Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Lazerli Dolgu Tedavisi

Lazerle Dolgu Yapmanın Avantajları - Lazerli Dolgu Fark Yaratıyor!

Lazerli dolgu tedavisi, son yıllarda geliştirilen lazer teknolojisi sayesinde yapılan dolguların dayanıklılığını ve kalitesini arttırmıştır. Hekim için lazer dolgu sayesinde dişe ve diş etine herhangi bir zarar verilmeden çalışmak mümkündür.

Implant, çürüklerin temizlenmesi, dolgu ve kanal tedavisi uygulamalarında lazer ekipmanlarının artık standart bir şekilde kullanıldığını söylemek mümkündür. Klasik dolgu uygulamalarına göre kısa zamanda tedavinin sonlanması ayrıca çok yüksek tedavi başarısının yakalanması lazerli dolgu uygulamalarının tercih edilme nedenleri arasındadır. Lazer diş dolgusu günümüzde hemen hemen her diş kliniğinde uygulanmaktadır.

Lazerle dolgu nasıl yapılır, lazerli diş dolgusu avantajları neler, yakından bakalım...

 

Lazerli Dolgu Tedavisi Nasıl Yapılır? 

Lazerli dolgu tedavisi nasıl yapılır sorunuza yanıt verecek olursak; lazer ışını cerrahi operasyonların çeşitli aşamalarında kullanıldığı gibi dolgunun dişe sabitlenmesi ve yapışması için de kullanılmaktadır. Lazer dolgu olarak bilinen beyaz ışıklı dolgular tıp dilinde kompozit olarak da adlandırılmaktadır. Belirli dalga boyuna ayarlanmış halojen ya da led ışık cihazları ile uygulanan lazer dolgu tedavisi için ilk olarak hastanın diş ölçüsü alınarak dolgu malzemesi hazırlanır. Ardından diş çürüklerinin ve hastalıklarının uzaklaştırıldığı bölgeye dolgu malzemesi lazerle sabitlenir.

Hamilelerde ve kalp rahatsızlığı gibi ciddi sistemik hastalığı olan bireylerde de lazer ile diş tedavisi tercih edilebilir. Lazerin tedavide kullanım şekli ve süresi hekim tarafından belirlenir. Lazerle dolgu yapılması dişlerin daha kalıcı ve güçlü olmasını sağlamaktadır. Lazer diş dolgusu hem vakitten kazanmak hem de daha hızlı iyileşmek isteyenler için avantajlıdır.

[widget-87]

Lazerli Dolgu Tedavisi Avantajları

Lazerle dolgu yapmak hem doktora hem de hastaya avantaj sağlamaktadır. Lazerle dolgu tedavisi süreci hızlandırmasının dışında klasik tekniklere göre kanama yok denecek kadar azdır. Lazerli dolgu tedavisi, hem ön hem de arka dişlere kolaylıkla uygulanabilmektedir. Cilalama işleminin rahatlıkla yapılmasının yanında diş iğnesi ve diğer diş hekimi ekipmanlarından korkanlar için daha avantajlıdır.

Yara iyileşmesi klasik yöntemlere göre daha hızlı olduğu için lazer dolgu tedavisi hastanın iyileşme süreci korkularını ortadan kaldırmaktadır. Doktor korkusu olan çocuklar, yeni tedaviye başlayacaklar ve geçmişte kötü deneyim yaşamış erişkinlerde de lazer diş dolgusu başarıyla uygulanır. Lazerle diş dolgusu sonrasında hasta günlük yaşamına hızla döndüğü için her yaş grubunda kolaylıkla uygulanabilmektedir. Lazerli dolgu tedavisi nasıl yapılır, lazerle dolgu güvenilir midir, lazerli diş dolgusu kalıcı mıdır gibi sorularınızı diş hekimlerimize yöneltebilirsiniz. 

[widget-134]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173