Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İlk Ortodonti Muayenesinde Neler Yapılır?

Ortodonti Tedavisinde Hasta ve Diş Hekimi Arasındaki Uyumun Sağlanması İçin İlk Muayeneye Dikkat!

Ağız, diş ve çene yapınızda bir bozukluk olduğunu düşünüyorsanız muayene olmak için uzman bir ortodonti diş hekimi araştırması yapmalısınız. Ortodonti tedavisi yaklaşık iki yıl kadar sürer. Tedavinize bağlı olarak bu süre biraz daha uzayabilir ya da kısalabilir. Bu süreyi güvenle geçireceğiniz ortodonti diş hekimini doğru seçmek bu sebeple çok önemlidir.

Ortodonti tedavisinde hasta ve diş hekimi arasındaki uyumun sağlanması gerekir. Bu yüzden ilk ortodonti muayenesi deneyiminizde neler yaşayacağınızı bilmeniz ortodonti diş hekiminizi seçerken size fayda sağlayacaktır. İlk ortodonti muayenesinde neler yapılır, merak ediyorsanız yazımıza mutlaka göz atmanızı tavsiye ederiz.

Ortodonti İlk Muayene Neden Önemli?

İlk ortodonti muayenesinde doktorunuz kapsamlı bir muayene yapacak ve ortodonti tedavisine gerek olup olmadığına karar verecektir. İlk ortodonti muayenesinde doktor, sizin şikayetlerinizi ve beklentilerinizi dinleyecektir.

  • İlk ortodonti muayenesinde neler yapılır sorusuna verilecek cevaplardan biri, ortodonti diş hekiminin sizin şikayetlerinizi ve tedaviden beklentilerinizi dinlemek olacaktır. Doktorunuz, şikayet ve istekleriniz doğrultusunda kapsamlı bir ortodonti muayene yapacak ve sizi bilgilendirecektir.
  • İlk ortodonti muayenesinde, diş hekimi genel ağız sağlığınızı inceleyecek ve daha önce gördüğünüz tedaviler ve ilaçlarla ilgili sizden bilgi isteyecektir.
  • İlk ortodonti muayenesinde neler yapılır sorusunun bir başka cevabı; diş hekiminiz varsa ortodonti bozukluklar, diş eti iltihapları, çene kistleri, eksik diş yapıları, diş taşları, bruksizm gibi rahatsızlıkları tespit edecektir.
  • Gerekli durumlarda ortodontist yer kazanmak için dişlerden bazılarının çekimine karar verebilir. Ortodonti tedavisine başlamadan önce bu çekimlerin yapılması gerekir. İlk muayenede doktorunuz diş çekimine gerek olup olmadığına karar verecektir.
  • Ortodonti uzmanı, genel değerlendirme sonucu varsa diş rahatsızlıklarınızla ilgili sizi bilgilendirecek ve çözümü konusunda yönlendirecektir.
  • İlk ortodonti muayenesiyle doktorunuz, sizi nasıl bir süreç beklediğini ve tedavinin nasıl ilerleyeceğini detaylı bir şekilde anlatacaktır. Tedaviye başlanmadan önce yapmanız gereken şeylerle ilgili sizi bilgilendirecektir.
  • İlk ortodonti muayenesinde tedavide kullanılacak diş telleri ve apareylerin malzeme ve renkleriyle de ilgili bilgi verilir. Her bir malzemenin temizliği ve kullanım kalitesiyle ilgili doktorunuz sizi yönlendirecektir.
  • Ortodonti uzmanı tedavi sırasında dikkat etmeniz gerekenleri detaylı olarak sizinle paylaşacaktır. Bu tedavi süresince bazı yiyecekleri yemekte zorluk çekebilirsiniz. Neleri yiyip yiyemeyeceğinizle ilgili bilgileri de ilk muayenenizde öğrenebilirsiniz.
  • İlk ortodonti muayene sonucunda diş hekimi tedavinin yaklaşık ne kadar süreceği ve ücretlendirme hakkında sizi bilgilendirecektir. Ayrıca ödeme yöntemleriyle ilgili de ilk ortodonti muayenesinde doktorunuzdan bilgi isteyebilirsiniz.

İlk muayene sonucu tedavi yöntemine ve kullanılacak malzemelere karar verilir. Randevu süreci belirlenerek tedaviye geçilir.

[widget-87]

İlk Ortodonti Muayenesine Gitmek İçin Hiçbir Zaman Geç Değil!

İlk ortodonti randevunuzda diş hekimi ilk muayenenizi yaparak gerekli teşhisi koyar. Gereken ölçüler, fotoğraflar ve röntgen kayıtları alınır ve tedavi süreci başlar.

Çocuklarda yapılacak ilk ortodonti muayenesi erken teşhis ve hızlı tedavi için büyük önem taşır. Çene ve diş yapısındaki bozukluklar erken yaşta tedavi edilerek ileri yaşlarda görülebilecek problemlerin önüne geçilebilir. Yetişkinlerde ortodonti ilk muayene için belirli bir yaş sınırı yoktur. Diş ya da çene yapınızda bir bozukluk olduğunu düşünüyor ve rahatsız oluyorsanız dilediğiniz yaşta ortodonti uzmanına başvurabilirsiniz.

Çocukluk döneminde yapılan ortodonti tedavileri daha hızlı sonuç vermektedir. Yetişkinlerde uygulanan tedavilerin süresi daha uzun olabilir. Ancak ilk ortodonti muayenesine gitmek için hiçbir zaman geç değildir.

[widget-129]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173