Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Fiber Post Nasıl Uygulanır?

Madde Kaybı Olan Dişlere Kalıcı Çözüm! Post Core Nasıl Yapılır?

Fiber post, kanal tedavisinden destek alınarak uygulanan ve aşırı madde kaybı olan dişlere yapılan dolguların başarısız olma ihtimalini minimuma indiren bir tedavidir. Çivi, vida benzeri yapılar olan postların diş kökünü güçlendirmek için kullanılmasıdır. Post core ya da dişe post uygulaması ile diş kırılmalarının ve çürüklerin de böylece önüne geçilmiş olunur.

Fiber post hangi durumlarda uygulanır?

Fiber post uygulaması, dişlerde geri dönüşümsüz hasarın olduğu durumlarda, protez diş tedavilerinde, dolgu ile tamiri mümkün olmayan çürük ya da madde kayıplı dişlerde, çene kemiğinin yetersiz olduğu durumlarda kullanılmaktadır.

Post core olarak da adlandırılan fiber post dental işlemi, hastanın dişlerindeki hasarın boyutuna göre kullanılmaktadır. Fiber post nasıl uygulanır, dişe post yerleştirme nedir ya da post core fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. 

 

Fiber Post Uygulaması Nasıl Yapılır?

Post core nasıl yapılır dediğimizde; fiber post uygulanırken öncelikle kanal tedavisi yapılması gerekmektedir. Kanal tedavisi tamamlandıktan sonra diş hekimi tarafından kanal ve pulpa odası şekillendirilir. Diş ölçüsüne göre metal post ve core yapılması için laboratuvarda çalışılır. Diş dokusu şekillendirildikten sonra fiber çubukların diş kökü kanalının içine eklenmesi dişleri güçlendirir. Dolgu ya da kaplama yapılamayacak dişlerde post core avantajlı bir seçenek olacaktır.

Fiber post tedavisinin avantajları

Fiber post uygulaması, diş tedavilerinde destekleyici bir tedavi olmasıyla birlikte hem hasta hem doktor için oldukça avantajlıdır. Post core avantajları: 

  • Post core tedavisi dişlerdeki enfeksiyonları durdurur.
  • Fiber post dental sayesinde diş kayıpları engellenir.
  • Fiber çubuk yardımıyla dişin hem kökünden hem de kuronundan destek alınarak dişin direnci arttırılır.
  • Post core derin çürüklerin tedavi edilmesini sağlar.
  • Fiber post dişe canlılığını yeniden kazandırır.
  • Post core işlemi diş enfeksiyonlarında kök ucundaki dokuların korunmasını sağlar.

Özellikle hastaların dişsiz kalmalarının önüne geçen fiber post dental tedavisi, kişinin yaşam kalitesini artırması yönünden de avantajlıdır. Fiber post nasıl uygulanır endişesi taşıyanlar ya da fiber post dental ne anlama gelir bilmeyenler için post core avantajları açıklayıcı olacaktır.

[widget-87]

Fiber Post Uygulamasının Yapılamayacağı Durumlar

Fiber post uygulaması kanal tedavisine izin vermeyen ince ve eğri köklü dişlerin olması, dişlerin köklerinde kırık veya çatlak olması, dişin kökünü de içine alan aşırı çürüklerin olması, kök kanallarının kalsifiye-tıkalı olup kanal tedavisinin yapılamadığı dişlerin olması, diş etinin altında kalmış ya da restorasyona elverişsiz dişlerin olması durumlarında yapılamamaktadır.

Diş hekiminiz fiber post için diş yapınızın ve sağlığınızın uygun olup olmadığına karar verecektir. Post core uygulaması ile sağlıklı dişlere kavuşmanız mümkündür.

Fiber post ağrılı bir işlem midir?

Fiber post dental uygulamalarında herhangi bir ağrı hissedilmez. Tedavi sonrası hafif şişliklerin ve ağrıların görülmesi normaldir ancak bu durum 24 saat içinde ortadan kalkar. Fiber post işlemi tek seansta 20 dakika içerisinde yapılabilmektedir. Dişe post uygulaması tedavisi hakkında detaylı bilgiyi hekiminizden alabilirsiniz.

Fiber post nasıl uygulanır ya da post core nasıl yapılır diyorsanız fiber post dental ve post core fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız diş hekimlerimize ulaşabilirsiniz.

[widget-140]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173