Daha Çok Gülümsemek İçin Bizi Arayın! 444 81 73
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İnley Onley Diş Restorasyonları Nasıl Yapılır?

İnley Onley Tedavisi ile Diş Çürüklerinden Kurtulun!

İnley onley, dolgu işleminin yetersiz kaldığı çürük dişlerin tedavisi için yapılan diş restorasyonlarıdır. Özel bir kompozit malzemeden ya da porselenden üretilen inley onley diş restorasyonları, kırılmış ya da çürümüş arka dişlere uygulanabilmektedir.

İnley onley tedavisi, kuron tedavisi gerektirecek kadar ileri seviyede olmayan diş çürükleri için yapılmaktadır. İnley onley diş restorasyonları, içeriğinde kullanılan malzemelere göre aşınmalara ve basınca karşı oldukça dayanıklıdır. İnley onley diş restorasyonları yapılışı ve inley onley tedavisi ile ilgili daha detaylı bilgi için yazımı okuyabilirsiniz.

İnley ve Onley Restorasyonlar Ne Zaman Tercih Edilir?

İnley ve onleyler normal bir dolgu yapılamayacak kadar çürümüş veya kırılmış arka dişler için tercih edilmektedir. Madde kaybının çok fazla olduğu, restoratif tedavilerden yanıt alınamayacak durumlarda inley onley tedavisi uygulanır. İnley retorasyonlar dişin çiğneme yüzeyindeki tepecikler arasına yapılırken onley dolgular daha geniş alanda uygulanan restorasyonlardır.

[widget-87]

İnley Onley Diş Restorasyonları Yapılışı Sırasında Hasta Ağrı ya da Acı Hissetmez!

İnley onley dolgu nasıl yapılır diyorsanız öncelikle hastanın dişi çürükten arındırılır. Kırık varsa kırıklar temizlenir. Sonrasında çürükten temizlenmiş dişin ve çevresindeki dişlerin ölçüsü alınır. Alınan ölçüler laboratuvara gönderilir. 

İnley onley tedavisi genellikle iki randevuda tamamlanmaktadır. İkinci randevuya kadar çürükten temizlenen ve ölçüsü alınan diş geçici bir dolgu maddesi ile kapatılır. İkinci randevuda geçici dolgular çıkartılarak hastanın ölçülerine göre hazırlanmış inley onley diş restorasyonları, hastanın dişine yapıştırılır. Son olarak diş yüzeyi temizlenir. İnley onley diş restorasyonları yapılışı maksimum 2 saat sürmektedir. Bu işlem sırasında hasta acı ya da ağrı hissetmez.

İnley Onley Diş Restorasyonları, Hem Estetik Görünümlü Hem de Dayanıklıdır!

İnley onley diş restorasyonları, diş aralarında besin artıklarının birikmesini engelleyerek diş ve diş eti problemlerinin önüne geçer. Hastanın ölçülerine ve doğal diş rengine göre hazırlandığı için estetik görünümlüdür. Ayrıca yine ölçülere göre hazırlandığı için diğer dişlerle teması ideal seviyede olacaktır. Klasik dolgu tedavisine göre inley onley dolgu, daha dayanıklı ve sağlamdır.

İnley onley tedavisi, kuron tedavisinden önce uygulanabilecek tedavi yöntemidir. Kuron tedavisine göre dişte madde kaybına neden olmamaktadır. Bu sebeple diş çürüğünüz ya da kırığınız varsa ilerlemesini beklemeden tedaviye başlamanızı öneririm. 

İnley Onley Dolgunun Uzun Ömürlü Olması İçin Ağız ve Diş Bakımınızı Aksatmayın!

İnley onley, dolgu işleminin yetersiz kaldığı çürük dişleri tedavi etmek amacıyla uygulanır. İnley onley diş restorasyonları, özel bir kompozit malzemeden ya da porselenden üretilir. İçeriğinde kullanılan malzemelere göre aşınmalara ve basınca karşı oldukça dayanıklıdır.

İnley onley tedavisinin başarılı sonuçlanması ve uzun yıllar kullanılması diş hekiminin tecrübesiyle ilgili  olduğu kadar hastanın bakımına da bağlıdır. İnley onley dolguyu uzun yıllar kullanmak istiyorsanız dişlerinizi düzenli olarak fırçalamalı, diş ipi kullanması ve rutin muayenelerinizi ihmal etmemelisiniz. Doğru tedavi ve düzenli bakım ile inley onley dolgunuzu uzun yıllar kullanabilirsiniz.

[widget-134]

Yorum Yap

Telefon 444 81 73
Randevu Al
Randevu Al 444 8 173