Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kanal Tedavisi Nedir?

Kanal Tedavisi İle Sağlıklı Dişler! Kanal Tedavisi Nedir?

Pek çok diş hekimi, dişlerde oluşan çürük ve travma gibi nedenler dolayısıyla hastalara kanal tedavisi uygulamaktadırlar. Bu durumda hastaların kafasında endodonti nedir yani kanal tedavisi nedir, kanal tedavisi nasıl yapılır, kanal tedavisi neden yapılır gibi sorular oluşur. Kanal tedavisi nedir veya edodonti nedir, kanal tedavisi neden yapılır öncelikle buna bakalım…

Kanal tedavisi nedir, kanal tedavisi neden yapılır? Kanal tedavisi, dişlerde ortaya çıkan çürükler, çatlaklar ve bu durumlarda uygulanan yanlış tedaviler ile sinirlerin ve damarların canlılıklarını yitirmesi sonucu bu sinirlerin temizlenmesi ve dolgu maddeleri ile doldurulması işlemidir. Endodonti de diş hekimliği uzmanlık alanlarından olan kanal tedavisi bilimidir. Peki kanal tedavisi nasıl yapılır? Kanal tedavisi nedir? Kanal tedavisi neden yapılır?

 

Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş kanal tedavisi nedir sorusuna genel bir bilgi verdikten sonra kanal tedavisi hakkında daha detaylı bilgi vermek için kanal tedavisi nasıl yapılır sorusunu yanıtlayalım. Kanal tedavisi hastanın problemine göre tek veya birkaç seans sürebilir. Öncelikli olarak hastanın ağızındaki sorunlu dişlerinin kuronunda bir delik açılır ve dişözü (pulpa) çıkarılır. Pulpa çıktıktan sonra diş kökündeki kanallar temizlenir ve dolgu uygulaması için şekillendirilir.

Hastanın problemi büyükse birden fazla kanal tedavisi seansına ihtiyaç duyulacağı için kuronda açılmış olan deliğe geçici dolgu yapılır. Sonraki seansta bu dolgu çıkarılarak kanal kalıcı olacak şekilde doldurulur. Gutta percha denilen bir malzeme, kanalların içine sokulur ve bir yapışkanla yerine yapıştırılır. Bu işlemlerin ardından dişin eski haline gelmesi için kuron ile kaplatılır.

[widget-87]

Kanal Tedavisiyle Ağrılarınızdan Kurtulun

Kanal tedavi nedir sorusuna ağızdaki derin çürükleri, yanlış uygulanan dolguları, dişe veya çeneye alınan darbeleri, yanlış uygulanan ortodondik tedavileri, diş etlerindeki ilerlemiş hastalıkları çözüme kavuşturan yöntemler olarak cevap verdik. Kanal tedavisi işlemiyle dişte ilk zamanlar soğuk – sıcak gibi uyaranlara karşı bir hassasiyet hissedilse de bu geçici bir durumdur.

Tedavi olmadığınız zaman karşılaşacağınız ağrılar daha şiddetli olacaktır. Bu yüzden siz de tedavinizi aksatmayınız. Kanal tedavisi nedir, endodonti nedir, kanal tedavisi nasıl yapılır gibi sorularına en ayrıntılı bilgiyi diş hekimlerimizden alacağınızı unutmayınız.

[widget-133]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173