Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dijital Anestezi Nedir?

Diş Tedavilerinde Acısız ve Ağrısız Uygulamalar - Dijital Anestezi Nasıl Yapılır?

Dijital anestezi, anestezik solüsyonun, kişinin doku basıncına göre ayarlanarak uygulandığı yöntemdir. Enjektör ile anestezi yöntemini sona erdirmesi açısından önemli olan dijital anestezi uygulaması özellikle doktor korkusu olan hastaların korkularını yenmelerini sağlamaktadır. Özel bir jel ile uyuşturma tekniği olan dijital anestezi her yaştan hastaya uygulanabilir.

Dijital anestezi tedavisi hangi durumlarda uygulanır?

Dijital anestezi uygulaması; normal anestezinin uygulanabileceği durumlarda, basit ve cerrahi implant operasyonlarında, diş çekimi ve kanal tedavilerinde, çene kisti ameliyatlarında, çene eklemi tedavilerinde ve diş eti hastalıklarının tedavisinde kullanılır

Ayrıca dijital anestezi cihazı diş protezi ve tüm ortodontik tedavilerde uygulanabilir. Diş anestezi uygulaması işlem kolaylığı ve zaman tasarrufu sağlamaktadır. Dijital anestezi nasıl yapılır, dijital anestezi neden tercih edilir merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

 

Dijital Anestezi Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dijital anestezi nasıl yapılır sorunuza yanıt verecek olursak; enjeksiyon kullanılarak yapılan diş anestezi uygulamalarına nazaran acısız ve kısa sürede tamamlanan dijital anestezi işlemi, özel bir jelle yapılır. Kullanılan jel sonrasında hissizleşen diş etine anestezik solüsyon dijital anestezi cihazı tarafından uygulanır. Kullanılan dijital anestezi cihazı özel çok ince uçlu ve tek kullanımlık steril iğnesi yardımıyla anestezinin yavaş ve ağrısız bir şekilde uygulanmasını sağlar.

Kişinin acı eşiğine ve doku duyarlılığına göre dijital anestezi sırasındaki basınç ve gönderilen anestezik madde miktarı belirlenir. Anestezi işleminin ağrı hissini yaratan basınç düzeyinin altında tamamlanması sağlanır.

Dijital anestezi avantajları neler?

Dijital anestezi yöntemi kullanılarak yapılan tedaviler hem hasta hem de doktor açısından avantajlıdır. Dijital anestezi avantajları:

  • Dijital anestezi işleminde kişiye göre uygulama yapılır.
  • Dijital anestezi cihazı tedavi süresini kısaltır.
  • Basınç azaldığı için ağrı hissi de doğru orantıda azalacaktır.
  • Diş anestezi uygulamasıyla hasta doktor ve iğne korkusunu yenebilir.

Anestezi kullanmayı gerektiren diş tedavileri için standartlardan olan dijital anestezi, implanttan çene kistlerine kadar her türlü ortodontik tedavide kullanılabilmektedir. Hastanın tedaviye bakış açısını da değiştirmektedir. Dijital anestezi avantajları sayesinde hastalar dişçi korkusunu yenebilirler.

[widget-87]

Dijital Anestezi Vücuda Zarar Verir Mi?

Dijital anestezi uygulaması öncesinde hastaların en çok merak ettiği konuların başında dijital anestezinin zararlı olup olmadığı gelmektedir. Kişinin doku duyarlılığına ve ağrı eşiğine göre uygulanan diş anestezi işleminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Standart anesteziyle kıyaslandığı zaman herhangi bir farkı olmasa da teknolojik bir yenilik olarak hekimin işini kolaylaştıran dijital anestezinin kişide yan etki gösterme gibi bir ihtimal yoktur.

Dijital anestezi her hastaya uygulanabilir mi?

Diş tedavisinde anestezi yöntemi olarak dijital anestezi, her kişide rahatlıkla kullanılabilir. Normal anestezinin uygulanabileceği her hastaya dijital anestezi de çok rahat bir şekilde uygulanabilir. Dijital anestezinin nasıl uygulandığı ve tedavideki etkisi hakkında detaylı bilgi almak için diş hekiminize ulaşabilirsiniz.

Dijital anestezi nasıl yapılır, dijital anestezi avantajları ile dijital anestezi tedavi farkları neler, merak ediyorsanız diş hekimlerimize ulaşabilirsiniz.

[widget-140]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173