Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Diş Protezi Tedavi Fiyatları Nelerdir?

Diş Protezi Ücretleri Hangi Kriterlere Göre Değişkenlik Gösterir?

Diş protezi, kaybedilmiş dişlerin yerine tedavi amaçlı uyguladığımız yapay dişlerdir. Diş hekimliğinde öncelikle doğal dişin kurtarılması için gereken tüm tedavi yöntemleri denenir. Çürümüş ya da kırılmış dişlerde dolgu ya da kanal tedavisinin yeterli olmadığı durumlarda diş çekimi kaçınılmaz olur. 

Diş protezi; hastanın dişi çekildikten sonra boşluğun dolması, estetik görünümü iyileştirme ve sindirimde yaşanabilecek problemlerin önüne geçmek amacıyla yaptığımız tedavi yöntemidir. Diş protezi tedavi fiyatlarını merak ediyorsanız yazımızı okuyarak diş protezi ücretleri ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Diş Protezi Fiyatları, Hastanın İhtiyacına ve İsteklerine Göre Belirlenir!

Diş protezi fiyatları, hastadan hastaya değişkenlik gösterecektir. Sabit diş protezi ve hareketli diş protezi ücretleri birbirinden farklı olacaktır. Ayrıca protez uygulanacak diş sayısı da diş protezi tedavi fiyatlarını etkilemektedir. Diş protezi ücretleri hastanın ihtiyacına göre artacak ya da azalacaktır. 

Her hastanın ağız ve diş yapısı farklıdır. Dolayısıyla bu farklılık protez tedavisi sürecini de etkilemektedir. Tedavi sürecinin ne kadar uzun olacağı, zorluğu ve seans sayısı diş protezi fiyatlarını belirlemede önemli kriterlerdir. Diş protezi tedavi fiyatları için protez dişin hangi maddeden yapılacağı da belirleyici bir etmendir. Metal, akrilik ya da zirkon protezlerin ücretlendirmeleri birbirinden farklı olacaktır.

[widget-87]

Kullanılacak Protez Çeşidi, Diş Protezi Ücretlerini Etkilemektedir!

Hastanın ihtiyacına göre kullanılacak protez çeşidinin diş protezi fiyatlarını etkileyeceğini söylemiştik. Sabit diş protezi, direkt yapıştırma olarak uygulanmaktadır. Hasta dilediği zaman sabit diş protezini çıkartamaz. Genellikle kısmi diş eksikliği ve aralıklı diş dizilimi olan hastalarımıza sabit diş protezi tedavisini önermekteyiz. Sabit diş protezi fiyatları, uygulanacak diş sayısına ve kullanılacak malzemeye göre değişkenlik gösterecektir. 

Hareketli diş protezi ise ağız içinde yeteri kadar doğal diş bulunmadığı durumlarda eksik dişleri tamamlamak amacıyla uyguladığımız tedavi yöntemidir. Hastanın ağzında sabit diş protezi için yeteri kadar doğal diş bulunmuyorsa hareketli protez tedavisi uygulanmaktadır. Hareketli diş protezi fiyatları; hastanın çene kemiği durumuna, diş çekimi gerekip gerekmediğine ve ağızdaki sağlıklı doğal diş sayısına göre değişkenlik gösterecektir.

Diş Protezleri Ücretleri Hakkında Net Bilgiye Sahip Olmak İçin Kliniğimizden Randevu Alabilirsiniz!

Diş protezi tedavi fiyatları; tedavide kullanılacak protez çeşidine, uygulanacak protez sayısına, protezde kullanılacak malzemeye göre değişecektir. Ayrıca diş protezinin uygulanacağı şehir ve tedaviyi yapacak diş hekimin tecrübesi de diş protezi fiyatlarını etkilemektedir.

Ağızdaki eksik dişlerinizi estetik bir şekilde tamamlamanız diş protezleri ile mümkün olmaktadır. Doğal dişlerinizle uyumlu rengi seçerek gülüşünüzü diş protezleriyle iyileştirebilirsiniz. İhtiyacınıza ve maddi durumunuza göre diş protezi çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Kliniğimize gelerek yapacağımız muayene sonucu diş protezi ücretleri ile ilgili en net bilgiyi size verebiliriz.

[widget-136]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173