Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kanal Tedavisi Yaptırmanın Avantajları Neler?

Kanal Tedavisinin En Önemli Avantajı Diş Kaybının Önüne Geçmesidir!

Kanal tedavisi çürümüş dişleri onararak diş kaybı yaşanmasını engelleyen tedavi yöntemidir. Kanal tedavisi ile dişteki çürüğe müdahale edilerek çürüğün yayılması ve dişin enfeksiyon kapması engellenir. Diş çürüğüne zamanında müdahale edilip kanal tedavisi uygulanmazsa maalesef diş kaybı kaçınılmaz olacaktır.

Kanal tedavisi; diş çürüğünün ağrı, enfeksiyon ve apse yapmasına engel olmaktadır. Doğal dişlerinizi çürüklerden kurtarmanız kanal tedavisi ile mümkündür. Kanal tedavisinin avantajlarını ve kanal tedavisinin faydalarını merak ediyorsanız yazımı okuyabilirsiniz.

Kanal Tedavisi ile Hem Dişinizi Hem Bütçenizi Koruyun!

Kanal tedavisinin avantajlarından ilki, kanal tedavisi ile doğal dişi çekilmekten kurtarıp ağız içindeki fonksiyonunu korumasını sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde müdahale edilmedikçe çürük daha fazla ilerleyerek enfeksiyona yol açarak dişin çekilmesine sebep olacaktır. Kanal tedavisi ne kadar erken yapılırsa diş çürükten arındırılıp ağız içinde işlevini devam ettirebilecektir. Kanal tedavisi yaptırmanın avantajları neler diye soruyorsanız şu yanıtları verebilirim:

  • Kanal tedavisinin faydalarından en önemlisi çürük ve iltihaptan kaynaklı ağrıyı sonlandırmasıdır. Kanal tedavisi ile diş çürükten arındırılarak hastanın ağrı yaşaması engellenmektedir. 
  • Kanal tedavisi yaptırmanın avantajlarından bir diğeri doğal dişin çekilmesini engellemesidir. Kanal tedavisi sayesinde diş kaybının önüne geçilebilmektedir. Doğal dişin çiğneme fonksiyonlarına devam edebilmesi kanal tedavisi avantajlarından bir başkasıdır.
  • Kanal tedavisi uygulanması kolay ve kısa bir işlemdir. Kanal tedavisinin avantajlarından biri de ağrısız ve acısız bir işlem olmasıdır. İşlemden önce hastaya anestezi verilir. Bu anestezi sayesinde hasta, işlem sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissetmeyecektir. 
  • Kanal tedavisi yaptırmanın avantajlarından biri de çoğunlukla tek seansta tamamlanabilen bir işlem olmasıdır. Kanal tedavisi genellikle tek seansta maksimum 1 saatlik uygulama ile yapılabilmektedir. Fakat ileri derecede enfeksiyon yaşanan ve dişin canlılığını yitirdiği durumlarda seans sayısı duruma bağlı olarak değişebilmektedir.

Maliyet açısından diş çektirmekten ve köprü ya da implant tedavisinden çok daha uygun fiyatlı olması, kanal tedavisinin en önemli avantajlarındandır. Tedavinizi ertelemeyerek hem dişinizi hem bütçenizi koruyabilirsiniz.

[widget-87]

Kanal Tedavisinin Faydalarından Yararlanmak İçin Tedaviyi Ertelemeyin!

Kanal tedavisi çürümüş dişlerin çekilmesini önleyebilen çok önemli bir tedavi yöntemidir. Hastanın tedaviyi ertelememesi, diş kaybının önüne geçmek için şarttır. Muayene olmayı erteledikçe çürüğün giderek yayılmasına ve dişin enfeksiyon kapmasına neden olabilirsiniz. Bunun sonucunda da maalesef dişinizi kaybedebilirsiniz.

Eğer çürük, ağrı, diş etinde şişlik gibi belirtileriniz varsa bu şikayetleriniz çoğalmadan bir an önce kliniğimizden randevu almanızı öneririz. Erken muayene ile kanal tedavisinin faydalarından yararlanarak dişinizi kaybetmekten kurtulabilirsiniz.

[widget-133]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173