Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lazerli Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazer Teknolojisiyle Diş Tedavilerinde Devrim!

Lazerli diş tedavisi, son yıllarda geliştirilen diş tedavisi teknolojilerinden biridir. Dişe ve diş etine temas etmeden tedavi imkanı sunan lazerle diş tedavisi, diş yapısına en az hasarı veren yöntemdir. Başlarda sadece diş beyazlatma ve yumuşak doku operasyonlarında kullanılan lazer tedavisi, diş hekimliğinde sıklıkla kullanılır hale gelmiştir.

Lazerli diş tedavisi hangi alanlarda kullanılır?

İmplant, çürüklerin temizlenmesi, dolgu tedavilerinde tercih edilen lazer; diş cerrahisinde, yumuşak ağız dokusu lezyonlarının tedavisi, estetik amaçlı diş uygulamaları, derin diş eti temizleme, diş eti lekelerinin tedavisi, diş hassasiyeti için lazerle diş tedavisi kullanılmaktadır.

Kalıcı diş beyazlatmada yüksek başarısı olan lazer, aft ve uçuk tedavileri ve kanal tedavisi uygulamalarında da tercih edilmektedir. Lazer diş dolgusu ve lazerle diş çekimi de ilgi gören yöntemlerdendir.

 

Lazerli Diş Tedavisi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Lazerle diş tedavisi, lazer ışınının cerrahi olarak kullanılmasıdır. Lazerin kullanımı hastanın sahip olduğu ağız, diş ve çene problemlerine göre değişiklik gösterecektir. Lazer destekli kemik operasyonlarında gereken kemik kaldırma işlemleri ve çeşitli kemik şekillendirmeleri çevre dokulara hasar vermeden yapılabilir.

İmplant uygulamalarının bazı aşamalarında diş etini açmak için lazerden faydalanılır. Böylelikle kesi yapmaya gerek kalmadan tedavi kanamasız bir şekilde bitirilir. Aynı zamanda lazerle diş beyazlatma, aft ve uçuk tedavisi de güvenle uygulanmaktadır. Lazerle diş eti tedavisi de klasik tedavilere göre iyileşme süresini hızlandırmaktadır. Lazerle diş tedavisi uygulanış şekli ve süresi hekim tarafından belirlenir.

Lazerli diş tedavisi tedavisinin avantajları

Tedavi uygulama ve iyileşme süresini kısaltan, kanamasız tedavi imkanı sunan lazerli diş tedavisi hem doktorun hem de hastanın tedavi sürecini konforlu geçirmesini sağlamaktadır. Lazerler diş eti tedavisi ve lazer diş dolgusu gibi işlemlerin avantajları:

  • Lazerle diş tedavisi işleminde klasik tedavi yöntemlerine göre kanama yok denecek kadar azdır.
  • Lazerle diş tedavisi sırasında anestezi çok az kullanılır.
  • Diş iğnesi ve aletlerden korkanlar için rahatlatıcıdır.
  • Diyabet ve sistematik hastalarda kanama çok az olması çok rahat bir çalışma ortamı oluşturur.
  • Yara iyileşmesi, lazerli diş tedavisi için klasik yöntemlere göre daha hızlı gerçekleşir.
  • Çok zor kanal tedavilerinde tam sterilizasyon sağlandığı için dişin kurtulma şansı çok çok yüksektir.
  • Doktor korkusu olan çocuklar, yeni tedaviye başlayacaklar ve geçmişte kötü deneyim yaşamış kişiler için uygundur.

Lazerle diş çekimi, diş dolgusu, diş beyazlatma ve diş eti tedavisi kolaylıkla yapılmaktadır. Her hasta için tedavi planı özel olarak oluşturulmaktadır.

[widget-87]

Hassas Dişlerde Lazer İşe Yarar Mı?

Lazerli diş tedavisi hassas dişler için uygundur. Uygulama öncesinde de diş hassasiyetini giderecek destekleyici tedaviler uygulanabilir. Lazer ışını ile de diş kanalları kapatılarak hassasiyet ortadan kaldırılabilir. Lazerle diş eti tedavisi ve diş çekimi de rahatlıkla yapılmaktadır.

Aynı yere iki kere lazer yapılır mı?

Lazerle diş eti tedavisi, kontrollü yapıldığı sürece birkaç kez uygulanabilir. Lazerle diş eti tedavisi sırasında herhangi bir alerjik reaksiyon görülmemiştir. Lazerin alerji yaptığına dair bilimsel bulguya rastlanmamıştır. Bu nedenle korkulacak bir durum yoktur.

Lazer diş tedavisi fiyatları da kişiye özel tedavi planıyla belirlenecektir. Lazerle diş tedavisi hakkında detaylı bilgi edinmek ve lazer diş tedavisi fiyatları hakkında sorularınızı sormak diş hekiminizden destek alabilirsiniz.

[widget-140]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173