Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ağız Duşu Evde Kullanılır Mı?

Diş Bakımı İçin Ağız Duşu - Ağız Duşu Nasıl Kullanılır?

Ağız duşu ya da bir diğer adıyla diş duşu, diş aralarının ve ağız içinin temizlenmesini sağlayan, hava ve su püskürtme özelliği olan bir cihazdır. Diş fırçasının ve diş iplerinin ulaşamadığı bölgeleri etkili bir şekilde temizleyen ağız duşu evde kullanılır mı, merak edilmektedir. Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan ağız duşu, ev ve ofis ortamında da kullanılabilir.

Ağız duşu kullanımı, çapraşık ve bitişik dişlere sahip olan bireylerin dişlerini daha iyi bir şekilde temizlemelerini sağlamaktadır. Özellikle implant üstü protezlerin, sabit kronların ve köprülerin altında biriken ve zamanla ağız kokusuna sebep olan yemek artıklarının ortadan kaldırılması için ağız duşları çok avantajlıdır. Hidromasaj da yapan ağız duşları, ağız içinde fark edilir bir rahatlama sağlamaktadır.

Ağız duşu evde kullanılır mı, ağız duşu kullanımı nasıl olmalı, yakından bakalım.

 

Ağız Duşu Nasıl Kullanılır?

Ağız duşu nasıl kullanılır sorunuza yanıt verecek olursak kullanımının rahat olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca günlük olarak beslenme sırasında yemek artıklarının dişler arasında kalması normaldir. Özellikle diş araları az olan bireylerde bu yemek artıklarının temizlenmesi zordur. Ağız duşu sayesinde bu temizlik rahatlıkla yapılır. Ağız duşu kullanılırken su haznesine, ılık su ile birlikte isteğe göre ağız çalkalama suyu da konulabilir. Ardından ağız duşuna uygun olan başlık takılır ve çalıştırılır. Ağız duşu su ve havayı aynı anda basınçlı şekilde püskürterek diş aralarını ve ağzı temizler.

360 derece dönme özelliğine sahip olan ağız duşu kullanımı hekim tavsiyesi olmadan yapılmamalıdır. İmplant sonrası protezleri, kronları, köprüleri olan ya da tel tedavisi görenler ile dişlerinin dizimi sık olanlar diş doktorlarından da diş duşunu nasıl kullanacaklarını öğrenebilirler.

Evde ağız duşu kullanımı ile ilgili en çok merak edilen de hangi markanın ağız duşu ürününün alınması gerektiğidir. Diş duşu markaları arasından seçim yaparken mutlaka hekiminizi dinlemeniz gerekir. Ağız duşu nasıl kullanılır sorunuza da en iyi yanıtı doktorunuzdan alırsınız.

[widget-87]

Ağız İçi Temizliğinde Diş Duşunun Avantajları

Ağız duşu kullanımı yan etkisiz ve her yaşta kullanımı mümkün olan bir üründür. Yaklaşık diş fırçalama süresi kadar zaman alan ağız duşu, diş fırçasının ve diş ipinin ulaşamadığı bölgelere ulaşarak fayda sağlamaktadır. Diş plaklarının oluşumunu engellemesi açısından da avantajlıdır. Dişeti iltihapları konusunda da ağız hijyenini sağladığı için oldukça etkilidir. Bu nedenle ağız duşu evde kullanılır mı, elbette kullanılır.

Ağız duşu, diş eti kanamalarını da ortadan kaldırmaktadır. İltihap oluşumunu engellediği için fırçalama sırasında kanama görmek minimumdur. Aynı zamanda ağızdaki tüm bakteri oluşumunu engelleyerek ağız kokusu gibi sorunların önüne geçmektedir. Ev için ağız duşu kullanımı sandığınızdan kolay olmaktadır. Çürük ve diş hastalıklarını engellemek ağız duşu ile mümkündür.

[widget-138]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173