Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Pekiştirme Tedavisi Nedir?

Pekiştirme Tedavisi Nedir? Nasıl Uygulanır?

Ortodonti tedavisi olmak isteyen pek çok hasta, diş teli tedavisi sonrası dişlerinin tekrar eski durumuna gelmesinden korkmaktadır. Ancak pekiştirme tedavisiyle dişler eski konumun dönmüyorlar. Peki diş teli tedavisi nedir? Pekiştirme tedavisi, lingual retainer ve şeffaf plaklar kullanılarak yapılan bir tedavi yöntemidir.

Lingual retainer, ilk ön 6 kesici dişin iç kısmına yapıştırılan ve gözükmeyen tellerdir. Şeffaf plaklar da takılıp çıkarılabilen ve dış kısımdan görünmeyen apareylerdir. Şeffaf plaklar gece yatarken takıldığı için kişinin günlük hayatında herhangi bir sorun yaratmamaktadır. Ortodonti tedavisi sonrası kullanılan pekiştirme tedavisi ile hastanın dişleri eski konumuna geri dönmüyor. Pekiştirme tedavisi nedir, pekiştirme tedavisi nasıl uygulanır, yakından bakalım...

 

Ortodonti Tedavisinden Sonra Dişler Tekrar Bozulur Mu? Pekiştirme Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ortodonti tedavisi olan kişi, dişlerinin eski haline dönüp dönmeyeceğinden endişe duymaktadır. Diş teli tedavisi sonrası, dişlerinin yine çapraşık olacağı endişesiyle hastalar ortodonti tedavisi olmaktan vazgeçmektedirler. Bu yüzden ortodontik tedavi öncesi ve sonrası diş hekiminden detaylı bilgi almak gerekmektedir. Diş hekimleri ortodontik tedavi öncesi ve sonrası ağız bakımları hakkında bilgiler vererek sağlıklı dişlere kavuşmanıza yardımcı olur.

Dişlerin sürekli hareket eden yapısı dolayısıyla diş teli tedavisi sonrası eski haline dönmesi gayet normaldir. Bu yüzden ortodonti tedavisi sonrasında dişlerin konumunu korumak gerekir. Ortodontik tedavi öncesi ve sonası aşamalarının dikkat ve titizlikle uygulanması dişlerin eski konumuna gelmesini engelleyecektir. Diş telli tedavisi sonrası dişler pekiştirme tedavisi ile koruma altına alınır ve pekiştirme tedavisi aksatılmazsa sonradan oluşabilecek bozukluklar için bile tel takılmasına gerek kalmaz.

Ortodonti tedavisi sonrası pekiştirme tedavisi şeffaf plaklar kullanılarak yapılır. Pekiştirme tedavisi için amaç dişlerin eski haline dönmesini önlemektir. Diş teli çıkarıldıktan sonra hastaya verilen şeffaf plak yardımıyla dişlerin görünümü korunmuş olur.

[widget-87]

Pekiştirme Tedavisiyle Dişlerinizi Koruyun!

Pekiştirme tedavisi nedir ve pekiştirme apareyleri nasıl kullanılır sorusuna detaylı bilgiyi diş hekiminizden aldıktan sonra ortodonti tedavisi sonrası olumlu sonuçlar verecektir. Bunun dışında ortodontik tedavi öncesi ve sonrası mutlaka dişlerinizi fırçalamalısınız. Pekiştirme tedavisi sırasında kullanılan şeffaf plakların bakteri üretmemeleri içinde diş fırçası ve sıvı sabun ile ılık suda yıkanmaları gerekir.

Ortodonti tedavisi sonrası pekiştirme tedavisiyle dişlerinizi koruma altına alın ve dişlerinizin eski konumuna gelmesini engelleyin. Diş teli tedavisi sonrası yapılan işlemler ve pekiştirme tedavisi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız size en yakın diş hekiminden randevu alabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173