Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lazer Destekli Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisinde Lazer Teknolojisi! Lazer Destekli Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Lazerli diş tedavisi, lazer teknolojisinin diş hekimliğinde kullanılması tekniğidir. Lazer iyonize olmayan bir ışıktır ve dokuda birikim yapmamaktadır. Bu nedenle x ışını gibi zarar verecek bir özelliği bulunmaz. Lazer uygulamalarının diş tedavilerinde kullanılmasının nedeni lazerler ile dişe ve dişetine temas etmeden çalışmanın mümkün olmasıdır.

Lazer destekli kanal tedavisi de bu avantajlarla birlikte diş hekimlerinin son yıllarda en çok tercih ettiği uygulamalardan biri olmuştur. Başlarda sadece diş beyazlatma ve yumuşak doku operasyonlarında kullanılan lazer tedavisi, kanal tedavilerinde de destekleyici ve ana yöntem olarak kullanılmaya başlamıştır. İmplant, çürüklerin temizlenmesi ve dolgu tedavilerinde kullanılmasıyla diş hekimlerine de uygulama rahatlığı sunmuştur. Lazerle kanal tedavisi iyileşmede de hastaya konfor sunmaktadır. Lazerle kanal tedavisi nasıl yapılır, lazerli kanal tedavisi dezavantajları var mı, lazer kanal tedavisi fiyatları neler, yakından bakalım.

 

Kanal Tedavisinde Lazer Kullanımı - Lazerli Kanal Tedavisi

Dişlerin çürümesi ve bu çürüklerin diş köklerine kadar inerek zarar vermesi halinde kanal tedavisi uygulanmaktadır. Diş hekimliğinde en çok korkulan uygulamalardan olan kanal tedavisi lazerle birlikte ağrısız, acısız ve oldukça kolay bir uygulama haline gelmiştir. Lazerle kanal tedavisi sayesinde dişler üzerinde baskı olmadan rahat bir tedavi yapılır.

Lazerle kanal tedavisi uygulanırken yumuşak ve sert dokulu tedaviler yapılır. Yumuşak doku lazerleri, her türlü yumuşak doku kesimi ya da koagülasyonu, kanal içi ya da cep içi dezenfeksiyon amaçlarıyla kullanılır. Sert doku lazerleri mine dentin aşındırma ve kemik operasyonları için etkin bir şekilde kullanılmaktadır. Her türlü kavite hazırlanması, kuron boyu uzatma, kanal genişletme, apikal rezeksiyon, kemik garftı operasyonları için lazer destekli kanal tedavisi uygundur. Lazerli kanal tedavisi hem doktora hem de hastaya konfor sunmaktadır.

Lazerli kanal tedavisi yapılırken lokal anestezi uygulanır. Anestezi yapılan dişin çürük ve zarar görmüş dokuları temizlenir. Diş kökündeki sinirlere ulaşılarak yumuşak doku artıkları temizlenir. Diş kökü içerisindeki kanal ve çevre dokular mikroorganizmalardan arındırılır. Lazer destekli kanal tedavisi sırasında kök kanalı özel ajanlarla doldurulur ve kapatılır. İyileşme süresi standart tedavilere göre daha hızlıdır.

[widget-87]

Hassas Dişlerde Lazer İşe Yarar Mı? Lazerli Kanal Tedavisi Herkese Uygun mu?

Lazerle kanal tedavisi yapılırken dişeti çekilmelerine bağlı olarak meydana gelen diş hassasiyetlerine dikkat edilmelidir. Öncelikli olarak diş eti çekilmelerinin tedavi edilmesi daha avantajlı olacaktır. Ayrıca lazer ışını ile diş kanalları kapatılarak hassasiyet ortadan kaldırılabilir. İstenen etki yaratılamadığında ise lazer destekli kanal tedavisi tekrarlanabilir. Lazerli kanal tedavisi için kişinin ağız, diş ve çene sağlığının yerinde olması önemlidir.

Kanal tedavisi öncesinde lazerle dişetinin onarılması kontrollü yapıldığı sürece herhangi bir sıkıntı göstermemektedir. Diş eti ne kadar sağlıklı olursa kanal tedavileri de o kadar başarılı olacaktır. Lazerle kanal tedavisi uygulamaları ve lazer kanal tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için diş hekimlerimize ulaşabilirsiniz, böylece tedavi planınızı daha hızlı oluşturursunuz.

[widget-133]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173