Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İmplant Doktoru Seçerken Dikkat Edilecekler

İyi Bir İmplant Doktorunun Sahip Olması Gereken Özellikler

İmplant, diş etine yerleştirilen dental aparatlara konumlandırılan dişler ve tedavi sürecine verilen isimdir. Diş kayıplarında sıkça tercih edilen implant tedavisini gerçekleştiren diş hekimine ise implant doktoru ya da implant uzmanı denir.

İmplant tedavisi oldukça karmaşık ve uzun süren bir tedavidir. Dolayısıyla bu tedavi için tercih edilecek uzmanın deneyimli, ileri görüşlü ve hasta ilişkileri güçlü bir diş hekimi olması gerekir. Araştırmalara göre implant tedavisinin başarısı implant uzmanının deneyimi ile doğru orantılıdır. Henüz diş hekimliği öğrencilerinin ya da yeni mezun diş doktorlarının yaptığı tedavilerle alanında uzun yıllar çalışmış isimlerin tedavileri aynı olmamaktadır. Uzman ve yetenekli ellerde gerçekleştirilen implant tedavilerinin hasta memnuniyet oranları da yüksektir. İmplant doktoru seçerken dikkat edilecekler hakkında daha detaylı bilgi sayfamızda…

İmplant Doktorları Arasında Seçim Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

İmplant hekimi seçerken öncelikle dikkat etmeniz gerekenler var elbette. Bir implant uzmanının sadece alanında yıllarca çalışması profesyonelleşmesi için yeterli olmayabiliyor. İmplant doktoru tavsiye ve önerilerinden yararlanabilir ya da iyi bir araştırmayla deneme yanılma yöntemine gidebilirsiniz. Ancak vaktinizi harcamak istemiyorsanız implant doktoru seçimi önerilerimizi dinleyebilirsiniz. İmplant tedavinizi yapacak hekimi seçerken;

  • İmplant doktoru olarak tercih edeceğiniz isim alanında uzman mı ve uzmanlık eğitimini tamamlamış mı?
  • İmplant hekimi olarak kaç yıldır görev yapıyor?
  • En iyi implant doktoru tavsiyeleri arasında adını görüyor musunuz?
  • Kaç adet implant tedavisi yapmış ve hasta memnuniyeti nedir?
  • İmplant doktorunuz kapsamlı tanı yöntemlerini uyguluyor mu?
  • Hasta yorumları olumlu mu?
  • İmplant tedavisi sırasında karşılaşılacak aksilikler için yeterli deneyim, donanım ve teknolojisi var mı?
  • İmplant doktoru ve diş kliniği, tedavi süresince ihtiyaç duyulacak araç gerece sahip mi?
  • Acil durumlarda implant hekimi ya da asistanlarına ulaşılabiliyor mu?

Ayrıca implant doktoru ya da implant kliniği seçerken kullanılan implantların markasına, çalışanların güler yüzlü olmasına, implant dışında farklı tedaviler için de seçenekler sunmasına dikkat etmelisiniz.

[widget-143]

Eğitim ve Kişisel Gelişim - İmplant Doktoru Seçimi

İmplant doktoru seçerken dikkat edilecekler arasında en önemlilerden biraz daha ayrıntılı bahsedelim. İmplant hekimi aldığı eğitimlerle uzmanlaşacaktır. Okuduğu üniversite, kaç senede bu üniversiteyi tamamladığı, uzmanlığını nerede yaptığı önemlidir. İyi bir üniversiteden mezun olan implant hekimleri daha fazla güven oluşturacaktır.

Ayrıca implant doktoru seçimi sırasında kişinin kendini ne kadar geliştirdiğine de dikkat etmelisiniz. Aldığı kişisel ve mesleki gelişimleri öğrenin, internette doktorunuz hakkında araştırma yapın.

Mesleki Deneyim ve Bilgi

İstanbul implant doktorları arasında tercih yapacaksanız özellikle mesleki deneyimini öğrenin. İmplant doktoru, her ne kadar iyi eğitim alsa da bunu pratiğe dökemediğinde hastalarına faydalı olmayacaktır. Bolca pratik yapması ve tecrübe kazanması gerekir. Tedaviden önce doktorunuzun kaç adet implant tedavisi gerçekleştirdiğini sorun, başarı oranını öğrenin. Mesleki deneyimini araştırın ve önceki hastalarından yorumlar alın. İmplant tedavisi hakkında detaylı açıklamalar isteyerek mesleki bilgisini sınayın. İmplant doktoru seçimi yaparken mutlaka önerilen bir ismi tercih edin. 

İletişim Gücü ve İmaj - İmplant Doktoru Tavsiye

İmplant doktoru seçerken aslında en önemli unsur diş hekiminin hastayla olan iletişimidir. İmplant tedavisi 1 – 3 aylık bir süreci kapsadığı için hastanın iyi iletişim kurabileceği, sorunlarını ve beklentilerini paylaşabileceği, güler yüzlü bir hekim daha çok tercih edilir. En iyi implant doktoru size en doğru yaklaşandır.

Tedaviyi anlayabileceğiniz şekilde açıklayan, tedavi sırasında endişelerinizi gideren, heyecan ve korkunuzu hafifleten implant doktorlarından yardım almalısınız. Gün sonunda mutsuz ayrıldığınız bir implant kliniği sizin için doğru yer değildir.

Bakırköy İmplant Kliniği Popüler Dent İle Sağlığa Gülümseyin!

Bakırköy implant doktoru ve diğer diş tedavisi hekimleriyle İstanbul’da tavsiye edilen diş klinikleri arasında yer alan Popüler Dent, Türkiye’de ve dünya genelinde ağız ve diş sağlığı sorunu yaşayan hastalara kişisel çözümler sunmak için kuruldu. İmplant kliniği Popüler olarak yüksek hijyen ve konfor şartlarının yanında modern teknolojik tedavi ekipmanlarıyla hastalarımıza ayrıcalıklı ve özelleştirilmiş, eşsiz bir deneyim sunmaktayız. İmplant doktoru tavsiye ve yorumlarında ilk sıralarda olan bir kliniğiz. 

İmplant diş tedavilerinde kullandığımız etkili ve modern teknolojik yöntemlerle estetik, fark edilen ve ışıldayan gülüşlere kavuşabilirsiniz. Hemen Bakırköy implant doktoru randevunuzu oluşturun. İmplant hekimi ile sağlıklı dişlere kavuşun. 

[widget-131]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173