Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kanal İçi Post Nasıl Yapılır?

Kanal İçi Post, Kanal Tedavisinin Uzun Ömürlü ve Dayanıklı Olmasını Sağlar!

Kanal içi post uygulaması, dişin sağlamlığını arttırmak amacıyla kanal tedavisinden sonra yapılan tedavi yöntemidir. Kanal içi post, dolgu ve kaplama öncesinde de yapılabilmektedir. Kanal içi post uygulaması, kanal tedavisinin etkili ve uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Özellikle kuron kısmı hasarlı dişlerde kanal tedavisinin etkisini arttıran kanal içi post nedir, kanal içi post nasıl yapılır merak ediyorsanız birlikte inceleyelim.

Kanal İçi Post Yapılışı Ortalama 20 Dakika Sürmektedir!

Kanal içi post nasıl yapılır diyorsanız, ilk olarak kanal tedavisinden sonra diş köküne ince bir çubuk yerleştirilerek işlemin başladığını belirtelim. Bu çubuk diş kökünden ve diş yüzeyinden destek alır. Bu sayede kanal tedavisi gören diş daha da sağlamlaşmış olur. Post core uygulaması da denilen bu işlem sayesinde, diş çürükten arındırılarak ağızdaki fonksiyonunu koruyabilir. Kanal içi post uygulaması, kanal tedavisinin uzun yıllar sağlam bir şekilde kullanılabilmesini sağlar.

Kanal içi post yapılışında kendi kendine sertleşme özelliği olan dual cure yapıştırıcı kullanılır. Postlar kök kanallarına dual cure ile yapıştırılır. Işınlı dolgu yapımı ile kanal içi post tedavisi tamamlanır. 

[widget-87]

Kanal İçi Post, Anestezi Almayı Gerektirmeyen Acısız Bir Uygulamadır!

Kanal içi post uygulaması ile kanal tedavisinin sağlamlığı arttırılmaktadır. Kanal içi post ile ikinci bir seansa ihtiyaç duymadan başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Kanal içi post; diş kökünde kırık ya da iltihap olması durumunda uygulanamamaktadır. Çene kemiğinin sorunlu olması durumunda yine hastaya kanal içi post uygulaması yapılamaz.

Kanal içi post, dolgu ve kaplama öncesinde de yapılabilmektedir. Bunun amacı madde kaybı olan dişleri güçlendirmektir. Kanal içi post yapılışı oldukça kolay bir işlemdir. Tedavi, ortalama 20 dakika sürer. Tek seansta tamamlanmaktadır. Doğru tedavi yöntemi ile başarı oranı çok yüksektir. Bu işlem için hastaya anestezi verilmez. Kanal içi post tedavisi ağrı ya da acı verici bir işlem değildir. Hasta, tedavi sırasında da öncesinde de herhangi bir ağrı yaşamayacaktır.

Post Core Uygulamasının Ağız Sağlığı İçin Hiçbir Zararı Yoktur!

Kanal tedavinizi daha uzun ömürlü kullanmak ve tedavi gören dişi sağlamlaştırmak için kanal içi post uygulamasından faydalanabilirsiniz. Post core uygulaması dişinizi güçlendiren ve ağız sağlığınız için hiçbir zararı olmayan bir işlemdir.

Kanal içine post uygulaması; diş kökünde kırık, iltihap ve kist varsa, diş kökü kısa, eğri ve aşırı inceyse,  köklerde tıkanıklık var ve kanal tedavisi kök ucuna kadar yapılamıyorsa ayrıca dişi destekleyen kemik dokusunda sorun var ve kemik yıkımı fazla ise uygulanmamaktadır.

Kanal içi post uygulaması yaptırmayı düşünüyorsanız muayene olmalı, tedavi için uygun olup olmadığınıza diş hekiminizle birlikte karar vermelisiniz.

[widget-133]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173