesi için şarttır. Özellikle diş teli temizliğinin tam olarak yapılabilmesi için diş ipi kullanımı ihmal edilmemelidir. Peki diş teli ile diş ipi nasıl kullanılır? Diş teli ile diş ipi kullanımı ile ilgili kafanızda soru işaretleri varsa yazımızı okuyabilirsiniz.

Ağız Hijyenini Sağlamak Diş Teli Kullanırken Daha Fazla Özen İstemektedir!

Ortodonti tedavisinde kullanılan diş telleri ve braketler, bakteri oluşumu için ideal bölgelerdir. Bakteri oluşumunu engellemek ve ağız hijyenini sağlamak, diş teli kullanırken ekstra özen gerektirir. Bunun için diş arası fırçalardan ve diş ipinden faydalanmalısınız. Çünkü klasik diş fırçaları, diş teli temizliğini sağlayabilmeniz için yeterli gelmeyecektir.

Diş teli temizliğini sağlayamadığınızda dişlerinizde lekeler meydana gelebilir, dişleriniz sararabilir. Diş eti hastalıkları, diş çürükleri ve ağız kokusu gibi problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu problemlerin önüne geçmek için diş teli ile diş ipi kullanımını ihmal etmemelisiniz.

[widget-87]

Diş Teli ile Diş İpi Kullanımı Sandığınız Kadar Zor Değil!

Diş teli ile diş ipi kullanımı, klasik yöntemlerle çok da mümkün olmayacaktır. Diş teli ile diş ipi nasıl kullanılır diyorsanız öncelikle diş ipini diş teli arkasındaki her bir boşluktan geçirin. Sonrasında diş ipini nazikçe dişlerin arasında gezdirmeye başlayın. Bunu yaparken diş ipi ile diş telini çekmemeye dikkat edin. Diş teli temizliği için balmumu kaplı diş ipi kullanmanızı tavsiye ederiz. Balmumu kaplı olmayan diş ipleri diş tellerine takılıp diş ipi parçaları bırakabilir.

Diş ipini diş tellerinin aralarından geçirmek için diş ipi geçirici kullanabilirsiniz. Diş ipi geçiricileri ucunda bulunan düğüm sayesinde size kolaylık sağlayacaktır. Aynı şekilde kürdanlı diş ipleri, diş teli ile diş ipi kullanımını daha kolay hale getirecektir. Diş teli temizliği için bu gibi ürünlerle ilgili ortodonti uzmanınızdan sizi bilgilendirmesini isteyebilirsiniz.

Diş teli ile diş ipi nasıl kullanılır diyorsanız öncelikle diş ipini 5 cmlik uzunluk bırakarak iki parmağınıza dolayın. Diş ipini diş tellerinizin arasına dikkatlice geçirdikten sonra diş aralarınızı nazikçe temizleyin. Diş ipini dişlerinizin arasında aşağı ve yukarı yönlerde hareket ettirin. Diş teli temizliğinde diş ipi kullanırken yapmanız gereken dikkatli ve özenli olmaktır.

Doğru Ürünler ve Doğru Uygulama İle Diş Teli Temizliğini Sağlayabilirsiniz!

Diş teli temizliği için diş ipi kullanımını ihmal etmemelisiniz. Diş teli temizliğini sağlamak için piyasada birçok ürün bulunmaktadır. Başlangıçta bu konuda fikir sahibi olmayabilirsiniz. Ortodonti uzmanınızdan sizi diş teli temizliği ve diş ipi kullanımı hakkında bilgilendirmesini isteyebilirsiniz. Doğru ürünlerle ve doğru uygulama ile diş teli kullanırken diş ipi kullanımının sandığınız kadar zor olmadığını göreceksiniz.

Ortodonti tedavisinden başarılı bir sonuç almak istiyorsanız tedavi sürecinde diş bakımınıza ve diş teli temizliğine gereken özeni göstermelisiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173