Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çene Bozukluğu Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Çene Bozukluğu Tedavi Edilmesi Gereken Ciddi Bir Problemdir!

Çene; yüzün görünümünü ve estetik bir gülüşü çok büyük oranda etkiler. Ayrıca çiğneme fonksiyonlarının doğru bir şekilde yapılması ve sindirimin sağlıklı bir şekilde sağlanması için çenenin duruşu çok önemlidir. 

Çene bozukluğu, tedavi edilmesi gereken ciddi bir problemdir. Çene bozukluğunun hem estetik hem de sağlık açısından hastaya olumsuz etkileri vardır. Çene bozukluğu tedavi edilmezse ne olur merak ediyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz.

Çene Bozukluğu, Hem Estetik Hem Diş Sağlığı Açısından Hastayı Olumsuz Etkiler!

Yüzümüz, görünüşümüzde ilk dikkat çeken bölgemizdir. Bu sebeple düzgün bir çene yapısı kişiye estetik bir görünüm sağlayacaktır. Ayrıca çene yapısı; sindirim, ağız ve diş sağlığı, anlaşılır konuşma için çok önemlidir. Çene yapısı bozukluğu olan hasta birçok açıdan sorun yaşayacaktır. Çene bozukluğu tespit edilen hasta en kısa zamanda tedaviye başlamalıdır. Çene bozukluğu tedavi edilmezse:

  • Alt ve üst çene kemikleri arasındaki uyumsuzluk çene yapısı bozukluğuna sebep olur. Bu uyumsuzluk hastada estetik olmayan bir görünüme yol açacaktır. Çene bozukluğu tedavi edilmezse hasta estetik bir gülüşe de sahip olamayacaktır.
  • Çene, düzgün ve anlaşılır konuşmamızı sağlayan bir organdır. Çene bozukluğu tedavi edilmezse ne olur diyorsanız muhtemelen konuşmanız da bu durumdan olumsuz olarak etkilenecektir. Etkili bir iletişim için kelimelerinizin anlaşılır, diksiyonunuzun düzgün olması gerekir. Eğer çene bozukluğunuz varsa diksiyon üzerine çalışmanız düzgün konuşmanız için çok da fayda etmeyecektir. Çene bozukluğu tedavi edilmesi gereken bir rahatsızlıktır.
  • Çene bozukluğu, çiğneme fonksiyonlarının doğru bir şekilde çalışmasına engel olacaktır. Ağız, sindirimin başladığı ilk yerdir.  Yeteri kadar çiğneyemediğiniz besinler sindirim sisteminizi zamanla kötü etkileyecektir. Çene bozukluğu tedavi edilmezse sindirim sistemiyle ilgili sağlık problemleri de yaşayabilirsiniz. 
  • Çene bozukluğu tedavi edilmezse ne olur sorusunun bir diğer cevabı diş sağlığınız bu durumdan olumsuz etkilenecektir. Çene bozukluğu, ağız hijyeninin tam olarak sağlanmasına engel olmaktadır. Çene bozukluğu sebebiyle fırçanın ağızda ulaşamadığı bölgeler olabilir. Dişleriniz yeteri kadar temizlenmediği için çürük, diş taşı, iltihap oluşumu daha kolay olacaktır. 
  • Çene bozukluğu problemlerinden bir diğeri ağrıdır. Çene yapısı olması gerekenden farklı yapıda olduğunda hasta eklem ağrıları yaşayabilir. Daha da önemlisi bu ağrılar zaman içinde çene kilitlenmesine sebep olabilmektedir. Çene kilitlenmesi durumunda ise hasta ağzını açamayacak duruma gelebilir. 

Çene yapısı bozukluğu dışında diş çapraşıklığı probleminiz varsa ortodonti tedavisine başlayabilmek için çene bozukluğu tedavi edilmelidir. Ortodonti tedavisi, çene bozukluğu tedavi edilmeden başlanamaz. Çene bozukluğu tedavi edilmezse diş çapraşıklığının da düzeltilmesi mümkün olmayacaktır.

[widget-87]

Erken Tedavi İle Çene Bozukluğunu Düzeltmek Çok Daha Kolay!

Çene bozukluğu ne kadar erken tedavi edilirse daha büyük problemler yaşanmasının önüne geçilmiş olur. Ayrıca erken tedavi ile çene bozukluğunu düzeltmek çok daha kolay olmaktadır. Çene bozukluğu ileri seviyede değilse cerrahi ameliyat gerekmeden plaklarla düzeltilebilmektedir. Fakat bunun için tedaviye bir an önce başlamak gerekir. 

Çene bozukluğunuz varsa ertelemeden kliniğimizden randevu almanızı öneririz. Çene bozukluğu tedavisi ile estetik gülüşe sahip olabilir, doğal dişlerinizi sağlıklı bir şekilde uzun yıllar kullanabilirsiniz.

[widget-132]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173